Skip to content

<

Abavas rumba

A cache by Bargais Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 01/04/2020
Difficulty:
2.5 out of 5
Terrain:
2.5 out of 5

Size: Size:   regular (regular)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


Tā kā neatbalstu maksas slēpņus, tad šī būs iespēja apskatīt ūdenskritumu, piekļūstot no daudz mazāk populārā - kreisā krasta (lai gan arī labajā krastā būtu jābūt gājējiem brīvi pieejamai tauvas joslai, nevis privātīpašuma zīmēm...). Protams, lai piekļūtu slēpnim, ir iespējams arī alternatīvs risinājums, piemēram, šķērsot upi.

Abavas rumba ir otrs platākais ūdenskritums Latvijā. Tās platums 30-35m, augstums 1m (nereti augstums tiek pārspīlēts, norādot 2 - 3m augstumu). Ūdenskritums ir Pļaviņu svītas dolomīti. Tas ir vienas pakāpes ūdenskritums - ieslīps, kāpņveida. Pārkares nav, zem ūdenskrituma ap 1m dziļa bedre.

Abavas rumba vienmēr ir bijis nopietns šķērslis satiksmei pa upi. Bieži vien tā bijusi vieta, līdz kurienei vai arī, no kurienes sākot, ir braukts pa Abavu. Ja plosti bijuši jālaiž pāri rumbai, nācies īpaši nopūlēties. 

"Apturam pie Abavas rumbas. Ūdens līmenis zems, un koku pludinātāji sakrāvuši lielu baļķu sprostu, lai saspiestu ūdeni vienkopus. Pa šauru spraugu baļķi skrien strauji lejā, ceļā atsizdamies gar plieņa krāces šķautnēm," stāsta kāds K.P. rakstā Pa Kurzemes Šveici. Ceļotāja vērojumi (Kurzemes Vārds, 1938).

Sevišķa uzmanība Abavas rumbai pievērsta trīsdesmitajos gados, kad to apmeklējusi kāda slavenība. Lai tiktu pie gala koordinātām, ievadiet čekerī šī cilvēka uzvārdu.


You can validate your puzzle solution with certitude.

Additional Hints (No hints available.)Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.