Skip to content

Gold&Cash Mystery Cache

Hidden : 09/14/2019
Difficulty:
3 out of 5
Terrain:
5 out of 5

Size: Size:   small (small)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Gold&Cash


„Jestli se o něco pokusíš, tak zemřeš na akutní otravu olovem!“ a aby svým slovům dodal váhu, dloubl toho nešťastníka upilovanou hlavní brokovnice do žeber.

Zatímco ten „Kačer“, jak si střízlík říkal, slaňoval dolů ze skály, měl Hugo chvíli času přemýšlet nad tím, co se za posledních pár hodin seběhlo. A že myšlení nebyla zrovna jeho silná stránka.Když včera dopíjel své páté pivo na Vrátnici, ty dva podezřelé týpky už nějakou chvíli sledoval. Ten první vypadal vcelku běžně, takový slušňák, co se přišel večer vylít, ale ten druhý byl grázl od pohledu, jakých viděl v krimu nespočet. A ty nervózní pohledy kolem, spiklenecké posunky a ztišený hlas, to nebylo jen tak. Moc toho nezaslechl, ale slova jako „keš“, „poklad“, „kojn“, „schovat“ a podobně mu nemohla uniknout. Při placení na baru pak říká slušňák tomu druhému: „Tak já to zítra ráno zajdu schovat, tam jak jsme se domluvili, tam to budou hledat hodně dlouho!“ Lepší pobídku ani nemohl dostat. 'Mám to ale štěstí!' Pověsil se na něj a sledoval ho z hospody až před bytovku o pár ulic dále. 'Pche, tohle bude snadné,' pomyslel si Hugo a zapálil si poslední startku.

O pár hodin později, už v pět ráno, postával Hugo poblíž vchodu a lehkou kocovinu zaháněl lahváčem z benzínky. O pět hodin a tři lahváče později, se konečně slušňák objevil s velkým batohem na zádech. 'Jak mohl tušit, že ráno znamená skoro v poledne?!'

'Sejmu ho támhle u těch popelnic,' pomyslel si Hugo, 'už jsem se načekal dost' a přidal do kroku. Vedle kontejneru na plast mu položil ruku na rameno a když se ten slušňák otočil, dal mu pravačkou ránu přímo mezi oči. Ten padl na zem jako podťatý a než se vzpamatoval, Hugo mu batoh zrekvíroval a ještě ze setrvačnosti probral všechny kapsy.

„Lež a dělej mrtvého, vím kde bydlíš!“ přidal Hugo drsnou pohrůžku a dal se na spěšný ústup za nedaleké garáže, kde si hodlal lup prohlédnout. Jaké bylo jeho překvapení, když uvnitř batohu našel lano, horolezecký vercajk a k tomu plastovou pixlu s jakýmsi bordelem a pytlík se sukama. 'Kde jsou prachy, šperky, zlato!? Co je tohle za prudu?' Z peněženky vytáhl jen dvě kila, aspoň ta navigace, kterou mu sebral z ruky, něco hodí, ale to je sakra málo.

Jenže Hugo nebyl žadný prosťáček, měl i světlé chvilky, a když Oregon zapnul, ukázala mu kamsi do lesa, 10km daleko. 'To bude ono, lup si schovali do lesa a teď ho chtěl přesunout, aha!' Batoh zahodil a s navigací v kapse se vypařil. Musí se napřed dobře připravit, takže v Železe vyklopil tři piva a ze skrýše ve sklepě vyndal starou brokovnici s upilovanou hlavní, která tehdy na poště fungovala opravdu dobře i bez nábojů. Takto vybaven se vydal na autobus a zbytek došel po svých, kamsi do lesa na souřadnice: N 49°26.661', E 18°16.116'. Značně vyčerpán se doplazil krpálem na místo a nevěřil svým očím. To že tady uprostřed ničeho bude skála velká jak panelák, bylo sice pozoruhodné, ale mnohem více ho zarazil menší šlachovitý týpek s děsným kukučem na hlavě, odhadem ani ne třicetiletý, který stál pod skálou, věšel na sebe jakési cingrlátka, přes rameno měl přehozené lano a tvářil se jak nějaký ichtyl.

„Co to sakra máte všichni s tím lanem!?“ a namířil na překvapeného ogara hlaveň brokovnice. Tomu co říkal, moc nerozuměl, zaujalo ho, že se jmenuje Kačer, což mu přišlo dost komické, a když se sám nabídnul, že pro „to“ sleze, přece mu nebude bránit.„Nějak dlouho ti to trvá.“ houknul Hugo dolů na Kačera, ale dostalo se mu odpovědi, že neví kde to je a že to bude dost malé, v nějaké skulině.

'Takže zlato, nebo snad diamanty? Koho tahle banda amatérů jen obrala?'

„Aspoň mi řekni hint“, volal nešťastně Kačer zespod, ale kloudné odpovědi se nedočkal. „Nejsem žádný hnid a mrskni sebou“, odseknul Hugo a pro sebe si zabručel, že navíc vůbec netuší, co to je a urážet se nenechá. Už si z nudy pohrával s myšlenkou, že vyzkouší odolnost lana pod ostřím nože, když se zespod ozvalo nadšené: „Mám to, piš si tři čísla ABC...“

„Jaké tři čísla, co to zase meleš?“

„No přece indície, jak jinak chceš najít finálku, musíš je dosadit do vzorečku!“ vysvětloval Kačer poněkud zoufale a v duchu si pomyslel, že tihle nováčci s pár nálezy, jsou katastrofa.

„Hele mladej, vůbec netuším, o čem mluvíš, mě zajímá jen ten váš poklad a nějaký vzoreček je mi ukradený! Tak se mě nepokoušej oblafnout.“

'To snad není možné, ti finálkáři už se neštítí ničeho a kvůli FTF neváhají sáhnout k násilí' řekl si Kačer spíše pro sebe a pak dodal zvýšeným hlasem „a bruteforce s brokovnicí je pro mě také novinka! Tohle až rozmáznu na fóru, bude se ti hodit chození kanálama!“

A dost, Hugo už tohle nehodlal poslouchat, beztak ho vodí za nos. „Tak to si ještě povíme, kde se co rozmázne“ a šmiknul nožem lano. Čekal na tlumené žuchnutí, které... se však nekonalo. Vyklonil se přes okraj a viděl Kačera dole pod skálou, jak na něj ukazuje zdvižený prostředníček a volá: „Nauč se slaňovat, blbe.“'Tak tohle se nepovedlo, no nic.' Ale situace ještě není ztracená, „Ani se nehni, mám tě na mušce a jdu si pro tebe!“ ovšem technicky vzato ani jedno nebyla pravda. Než Hugo skálu obešel, Kačer byl fuč a ty dva pády po zadku ze srázu se za chůzi opravdu považovat nedaly. Ale přesto se na něj usmálo štěstí, vedle zbytku uřezaného lana ležel v listí zápisník, nejspíše Kačerovi vypadl z kapsy.

'Tak se na to podíváme, no vida, zase souřadnice ale s nějakým složitým výpočtem, kuna drát. Večerní kurz matematiky se bude hodit.'

„Cache naleznete na: N 49°26.(C-1)(B+2)(A+B)', E 18°16.(A+1)(B-1)(C-B)' Hint: Na římse, za kameny.“

'Jak že bylo to číslo, ABC? … A mám to, není to daleko, to už bude určitě skrýš s prachama. Jen se tam nějak vyškrábat.'

Samozřejmě Hugo udělal napřed ve výpočtu chybu a vydal se opačným směrem na jakousi křižovatku cest, ale shodou náhod si omylu všimnul a konečně se po hodině dosmýkal hustým porostem na místo. A skutečně, vyvalil dva kameny a s rozzářenýma očima hleděl na velkou plastovou krabici. 'GC, to je ono, tady bude Gold&Cash…'Tak co myslíte, zalogoval Hugo BF pre-FTF? Nebo jen provedl downtrade a navíc krabičku řádně nezamaskoval? Dáváte pro tyto případy do keší mudlokartu? Dá se hrát GC i ve vězení? A co na to Jan Tleskač?


Zdroje

Má bujná fantazie a příběhy ze života.

BRAZDA 2019

Součást závodu BRAZDA 2019

Tato keš vznikla jako součást geocachingového závodu BRAZDA 2019, neboli Brutálního Rožnovského Adrenalinového Závodu Družstev Amatérů. Pokud rádi soutěžíte a máte rádi různá dobrodružství, neváhejte, navštivte naše webové stránky a zúčastněte se příštího ročníku!

Additional Hints (Decrypt)

Fgntr: Anq arwirgfvz oybxrz i qver cbq cerivfrz, fgvgrx 3k4 Sva: i yvfgvath

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa)