Skip to content

<

Fort Fidel

A cache by Fidellino Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 11/23/2019
Difficulty:
3.5 out of 5
Terrain:
4 out of 5

Size: Size:   small (small)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


Najechał nas wróg. Nikt nie wie jak, po co i dlaczego, ani kim on właściwie jest. Ale to nieważne. W środku lasu postawił swoją bazę, sprowadził wojska i wybudował fort. Fort Fidel. Nie wiemy kiedy zaatakuje, więc wszyscy okoliczni mieszkańcy żyją w permanentnym strachu. Nie możemy tak tego zostawić, dlatego szukamy ochotnika do tajnej misji, prawdopodobnie samobójczej. Należy zinfiltrować bazę wroga, poznać jego sekrety, a jeśli się uda, zniszczyć Fort Fidel. Może właśnie TY odważysz się podjąć tej misji? Pamiętaj: Ojczyzna liczy na ciebie!

Whereigo zabierze cię do podkórnickiego lasu. Scenariusz, który możesz pobrać TUTAJ, jest fikcyjny, ale część lokacji jak najbardziej rzeczywista i właśnie te miejsca chciałbym ci pokazać. Zanim jednak zaczniesz, kilka uwag:

- To mój pierwszy scenariusz whereigo, dlatego proszę o wyrozumiałość, zgłaszanie uwag i ewentualnych błędów. Scenariusz przetestowany został na sprzęcie z systemem Android. Nie wiem jak sprawdzi się na innych sprzętach.
- Dojście do końca scenariusza będzie wymagało od ciebie sporej kondycji, na pewno nie da się go przejść spacerkiem. Niezbędna będzie też latarka, odrobina odwagi i szczypta wyobraźni.
- Włącz dźwięk w telefonie, patrz pod nogi, uważaj na głowę i nie wchodź gdzie nie trzeba. To może być niebezpieczne!
- Scenariusz nie jest zalecany dla dzieci. W końcu to misja wojenna i można stracić życie. Nawet, jeśli tylko wirtualne.
- W czasie gry spotkasz etapy, na których będzie ci prawdopodobnie brakować widoku mapy i będziesz się zastanawiać dlaczego nie widzisz kolejnej strefy. Nie zrobiłem tego celowo. Wynika to z ograniczeń aplikacji do tworzenia scenariusza, albo z ograniczeń mojej wiedzy programistycznej. Albo z jednego i drugiego. W takich sytuacjach spróbuj najpierw wyznaczyć sobie odpowiednie miejsce docelowe na podstawie danych widocznych na ekranie, a dopiero potem zacznij się spieszyć.
- Zachęcam, aby kesza podejmować w nocy. Miejsce nocą dużo bardziej pasuje klimatem do scenariusza, a i poziom adrenaliny będzie utrzymywać się na dużo wyższym poziomie. Poza tym w dzień, mimo, że to środek lasu, wcale nie jest tu odludnie. Zwłaszcza w weekendy. Można tu spotkać niezliczone oddziały wroga, quadowców i motocrossowców, oddziały paramilitarne, grzybiarzy i spacerowiczów, szpiegów, paintballowców i wielu innych podejrzanych typów, którzy mogą przeszkodzić w ukończeniu scenariusza.

To chyba wszystko. Pozostaje mi życzyć pokonania oddziałów wroga, zburzenia Fortu Fidel, a przede wszystkim dobrej zabawy!

Ci, którzy ukończą scenariusz, mogą wkleić sobie do swojego profilu wirtualną pamiątkę: <center><a href="https://www.geocaching.com/geocache/GC8FF6M_fort-fidel" target="_blank"><img src="https://s3.amazonaws.com/gs-geo-images/77a0af9c-0536-42dd-860e-bd326f5a5463_l.jpg" title="Fort Fidel" height="365" width="365" /></a></center>

Ta pamięć podręczna znajduje się na stronie bettercacher.org.

Additional Hints (No hints available.)