Skip to content

Valašské keškobraní 2022 Community Celebration Event

This cache has been archived.

VKteam: Bylo to krásné, ale už je čas poslat letošní VKčka do archivu. Takže zase za rok nashle!

More
Hidden : Saturday, 11 June 2022
Difficulty:
1 out of 5
Terrain:
3.5 out of 5

Size: Size:   other (other)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

11 June 2022, 18:00 - 22:00

Ahoj kačeři, kačerky a georobotci! Uběhl nám další rok a parta nadšenců z Valašska, se rozhodla pozvat vás do svého kraje na menší oslavu. A že bude co slavit! Sejdeme se v těchto končinách už patnáctý rok po sobě, což nemá v Česku obdobu. Při tom zavzpomínáme, předáme diplomy a květiny zasloužilým účastníkům a ještě zasloužilejším pořadatelům, zamáčkneme slzu nad tím, jak jsme za ta léta zestárli a to vše pořádně zapijeme něčím dobrým. Při té příležitosti také vyhodnotíme výsledky geomaratonu Valašské keškobraní 2022, kvůli kterému to vlastně celých těch patnáct let děláme…
A zatímco běžní kačeři přijedou až v sobotu večer slavit, tak borci a borky dorazí už v pátek večer a sobotu ráno, aby si prověřili své schopnosti, sílu, důvtip, odvahu, odolnost a vytrvalost. Přichystali jsme jim k tomu opět více než stovku keší, ale také další novinky spojené s hledáním a logováním prostřednictvím naší online aplikace a k tomu pro zábavu i nějakou tu soutěž.

Proto vy, kteří se na to cítíte, přichystejte si potřebnou geovýbavu, dostatek silných baterek a nabitých baterií, přibalte bojovnost, odhodlání, dobrou náladu, týmového ducha a smysl pro fair-play a přijeďte o víkendu 10.- 12. června na Vičanov. Změříte tu své síly s ostatními týmy z celého Česka.

Co vás letos čeká? Stejně jako v minulých letech zůstávají zachovány dvě soutěžní kategorie „Adrenalin force“ a „Týmy s dětmi“. Do „dětské“ kategorie se mohou přihlásit týmy, ve kterých bude minimálně jedno dítě ve věku do 15 let. Měnit se nebudou ani časy startu a konce závodu. To znamená, že kategorii Adrenalin force vypustíme do terénu o páteční půlnoci a Týmy s dětmi v sobotu v 9 hodin ráno. Konec závodu je pro obě kategorie v 18 hodin. Do „dětské“ kategorie se mohou přihlásit týmy, ve kterých bude minimálně jedno dítě ve věku do 15 let - včetně. Opět zde bude aplikováno odstupňované bodování podle věku dítěte.

Časový harmonogram geomaratonu Valašské keškobraní
Pátek 10. června
- 16 – 23 hodin registrace do závodu pro obě soutěžní kategorie, ubytování, večeře, odpočinek před startem
- 23,40 hodin: hlavní kategorie - předstartovní příprava, instrukce, vysvětlení pravidel a novinek

Sobota 11. června
- 0,00 - 18 hodin: Valašské keškobraní 2022 – geomaraton pro kategorii Adrenalin force.
- 8 – 8,30 hodin pokračování registrace do závodu pro dětskou kategorii
- 8,40 hodin: předstartovní příprava, instrukce a vysvětlení pravidel pro dětskou kategorii
- 9 – 18 hodin: Valašské keškobraní 2022 – geomaraton pro kategorii Týmy s dětmi.
- 18 – 20 hodin: večeře, volný program
- cca od 20 hodin: vyhlášení výsledků závodu, předání cen, pohárů a medailí. Poté afterparty - oslava vítězů a běžný eventový program - prohlídka a výměna CWG, TB a GC,

Neděle 12. června
- 8 – 9 hodin: snídaně
- 9 – 12 hodin: balení, odjezd a volný program. Konec akce.

Novinky
Od roku 2018 závodící účastníci používají speciálně pro geomaraton vyvinutou webovou aplikaci, v níž jsou listingy všech keší a pomocí níž keše online logují. Na vývoji aplikace se stále pracuje, zapracovaly se připomínky a náměty z minulých let a přidalo pár dalších úprav a vylepšení.
K využití aplikace je potřeba, aby v každém týmu byl k dispozici minimálně jeden smatrphone s přístupem na internet a čtečkou QR kódů. Z aplikace jdou stáhnout listingy i v GPX formátu.
Pro případ poruch, ztráty signálu nebo náhlé nefunkčnosti smartphonu nebo připojení, dostane každý tým listingy všech keší, včetně mapky, i v papírové podobě, jak to znáte z minulých ročníků VK a logovat půjde i z obyčejných mobilů pomocí SMSek.
Minimalizovali jsme také počet úkonů, které jsou potřeba pro uznání nálezu závodních keší – nebude již nutný fyzický zápis do logbooků, zápisy do papírových tabulek, ani opisování bonusových čísel z keší.
Nálezci FTF svůj nález zalogují jen pomocí speciálního kódu na „FTFcoinu“ a ten z keše vezmou, aby jím už nemohl logovat nikdo jiný.
Tyto novinky nám umožní urychlit zpracování výsledků a snad i zkrátit čas čekání na vyhlášení výsledků. Díky tomu můžeme ponechat v platnosti i pravidlo, že hledat a logovat keše bude možné až do 18 hodin, poté budou mít týmy dostatek času na to, aby dorazily zpět do cíle, kde proběhne kontrola výsledků.

Závodní aplikace běží na adrese https://vkteam.online. Všechny přihlášené týmy dostanou po registraci přístupové heslo, aby si mohly dopředu aplikaci vyzkoušet. Bez hesla se dostanete pouze na titulní stránku a do přehledů s výsledky všech minulých ročníků. Proto s přihlášením neotálejte.

Přihlášení do závodu
Do závodu přihlašuje jednotlivé týmy JEN jejich kapitán (nebo jím pověřená ososba), a to logem Will attend a zkopírovaným a doplněným následujícím textem:
Název týmu:
Kategorie: adrenalin force/tým s dětmi
Počet členů v týmu:
Nick kapitána:
E-mail kapitána:
CWG eventu VK 2022 (á 10 Kč): ANO (ks)/NE

Ostatní účastníci akce, kteří nebudete závodit a přijedete jen na večerní event, hlaste pouze kolik eventových CWGček budete chtít.

Podmínky účasti v geomaratonu
• správná a úplná registrace týmu Will attend logem a to nejpozději do 8. června
• v požadovaném termínu splnění podmínek, které budou kapitánům přihlášených týmů zaslány na e-mail uvedený v přihlašovacím logu
• do závodu bude připuštěno maximálně 50 týmů, po 3-5 členech, které uhradí startovné ve výši 550 Kč/tým.

Pravidla závodu
Pravidla geomaratonu budou v dostatečném předstihu zveřejněna v závodní aplikaci.

Závodní CWG
Připravujeme pro vás speciální závodní CWGčko. Soutěžní týmy ho dostanou zdarma v počtu odpovídajícím počtu členů v každém týmu. CWG bude určeno jen pro závod a nelze si přiobjednávat více kusů!

Ubytování a stravování
Na Vičanově je k dispozici 15 opravených chatek a kompletně nové socální zařízení. Stravování nám v podobném rozsahu, jak jsme na to po léta zvyklí, zajistí provozovatel.
Ubytování a stravu řešíme s účastníky závodu v rámci registrace, ostatní účastní eventu si vše mohou objednat prostřednictvím logu Write note a to nejpozději do čtvrtku 9. června, 15 hodin.

Ubytování:
Cenově vychází ubytování mírně levněji než vloni (300 Kč/osoba/noc ve vlastním spacáku a 350 Kč/osoba/noc se zapůjčeným ložním prádlem).

Stravování:
Večeře pátek:
1. Kuřecí řízek s lehkým bramborovým salátem – 159 Kč
2. Kynuté ovocné knedlíky s tvarohovým přelivem – 159 Kč

Večeře sobota:
1. Hovězí guláš s cibulí a chlebem – 159 Kč
2. Pečené kuřecí stehno s jasmínovou rýží a okurek – 159 Kč
3. Zeleninové rizoto sypané sýrem a okurek – 159 Kč

Snídaně sobota a neděle:
švédský stůl – 105 Kč

Po celou dobu akce bude na základně fungovat bufet, kde zakoupíte grilované maso nebo hermelín, nakládaný hermelín a těstovinový salát, dále čepované pivo, malinovku, kávu, čaj, birell, kofolu i neslazenou minerálku v PETkách a nějaké to drobné slané a sladké mlsání. 

Community Celebration Events - 2020

This Event is part of a limited release of Community Celebration Events to celebrate 20 years of geocaching. Geocachers hosted events between May 2, 2020 and December 31, 2022. Learn more about Community Celebration Events on the Geocaching Blog.

Additional Hints (No hints available.)