Skip to Content

<

Bible geocachingu 2

A cache by Han_ka Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 10/02/2019
Difficulty:
1.5 out of 5
Terrain:
2 out of 5

Size: Size: regular (regular)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


Zvu vás na druhou část poučné mini série o geocachingu. Co mě inspirovalo k založení těchto keší, jsem podrobně popsal v prvním díle, a proto vás nebudu nutit ke čtení stejných statí. Pojďme si rovnou popsat díl 2. Ten pojednává o tom, jak správně vymyslet a založit keš, abychom z ní mněli radost a užitek.

Začínáte uvažovat, že založíte první keš? Je tedy na čase se podívat jak na to. Cesta k založení keše by mněla být vždy stejná, liší se pouze pomůcky a informace které budeme potřebovat. Je dobré si uvědomit, že zakládáte svojí první keš. S vice založenými keškami rostou zkušenosti, a tak není divu, že se automaticky vyhnete některým chybám a tím pádem vaše keše budou stále propracovanější. Zřídka přichází obrácený jev ( posuzuji podle vlastní zkušenosti), kdy se vám zdá, že vaše prvotina je ta nejlepší a každá další keš co zakládáte je už jen brak který nikdo neocení. V takovém případě si zkuste říct větu, že “kdo nic neudělal, tak ani nic nezkazil’’.

Ale pojďme se z úvah posunout k samotnému postupu. Prvním krokem než začnete reálně zakládat keš je uvědomit si, jestli po spuštění budete mít čas se o ni starat.

Druhým neméně závažným krokem je jasně si stanovit co od keše očekáváte. S tím úzce souvisí výběr tématu o kterém keš bude pojednávat, nebo co keš ať už vám či lovcům přinese. Máme tedy jasnou myšlenku, kterou je však dobré přenést v jakékoli podobě na papír. Nejen že to usnadní práci, ale i vy se v danou chvíli můžete vice soustředit na detaily. Upozorňuji, že v myšlence by nemělo být jen poslání kešky, ale i základní způsob uložení (ten postupem času určitě rozvinete) a místo kde by se vaše novotina měla vyskytovat.

A nyní přichází na řadu prohlídka nějaké té skrýše. Takže hurá do přírody. Lokalitu jste si určili v plánu teď už jen zbývá zahlédnout to pravé ořechové pro skrýš. Často je zapotřebí návštěvu opakovat a pozorovat ruch okolí. Někdy I maličkost kterou jste při minulé návštěvě přehlédnul může přinést ovoce v podobě vylepšení místa I keše samotné. Je dobře, když vždy kdy navštívíte potenciální finální úkryt zaměříte souřadnice. Vyhnete se tak nepříjemným logům o tom, že jako majitel neumíte ani zaměřit souřadnice. Stejně se to úplně přesně nikdy nepovede neboť přesnost ovlivňuje vice faktorů jako například různorodost zařízení na kterých v daném bodě měříme.

Přejděme o krok dále. Již máte místo, nápad a poslání kešky, ale chybí takzvaný kabát, nebo chcete-li můžeme to nazvat obleček kterým bude vysněná kešulka reprezentovat vase kreativní myšlení. Tuto část doporučuji nepodceňovat. Doopravdy čím lepší ohoz tím lepší recenze (logy) a hodnocení od spolku kačerského dostanete. Je dobré než zajdete do krámu koupit nějakou tu plastovku, zkusit vlastní výrobu krabky v níž se bude logbook krásně vyjímat. Poznámka autora – Český národ jak je ve světě známo je šikovný na ruce, vynalézavý a kreativitou oplívající tak se snažme tohoto daru využít.

Myslíte, nebo spíše jste si opravdu jisti, že už máte vše nachystáno tak jak má být a jak jste si to I vy sami představovali. Nuže udělejme závěrečný krok. Zasedněte k počítači napište zajímavý listing, šikovnější narozdíl odemně mohou dodat I nějaké foto a odešlete to ke kontrole. Co, něco vás zaskočilo? Ano to je povinný krok poslat váš nápad ke kontrole schvalovateli neboli reviewrovi, aby zkontroloval zdali je vše podle stanovených regulí.

Máte hotovo, teď už nezbývá nic jiného než čekat a věřit, že jste nic neopomněl a dojde tak k brzkému schválení a spuštění vaší prvotiny . Čím zkušenější budete v zakládání keší tím se z vás bude stávat tzv. mazák a celá doba od nápadu po realizaci a následné spuštění se výrazně zkrátí.

Všem novým ownerům přeji mnoho úspěchů a radosti z jejich díla.

 

 

A nyní k samotné keši.

Proč je to multina a ne tradička je jednoduché. Kniha bible geocachingu 2 pojednává o tom, kterak keše zakládat, aby kačer  založil smyslplnou keš , jenž nám něco přinese, aby nic neponičil, neupozornil na svoji činnost v místě kde se nalézá a v neposlední řadě neprozradil úkryt keše jiným, třeba mudlům, ať nám keš co nejdéle vydrží netknutá v původním stavu. A když se nad obsahem zamyslíme trochu z širší stránky a ne jen z pohledu geocachingu, podobná kniha jistě provází každou lidskou činnost. Dozajista podobnou knihu, chcete-li můžeme si jí nazvat modlu (bibli) měli naštudovanou i naši hrdinové jež bojovali za vlast v první světové válce a přesto ,že ji dobře znali se domů nevrátili. Ono poučování není nikdy dost.

 

Ale konec povídání a pojďme se věnovat tomu jak najít keš. Na úvodních souřadnicích jak je známo u tohoto tipu keší krabku nenajdeš. Tvým úkolem je prohlédnout si nedaleký památník věnovaný obětem první a malou tabulkou i druhé světové války, a z něho vyčíst několik indícií. Ty následně vlož do rovnice a spočítej si finální souřadnice. Indície neztrať, budou se ti hodit při odlovu keše.

Stoupni si čelem k památníku a zapiš si kolik obětí bylo v první světové válce ze Zbraslavi I - indície A, počet obětí ze Zbraslavi II - indície B, počet obětí ze Zbraslavi III - indície C. Kolik jmen je na malé tabulce připomínající oběti druhé světové války - indície D. Z rubu si opiš rok obnovení památníku - indície E a nakonec najdi příjmení osoby která podala návrh na obnovení památníku. Počet písmen tohoto příjmení je - indície F.

 

Výpočet pro finální souřadnice je :

N49°(C+A-6).(E-A-B-D)/D-(A+A-D)

E014°D*F+1.A*F*D-F*(C-6)*D-F-D

 

 

Additional Hints (Decrypt)

Mn clgyíxrz f ybcngxbh. Xóq - P-6,S,Q

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa)Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.