Skip to content

<

Moudrost lesa

A cache by pPaja Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 07/08/2020
Difficulty:
2.5 out of 5
Terrain:
2.5 out of 5

Size: Size:   small (small)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


Stromy byly dříve považovány za symbol lidstva, ztělesnění života a sjednocení tří říší – pozemské, vodní a nebeské. Ty měly tvořit osu, kolem které je uspořádán svět.

Přírodní národy věřily, že staré stromy jsou nabité božskou energií, která může být zasvěcenými, například druidy, využita ke vstupu do jiné duchovní dimenze. Obzvláště staré stromy jsou uctívány i dnes a některé významy stromů lze považovat za všeobecně platné.

Věčně zelené stromy stále symbolizují dlouhověkost a nesmrtelnost a opadavé obrodu a znovuzrození – v obou případech však ujišťují lidstvo o plynulosti bytí.

Bukové lesy působí již odedávna blahodárně také na lidskou psychiku a buky byly vždy pokládány za ochranu ve zlých časech, prý do nich dokonce neuhodí ani blesk. Ať už keltským druidům věříte nebo jsou pro vás jen zajímavou historií, pravdou je, že pobyt v bukovém lese nabije energií každého, a to během celého roku.

Pojďme se takovou energií nabít a píseň lesa si zazpívat.

 

 

zdroj: www.floranazahrade.cz

Additional Hints (No hints available.)Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.