Skip to Content

<

VNP 3

A cache by nicole-chicago Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 01/29/2020
Difficulty:
2 out of 5
Terrain:
2 out of 5

Size: Size: small (small)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


VNP 3

Vzpomínka na povodeň 1997

    Tato série vás po vyluštění bonusové keše přivede k menší stavbě a na její stěně naleznete pamětní tabuli připomínající níže popisovanou povodeň. Zde je vyznačen stavoznak, který zachytil výšku hladiny v osudné dny v roce 1997. Trasa je nenáročná, z parkoviště je to asi 2,1 km, můžete jet na kole nebo pěšky. V době povodně by jste ji museli projít celou minimálně po pás ve vodě.

 

     Povodeň na Moravě a Odře proběhla v České republice zhruba v rozpětí mezi 5. a 29. červencem 1997. Tyto povodně, způsobené neobyčejně intenzivními srážkami, ničivě zasáhly především Moravu, Slezsko a východní Čechy. Během několika kritických dnů mezi 4. a 8. červencem spadlo v povodí Odry a Moravy místy až přes polovinu ročního úhrnu. Nejvyšší denní úhrny srážek byly naměřeny na Lysé hoře, kde za jediný den spadlo 234 mm vody. Na Pradědu napršelo za celý měsíc 661 milimetrů, což představovalo 450 % průměrných červencových srážek a 50 % průměrných celoročních srážek. Morava, Odra i jejich přítoky se proto velice rychle rozvodnily na úroveň stopadesátileté až pětisetleté vody a červencová povodeň zasáhla třetinu území Moravy a Slezska. Největší a nejničivější záplavy 20. století postihly 536 měst a obcí v 34 okresech. Během záplav zemřelo 49 osob a škody byly odhadnuty na 62,2 miliard korun.

     Průběh povodně v nedaleké obci Kněžpole popisuje keš GC7E0KA „Velká voda v Kněžpoli“

 

Šifra


Můžeš ověřit své řešení s certitude.

Napiš slovo bez diakritiky

 

 -1-    -2-    -3-    -4-    -5-    -6-    -7-  


 

Obrázky z povodně

Additional Hints (No hints available.)Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.