Skip to content

<

Mission Phaeton

A cache by Krky Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 04/12/2021
Difficulty:
5 out of 5
Terrain:
4.5 out of 5

Size: Size:   regular (regular)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:
PROLOG


21. června 2006 sonda New Horizon při průletu Hlavním pásem planetek mezi Marsem a Jupiterem zaznamenala na mikrovlnné frekvenci 35MHz špatně zřetelný neidentifikovatelný Signál. Zdroj Signálu nebylo možné určit.


8. února 2011 sonda Dawn při své misi k planetkám Vesta a Ceres v Hlavním pásu zaznamenala stejný Signál na frekvenci 35MHz jako sonda New Horizon roku 2006. Mezi únorem a červencem roku 2011 byl Signál zachycen ještě několikrát, na základě radiometrických měření bylo přibližně určeno místo původu, nacházející se v Hlavním pásu poblíž planetky Solomin.


Mezi lety 2011 a 2013 vzniká v NASA pracovní skupina „Surge“, jejímž úkolem je analyzovat veškeré informace o tajemném Signálu ze sond New Horizon a Down. Výstupem je zpráva s označením „Přísně tajné“, která konstatuje, že Signál není náhodný šum ani chyba měření, vyloučen byl pozemský původ a zdrojem Signálu je neidentifikovaný objekt v Hlavním pásu planetek.


V roce 2021 je v kooperaci NASA , CIA a NSA zahájen přísně tajný program „Surge“, dostává neomezené financování a maximální prioritu.


15. dubna 2025 je oznámeno, že v roce 2029 odstartuje k Marsu kosmická loď nové generace s devítičlennou posádkou. Kapitánem lodi byl jmenován průkopník, dobrodruh a cestovatel Ross Woodfish, prvním důstojníkem a velitelem posádky Luke Harrys a vedoucím vědecké mise prof. Bill Vigenere. Cílem mise je přistání na Marsu a pětiměsíční pobyt k provádění vědeckých experimentů.


14. března roku 2031, po dvouletém odkladu, startuje z Mysu Canaveral raketa SLS II. s kosmickou lodí Mars Survey Starship, k Marsu má dorazit za 11 měsíců. Relativně dlouhá doba letu je vysvětlována specifickými požadavky na let s lidskou posádkou a vědeckými experimenty po dobu lety. V srpnu téhož roku se MSS odchyluje od plánované trajektorie a míří do hlavního pásu planetek.
15. prosince roku 2031 byl při vyšetřování ekologické havárie s únikem kyanidu nalezen ve staré odkalovací nádrži v areálu Hi-Tech společnosti Tesla-Semiconductors v souměstí Rožnov-Zubří pod Radhoštěm ve státě Česká republika vrak terenního automobilu. Dle poznávacích značek si jej 24.9. tohoto roku zapůjčila ve Vídni skupina tří amerických turistů, která před dvěma měsíci za záhadných okolností zmizela. Při forenzním ohledání byl pod předním sedadlem nalezen zapadlý holografický HVD disk nadepsaný "GC8JQP6 Mission Phaeton"FOUND FOOTAGE


V 6:00 UTC byl aktivován protokol P113, loď MSS byla navedena na trajektorii do vymezené oblasti Hlavního pásu, byla zahájena tajná mise s krycím názvem „Mission Phaeton“.


V 13:22 UTC zachytila mikrovlnná anténa signál na 35MHz z blízkosti planetky 1987 SQ17 Solomin. Porovnáním s dřívějším záznamem bylo potvrzeno, že se jedná o hledaný Signál. Trajektorie MSS byla upravena na přiblížení ke zdroji Signálu. Optický teleskop prozatím nezaznamenal žádnou aktivitu v infračerveném ani ultrafialovém spektru.


MSS se dnes ráno přiblížila k planetce Solomin a byla navedena na oběžnou dráhu kolem ní. Zdroj Signálu se momentálně nachází v zákrytu planetky, stále není možný vizuální kontakt. Signál je silnější a zřetelnější, ale nedaří se jej jakkoliv interpretovat či dekódovat. Buď je na zdroji vysílání silně zkreslen či rušen, nebo se s konečnou platností jedná o mimozemský Signál.


Došlo k zásadnímu průlomu, byl navázán vizuální kontakt s možným zdrojem Signálu. Jedná se o těleso tvaru koule, veliké přibližně 2,5m s blíže nespecifikovanými výčnělky na jeho povrchu. Těleso je prozatím příliš vzdálené a nejsou vidět detaily, ale nepřipomíná nic známé a vytvořené lidskou rukou. Taktéž se nám podařilo najít v Signálu pravidelně se opakující sekvence, které navíc vykazují určitý vzorec. Vysílaný Signál má sedm částí, přičemž nejkratší z nich se svou strukturou významně odlišuje a nejvíce připomíná binární kód. Palubní počítač MSS provedl analýzu tohoto kódu a s pravděpodobností 83,62% jde o číselnou řadu: 49_3896_17_9648_49_4639_17_9566_49_4640_18_0314_49_4674_18_1733_49_5136_18_1932. Prozatím získaná data jsme odeslali na Zemi řídícímu středisku.


Obdrželi jsme ze Země zprávu, že byla interpretována poslední zaslaná data. Výsledek byl poměrně jednoznačný, ale nedává smysl. Číselná řada vypadá jako souřadnice na zemském povrchu, konkrétně ve střední Evropě, ve státě Česká republika. Není známá jakákoliv souvislost mezi záhadným vesmírným objektem a konkrétními místy. Místa jsou mimo centra osídlení, ale neopomenutelnou zvláštností je, že hned první souřadnice odkazují na areál zbrojní továrny. To nemůže být náhoda. Továrna však není nijak strategicky významná a není známo, že by zde byl jakýkoliv tajný program. Je to však třeba prověřit, takže byli do terénu vysláni agenti, vybaveni nejmodernějším zařízením se softwarem „Adventure Lab“.


MQHIB QHORM CRPAB FGVNH GNWRA VOLYV QBGRE RAHIL FYNAV NTRAG VCBQI BWVPV PUZRM VXYVP BIRIL ONIRA VORMX GRERU BFRAR BORWQ BHCNG EVQIR CYARA NOVGR NNONG REVRP RYBIX NAROB XINYV GAVFI VGVYA NZBOV YAVMN EVMRA VFCEV CBWRA VZANT YBONY AVGRY RXBZH AVXNP AVFVG FCERW CEBGV QVIBX LZFRY ZNZHZ RAVPV FGNCB EBMHZ RGPGR ARZHG RKGHN CERQR IFVZQ NIXNM QENIR UBEBM HZHIF RPUAN FGNAB IVFGR WFBHA NIRER WARCE VFGHC ALPUZ VFGRP UNGHM GBMAN ZRANP BXBYV I ROOT13


MSS se stále nachází na oběžné dráze kolem planetky Solomin, čekáme na pokyn z řídícího střediska, abychom vyslali ke zdroji Signálu automatickou průzkumnou sondu. Agenti na Zemi prozatím neobjevili na vytipovaných souřadnicích nic podezřelého, ale je možné, že souřadnice byly pouze přibližné a chybí nám bližší informace. Soustředíme se proto na analýzu další části Signálu. Stále se jej nedaří dekódovat, ale na pozadí jsme objevili další skrytou vrstvu. Vypadá jako bílý šum, ale...1/5

SVBVR DBZBS EESGP RJIWB BSBCL XHBCL BYWSM EYAZT BRQVL MBBFI YUOVS XCHLI SSAXR ADWSU DZTEG CIXZT ILSMD IRESW NOWOZ ECMTU IEETN CBMIK WPZLH SDCQJ UAWMF NCJEH XYBSL RYLHN RPKPB YADBT RTCOG HZIDD EKUIW XGGCH CXBAV HANCD CQCHJ HXHRK SIWMW AVBSX BAZJZ IXXNN RPTRT DBKLD ECSGP TOTKO ISBVI EYNZU APXNR CPKIL SZJZI XXBNK ZTMOW GEVSX NDATC SIVVC TAIPH YNRPA PXRBZ VNGXB VPKVI GHHGL LEUBR CPNYM BBJWO HFWAZ VUOGO YTGER BTVCH LORAL HAEVR YRHLM MLGVD UPLTS GDULE UYRHL JWHIO DUUWX AXBFS XXFLZ LSMIC WTQIG AOOHV LZHJN CPSIW CMKPT IICHO LIRYC EBHCI DRBZY EWESA XWRMU SUJUI OHZVK RNEES MTUIJ BBNAR YQXXG TUATT ARIPZ IFMFI LRCDS FXHLW XFVTQ EXTYG GVCLN XVCHT EDVBS UEWMS FIPAL RPNYK OXXFR CBPWD RLQFS XXGRS VSXTZ VSVUD DMPWH NIOSQ TSINT YQPSK SGHNZ AUNXH RGPDM VWFIY EHBGX DJIPB CJCLR EKOQK HMTHA HOLJS TRNAZ IGADR IGAOH RBKHN CVVME YAZGS ZJZIX XZHHA IXGSA XCNMV VAXJD YESMX AELHB NKPCN WSWTU OVNNA TJAWM WYDYE QBDFJ TZEDC QDCAR HIFIL JRXXN ZVTIG HBILX XSYEP AKEOO GPRLM WBRHP TSIFB KLRXX


2/5

AVRIF WCHBM HHZBG ZIXTA RIJOR LSPIL TYXFN SPPML QVCNE PBHZP LCIGO FAVRI FDUPZ EPEIF UHUGB PHHTO PXGGX LNMLZ HILNM FOQBP NMFOI TUIEF EHXZN SLHEJ TEBXF PXAAX BCATT UPEOZ RVRTH FVHZU WVWCX ALEUC EXVSE FBVHP UXTZV FBIHX LRPJO QFCQX JORLS DJHTY KWAIL GIKJH AWUXT HRHLM EGWOW YUXKI ZRVNW XEHPA NYEZN EBLZB BNGLL IBTRC KSIF


3/5

CBLPT ASTBG MTHGJ YPMLO GEBLZ BBNGC UPIIG PAEIK OGAPB IKCGG PSXBE HTAEP EIFCL CFBPR CKUQH RVDYI WNGFX AAQXH NCAET XZYTU TILEH THRGN THHJE XXZYJ ZNYGQ GXUCM WIAIH NXXJV IHEQT GFPZU WISAS PSWXB VHSSY LDRCK IWLSF PNIXM WFJST VBQRH HUKNS CWHSI EZHHL TPHFR BPDJX ZVHUO RNAZN WLEVS EPANI FCRCP MMIGN BCOPN DGPAE QJIVP COPND GPZSM MOFEL RRTHH GHUXH RVIHU XYITX ASIWE HXHCS GGRFB URMIE BHGRB RBAVR ILSBH XUMKO GXVNI OCYJW TEMSZ HLQYB BRHJI YGH


4/5

BHUVB GQDSO VYSYX ZSEZW GIPSE MZHRA UWLSQ PSIUN OZCVN XXZYJ ZIRWO CXIUW TITJL NSGGN EPERO SFIPB YEIZT YAXGI YAHUP EOZRV RTXFA TJRYM FHBUO RGCAJ TMCTQ RGHTQ TSPTU AWTZV FBEXT QPJTS EGZRD TAIVS APZFI KARCA UQLSZ XUPLT FRIYA TXZYT UTILE HTCEP BHGJY PMLJB ABTTT HNCAE MGDUP YEXKO ZTAUW HRVDH LIVHH HKUML GNEPE RGIAR JOQFC QDLTM GHRGK UQLIF RPPMM GBASI GBHHS PNIMR BAVR


5/5

CBLPT AEWVN GNGNA PQYTA ZTAUW YIFRL TIEZH HWHEL SYABS IMZBG LMMWT RAPSR HBHBT YTEOP TYAXI SYALN XXGDJ LHEUW GPUTQ HFOXA RMLHV FBEWX BRRAU WXHAT AUWXH ZPSEW NOQPM AQXGN RAUVI WFTNE WMOF

Ke zdroji Signálu byla vyslána automatická sonda Envoy, netrpělivě očekáváme, jestli potvrdí informace získané na Zemi. Pokud je naše domněnka správná, bude to největší vesmírný objev z doby, kdy člověk vystoupal do kosmu.


FBIWT IGTTV IESHB PUVXF REYEL XBQTY IXJIV XUEEO CYJWT EMSIT SIXXG FTXUE FBVWP LQHZR HAIEX QBCZE UNOGJ YVIEW YABMU NWQDS OVXAR JTFYZ WNIXU SOCYJ WTELB HASAT TFVPA UVTSA THNZX ZZPZS EJIVH TAYKW FKLHM VIYPS AGBBV PUUPE OZHHP MXBFT TOVGO ETHCR HBHBT YRHBY DIOVM WFPLN MFRBC LCMTQ HAPSK KOIXK ARNZY PKUML PVQLN HNAYT JTYLI GKPVI KFNGO ORVIF SVLSK BHCJF ENQVQ BSPBP RGVEK XHSPJ IPBGV HLNMF WCHBM MWZNR BSQTS PTUAW EWOTY O


Dnes ve 12:59 jsme obdrželi pokyn z řídícího střediska k zážehu hlavního motoru a navedení lodi MSS na oběžnou dráhu kolem Marsu.

Ve 13:30 byl aktivován protokol P127, veškerá data s Mise Phaeton byla zakódována a odeslána na Zemi, kopie v palubním počítači byla smazána. Mise Phaeton byla ukončena, posádka lodi MSS se připravuje na přistání na Marsu.


EPILOG


Mars Survey Starship se po třech týdnech při přiblížení k Marsu odmlčela, spojení s ní se již nikdy nepodařilo obnovit. Příčina není známa a loď se již nepodařilo najít. V roce 2032 bylo oficiálně oznámeno, že první pilotovaný let na Mars skončil neúspěchem z neznámých příčin a posádka byla prohlášena za hrdiny, tak daleko se prozatím žádný člověk nedostal. Informace o programu Surge a Mission Phaeton nebyly zveřejněny a skončily v tajných archivech NSA.


Můžeme pouze spekulovat, jestli šlo o nešťastnou náhodu a nebo ztráta lodi MSS nějak souvisela s tím, co objevila...


Nezveřejňujte žádné fotografie a dokumenty a už vůbec ne souřadnice. Jinak budete smazáni, bez varování, všude a navždy!PODĚKOVÁNÍ


Theo1024 za softwarovou podporu, joko913 za betatest a jazykové korekce, stonefish.cz za betatest a inspiraci a pacientům z léčebny, že to roční martýrium se mnou vydrželi!

Zvláštní poděkování pak patří stonefish.cz a kostik za záchranu feny Rity, nalezené při betatestu na 4. stage.
GOOD LUCK!Additional Hints (Decrypt)

Uvag anwqrf hiavge irfzveh

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa)