Skip to content

<

Adventure Lab Bonus: Stare Usti

A cache by EmilVlasak Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 06/19/2020
Difficulty:
2.5 out of 5
Terrain:
3 out of 5

Size: Size:   small (small)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


Pro ty, co to ještě neznají, začnu malou informací o Labkách, kterou jsem pochytil různě z materiálů Groundspeaku, logů, rozhovorů a vlastní praxe. Pokud něco nesedí, dejte vědět – opravím, doplním.

Labky

Labka je nový experimentální typ keše, která se hraje v terénu na chytrých telefonech se systémy Android nebo iOS.

Některé první Labky šly dohrát doma z gauče (LABrador GC8JC5Y), ale to Groundspeak pochopitelně rychle zatrhl.

Provázanost Labky s normálním geocachingovým webem, na který jsme léta zvyklí, je ovšem (zatím?) mizerná. Ač si platím Prémiové členství, nedostávám notifikace Labek. Labky dokonce nevidím ve standardní geocachingové mapě a samozřejmě si zde nemohu prohlédnout ani jejich logy. Jedině mi tady za odlovené Labky přibývají body. U ownerů je vidět počet publikovaných Labek, ale ne už jejich jména.

Mimochodem, pokud byste si chtěli Labku vytvořit, tak to je zatím jen pro vyvolené. GroundSpeak nás vytipoval na základě dosavadní tvorby, počtu FPéček a dalších kritérií. I když bych určitě dokázal zpracovat téma obsažněji v klasické keši, taková nabídka se neodmítá. Labky také nepodléhají schválení reviewera, protože se předpokládá  zkušený owner.

Budoucnost Labek vidím jako nejistou. Určitě se musí regulovat jejich počet, protože mají charakter virtuálek bez kolizí a začnou se nám prostě na mapách překrývat .

Bonus k Labce

Aby se normální kačerstvo o publikaci Labky dozvědělo i jinak, než vytrvalým šmejděním po speciální mapě v telefonu, je zvykem udělat k Labce bonusovou mysterku.  K jejímu odlovu musíte napřed získat indicie odlovem příslušné Labky.

Jak na Labku

Podle svého mobilního telefonu si na Obchodu Play nebo App Store stáhnete a nainstalujte aplikaci Adventure Lab. Na rozdíl od Wiga je to jednorázová akce a žádné další cartridge už stahovat nebudete; to si Labka obhospodaří sama – stejně jako geocaching.com. Do aplikace se přihlásíte stejným jménem a heslem jaké používáte ve standardním geocachingu.

Labky mají v Adventure Lab svou vlastní mapu, kde je můžete otevřít, hrát a nakonec i zalogovat. Na Stare Usti se dostanete také tato: https://labs.geocaching.com/goto/stareulemil. Dobře napsaná hra si vytváří deníček splněných úkolů a nemusíte si dělat žádné další poznámky bokem.

Labka se skládá z několika locations; vyvolený owner dostává obvykle právo vytvořit jich pět. Owner stanoví, zda se locations loví v určeném pořadí nebo libovolně.

Funkčně to na první pohled vypadá, že Labka je jakoby keš a locations jsou jakoby její stage. Ale pozor, za každou location dostanete bod jako za keš, dokonce i když Labku celou nedokončíte.  Takže lehké zmatení pojmů a trocha bodové inflace; další bod vám přibude ještě za Bonusovou mysterku .

Jak na Bonus

Labka  vás provedla stavbami starého Ústí. Po skončení máte v deníčku čísla, která použijete níže.
Vejdete branou z poslední location a aby to nebyla úplná formalita, najdete v parku ještě jednu malou stage, které jste si možná dosud nevšimli.

Odtud už vyprojektujete finálku:

ABC metrů DEA stupňů

Finálka je z důvodu mudloprovozu mini-biltema, k jejímu odlovu stačí malířská tyčka 3 m s háčkem, případně jiná improvizace na vertikální téma. 

Additional Hints (No hints available.)Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.