Skip to Content

<

# 1 000 : Až na vrchol!

A cache by Luboši Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 12/19/2019
Difficulty:
4.5 out of 5
Terrain:
3 out of 5

Size: Size: small (small)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


Táto keška vznikla pri príležitosti konania eventu mojej  # 1 000 nájdenej kešky.

Táto keška je  letterbox, ktorý sa dá riešiť 2 spôsobomi :

1. Budeš to riešiť tak ako sa to má, pojdeš po stopách daného pisateľa a na konci cesty zadáš súradnice do checkeru. Nebudeš mať však dostupnú žiadnu Wi-Fi sieť, takže budeš potrebovať mobilné dáta. Ako správny kešer ich určite máš, pretože bez internetu ani na krok! Odporúčam túto variantu, je rýchlejšia :-)

2. Ak nemáš dáta, môžeš si len zozbierať údaje a prísť nabudúce na odlov, okolie je tu krásne :-) , alebo sa môžeš pokúsiť brutnúť to. V podstate je v príbehu popísaná cesta až k finálu, a ak sa na to cítiš, môžeš hľadať aj bez hintu. Túto variantu však neodporúčam, zistíte prečo :-)

Ďalšie kešky zo série :

# 1 000 : Šípková Hádanka

# 1 000 : Čiernobiely svet

# 1 000 : Slávne Športové Osobnosti

 

Sústreď sa....Máš na to!...Víťazstvo je tvoje!....Si predsa.....Kešer!

 

Nachádzate sa na 2. ročníku GC beh mieru. Vašou úlohou je získať indície a ako prvý nájsť skrytý poklad. Dokážete zvíťaziť?

Pre lepší zážitok z kešky, počas hry by ste mali dodržiavať tieto pravidlá :

1. Hráči majú k dispozícii len popis miest, z ktorých zistia indície, pomocou ktorých vypočítajú súradnice finálu.

2. GPS je možné použiť až na konci celej cesty pri hľadaní pokladu.

3. Ak si myslíte, že máte zle spočítané súradnice, doplňte pred čísla potrebný počet núl.

Vy budete mať výhodu, budete mať k dispozícii výpoveď víťaza a jeho minuloročnú cestu. Pripravení? Začíname!

....Nikto netuší, kam naša cesta povedie, ani ako dlho bude trvať. Našou prvou úlohou je dostaviť sa úvodné súradnice, odkiaľ náš beh začne. Owner behu nás tam už netrpezlivo očakáva. Postavili sme sa všetci na značky a Lubošiho hvizd nás odštartoval. Cestou sú znaky, ktoré nás podvedome vedú k cieľu. Dostali sme popis miest, z ktorých zistíme indície. Prvá sa nachádza neďaleko......

Popis prvého miesta znel : "Na žltom stĺpiku s červeným klobúčikom dve indície nájdeš. Sleduj červenú šípku a na ďalší stage prídeš."
 

Všetci sme sa rozbehli smerom, ktorým ukazovala šípka na chodníku. Po pár metroch som zbadal objekt, čo sedel popisu. Opatrne som spomalil, aby som nevzbudil pozornosť. Asi polovica z nás si danú vec všimla tiež, preto pomaly spomalili tiež a nechali tú rýchlejšiu polovičku prejsť okolo. Akonáhle zišli z dohľadu, vybrali sme sa k tomu žltočervenému predmetu. Opísali sme si z neho nadmorskú výšku daného miesta a toto číslo priradili prvému písmenku abecedy. Pod písmenom B sa schováva čas trvania výstupu na vyhliadkovú vežu v minútach. Smer, ktorý sme zvolili je jasný. Pri sledovaní nášho objektu sme sa po strmších schodíkoch, popri malej drevenej hliadkovacej veži s vlajkou dostali až k malému stromu s tromi schodíkami.

Ako malý som mal domček na strome, často som šplhal. Je fajn si zaspomínať na detstvo. Možno to dnes ešte využijem.

Pokračujem chodníčkom ďalej, až kým som neprišiel ku križovatke. Tu nastal problém. Jedna cesta vedie rovno, druhá doprava. Žiadny rázcestník, žiadne červené označenie. Kam mám ísť? Našťastie som za mnou v diaľke zbadal druhého pretekára kešera. Povedal, že si ide odloviť neďalekú kešku k nejakej schátranej budove. Asi nečítal listing, tak nevedel, o čom tá keška je. Avšak ja som vedel, čo to je za kešku, a páčila sa mi, preto som mu nič neprezrádzal a nechal ho svojou cestou. Rozlúčili sme sa, on odbočil doprava, ja som pokračoval do kopca.

Pravdepodobne kešer začiatočník bez offline mapy. Našiel som totiž vyššie tú správnu odbočku k tej schátranej budove. Tempo som mal zatiaľ veľmi dobré. Nikto za mnou nebol. Ono, veľa kešerov si ani nevšimlo ten objekt dole, tak nás veľa neostalo. Pokračujem v ceste popri veľkej lúke. Slnko krásne osvetlovalo okolité hory a keď som sa otočil..... uvidel som nádhernú scenériu. Chvíľu som sa pokochal výhľadmi a šlapal ďalej. Žiadne odbočky ma nebudú vyrušovať.

A tak kráčam a kráčam až k.....čo to je?

Popis druhého miesta znel : "Veľký červený obor malého šedého brata má. Po spočítaní bielych pásikov ťa posledný stage už čaká."

Na veľkom červenom obrovi sú nejaké biele pásiky. Počet bielych pásikov je písmeno C. V poznámke je napísané, že nemáme rátať pri pohľade zošikma. Pri pohľade zpredu nám musí výjsť to isté číslo ako pri pohľade zboku.

Na najbližšej križovatke ciest som zachytil pre nás už známu značku. Vydal som sa po nej, zaviedla ma cez tento útvar....

...až k poslednej zastávke.

Popis posledného miesta znel : "Som podobný, ako stage prvý. Ak šípku nasledovať budeš, tajný poklad nájdeš."

Písmeno D je dĺžka trvania výstupu na Stráň v minútach. Teraz sa môžte pustiť do vzorca :

N 49° 14.X  E 18° 45.Y

X = 642 - A + B - 2 x D

Y =  3 x A - 2 x C - D


Cez certitude môžete overiť riešenie svojej kešky.

Šiel som teda cestičkou doľava za šípkou a na najbližšej križovatke doprava.  Tu už čakal Luboši. Poblahoželal mi, že som sa dostal až sem a podal mi papier. Vraj som takmer na mieste a mám sa pozerať z cesty na objekt, ktorý je v hinte skôr, než vbhenem do pasce. Bez hintu som tu však bol stratený, geopozitívnych miest tu je naozaj veľa. Ako ho ale zistiť? Počkať, je tu poznámka.....

"Ak veľa miest ťa tu k hľadaniu láka, pomôže ti jedna hádanka. Rozlúštenie X,Y nie je vec ľahká,  po jej splnení však ťa odmena čaká."

X -  Ak ti nepomôže môj bozk, tak ťa kopnem. Nebude ťa to bolieť, dokonca budeš šťastný. Koľko ma tvorí písmen?

Y - Neplatia tu žiadne hry, žiadne vzorce. Ak si dospelý, dieťa ti riešenie ukáže. Je to príklad, no žiadne výpočty. Sú to čísla, no žiadna logika, skrytý symbol vo vnútri skrýva sa.

1=0                5 = 0

0=1                9 = 1

2375 =0        6810 = 4

129733028379816791028 =

N 51 49.X  E 21 14.Y

A teraz je to už jasné..... som víťaz!

V poklade sa nachádzal pekný zápisník, pečiatka, ktorá však nie je na výmenu, ceruzka a myslím, že nejaké kruhové koliesko tam bolo tiež, ibažeby už nebolo......Trade fair, alebo....vymieňajte férovo, kus za kus, koliesko za koliesko.

Additional Hints (No hints available.)Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.