Skip to content

This cache has been archived.

Indrja: Děkuji všem za návštěvu i básničky a někdy si zase můžeme zahrát básníky :-)
A jdeme do archívu.

More
<

Community Celebration Event - báseň pro GS

A cache by Indrja Send Message to Owner Message this owner
Hidden : Saturday, 06 June 2020
Difficulty:
1 out of 5
Terrain:
1.5 out of 5

Size: Size:   other (other)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

06 June 2020, 14:00 - 16:00

 

U příležitosti 20. výročí existence geocachingu se po celém světě budou konat různé eventy. Dostalo si mi té cti jeden z nich uspořádat. Přijměte tedy mé  pozvání na Community celebration event k oslavě 20 let Geocachingu.


 

Náš event se bude konat 6. června ve 14 hodin v Landek parku, zdržíme se do 16 hodin a pojmeme ho trochu jinak.

Protože jedním z cílů geocachingu je dostat lidi do přírody, poprosím vás, abyste tento den nechali doma své motorové miláčky a dorazili pěšky, na kole, koloběžce. Výjimku mají přespolní a choří, ale i ty poprosím, aby použili MHD a od ní šli do areálu pěšky.

Vstupenkou na event bude básnička – minimálně 4 verše (řádky) vyjadřující jakýmkoliv způsobem váš vztah ke geocachingu. Kdo to doma nestihne, dostane možnost splnit úkol na místě.

Na závěr eventu odborná komise složená ze mě laugh vybere nejlepší báseň, kterou odmění hezkým slovem, titulem Cacherus poeticus (a možná i něčím jiným smiley)

Jako příklad vám poslouží můj limerik.

  • Dřív Franta pěstoval macešky,
  • dnes chodí s Lídou na kešky.
  • Odloví všechny typy,
  • dají ti dobré tipy.
  • Mají i kešku ze Sněžky!

Za svou účast dostanete suvenýr a budou kolečka. Hlaste se co nejrychleji, ať vím, kolik jich objednat. Na toho, kdo se přihlásí po 30. 4., nemusí kolečko vyjít.  

S sebou berte penízky, na místě je restaurace, kde si budete moct objednat něco k pití. 

 

A jak to všechno začalo?

1. května 2000 rozhodl tehdejší americký prezident Bill Clinton odstranit uměléou odchylku, přidávanou do signálu GPS. Geocaching vznikl v USA bezprostředně poté.

2. května 2000 byla umělá odchylka skutečně vypnuta a tím se zlepšila přesnost tohoto vojenského navigačního systému pro běžné civilní uživatele z desítek až stovek na několik metrů. Téhož dne Dave Ulmer publikoval na Usenetu svou poznámku o možné hře Stash Game.

3. května 2000 Dave umístil první keš hry GPS Stash Hunt - Stash #1 na souřadnicích N 45 17.460 W122 24.800

4. května 2000 nalezl tuto první keš Bob Perschau (podle Groundspeaku  byl první Mike Teague), který píše o hře jako o GGPSSH - Great GPS Stash Hunt.

První keš mimo USA byla ukryta na Novém Zélandu 12. května 2000.

 30. května navrhl Matt Stum poprvé místo stash používat termín geocache a hře říkat geocaching, Dave to akceptoval den poté a 1. června oznámil, že "oficiální" název nové hry je geocaching (stash hunting zůstal názvem "neoficiálním").

První dosud aktivní keš v ČR je GCE50 Tex-Czech   od Kennetha, McKeny a Ethana z 1. 6. 2001 umístěná v přírodní rezervaci u Štramberku.

English version

Our event will take place on 6th June at 2pm in Landek Park, we will stay until 4pm and take it a little differently.
I ask you to leave your cars and motorcycles home this day and arrive on foot, by bike, scooter. Except for non-residents and sick, but I ask you to use public transport and from their walk to the area on foot.

The ticket to the event will be a short poem - waiting 4 verses (lines) means that you can find out any of your relationship to geocaching. Those who miss it at home will be given the possibility to complete the task on the spot.

Community Celebration Events - 2020

This Event is part of a limited release of Community Celebration Events to celebrate 20 years of geocaching. Geocachers hosted events between May 2, 2020 and December 31, 2020. Learn more about Community Celebration Events on the Geocaching Blog.

Additional Hints (No hints available.)Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.