Skip to content

This cache has been archived.

ptakopysk1: Děkujeme za účast a je na čase archivovat :-)

More
<

Naše ne-schopnosti učit se

A cache by ptakopysk1 Send Message to Owner Message this owner
Hidden : Tuesday, 22 October 2019
Difficulty:
1 out of 5
Terrain:
1 out of 5

Size: Size:   other (other)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

22 October 2019, 19:30 - 21:00

beseduje: Michal Kolář

Vstupné: 25,- Kč / zalogování zdarma

Místo: sál U Boudů (Praha - Kolovraty)

Co za toCWG/TB/GC směnárna, dobrá nálada ...


Event je pořádán sice kačery pro kačery, ale vzhledem k zajímavosti témat umožňujeme i účast mudlů, tak se nebojte vzít i nelovící kamarády.


Večer z cyklu Tělo-Mysl-Zdraví na téma Naše ne-schopnosti učit se


Filozofii, právnictví, medicínu, dokonce i teologii jsem do úpadu dřel, abych se vzdělal na blázna, který to Nic, co neznal – zná. Takto začíná uvažovat Goethův Faust ve své pracovně. My se v Klubu u Boudů blíže podíváme na vývoj našich schopností tzv. se něco učit a následně se to pak i naučit. Učíme se nejen ve škole, učíme se v rodině, v práci, v životě. Máme vždy 100% ochotu přijímat nové informace a aplikovat je ve svém životě ? Cítíme se ohroženi novými informacemi? Jak „se naučit“ být dobrým otcem, matkou, manželem či partnerem? Učení se, výcvik a drezura. Učím se, nebo se znovu rozvzpomínám na své dávno zapomenuté schopnosti? A jsou věci, které se nejdou naučit ? Mnozí z nás se naučili řídit auto, někdo se učí jezdit na koni, ale kolik z nás umí skutečně řídit Koně svýho života?

Není možné v prezentaci faustovsky laděného podzimního přednáškovém cyklu skončit jinak, než faustovsky, neb přátelé, tady nejde o nic jinýho, než vo Duši. A  Mefisto se na nás nezřídka dívá přímo zpoza displeye našeho mobilního tydlyfonu. Tohle je posledních osm veršů onoho monumentálního Díla.


​​​​​​​Michal Kolář (nar.1972) původní profesí masér a fyzioterapeut. Umění masáží vystudoval u Stanislava Flandery a prof MUDr. Ivana Dylevského v Praze. Ve velké oblibě má zejména masáže lymfatické. Fyzioterapii – metodu Ostecompact vystudoval u Clauda Fossairta. A když mu ani tohoto nebylo dosti vydal se objevovat netušené možnosti Kineziologie – One Brain autorů Daniela Whitesida a Gordona Stokese. Zde došel až na úroveň instrukrora metody ( česky „učitel terapeutů“ ) Po čase rozšířil své pole působnosti o konstalační terapii a fytoterapii. Coby terapeut působí už 15 let. Michal rád píše články a přednáší. Z obsahu jeho článků je zřejmé, do jaké míry Michala oslovila mytologie a astrologie. V rámci volného cyklu Probouzení těla pořádá autorské pracovní terapeutické semináře na nejrůznější témata, např. Jídlo, strava, výživa aneb po čem hladoví vaše Tělo a Duše, Peníze, cena a ohodnocení, anebo Dýchání a stabilita v životě – fyzická, mentální a emocionální. Michal má rád operu – zejména tu barokní od Vivaldiho a Haendela, rododendrony a azalky, pěstuje tibetské orchideje a rád vaří na motivy a podle italské a španělské kuchyně. Po většinu času svého života žije a tvoří v Praze.


 

Additional Hints (No hints available.)Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.