Skip to content

Setkání s KHB u vánočního stromku Event Cache

This cache has been archived.

martin.stoky: Všichni zalogovaní ... děkujeme za návštěvu ... a na viděnou v lepších časech.-)

More
Hidden : Thursday, 17 December 2020
Difficulty:
1 out of 5
Terrain:
1 out of 5

Size: Size:   other (other)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

17 December 2020, 18:00 - 19:00

17 December 2020, 18:00 - 19:00

Vážení a milí,

mezi svátky se dle nařízení vlády a tabulky našich revírníků rozhodně nebudeme mít šanci pod vánočním stromem potkat ... a tak by byla škoda, kdybychom si nechali utéct příležitost vidět se o posledním možném termínu ... tj. ve čtvrtek 17.12.2020.

A tak tedy potvrzuji ... ano ... dojdeme si pověsit vánoční ozdobu ještě tento týden! Ale trápit se s ní nemusíte ... nachystám společnou ... zalogujeme ji ... pod rouškou si zazpíváme koledu ... a popřejeme si krásné vánoční svátky ... a hlavně zdraví!

A aby nás to stihlo co nejvíce, tak prodlužuji čas eventu od 18:00 do 19:00.

Tak se tedy budeme těšit na viděnou! Buďme pozitivní na mysli ... a negativní na těle.-)Karel Havlíček Borovský byl velmi vážným člověkem a ve svých dílech se takovými malichernostmi jako jsou vánoce nezabýval. Neexistuje jediná báseň nebo jediný epigram, který by se vánočním tématem zabýval. Nicméně několik důležitých okamžiků jeho života se odehrálo právě v předvánočním čase.

Před vočními svátky, dne 23. prosince 1848 se manželům Havlíčkovým narodila dcera Zdenka: "Zrovna teď v jednu hodinu narodila se nám šťastně holka, zdravá jako ryba a silná. Julie neměla dlouhý porod a byl co možná lehký. Je zdravá jakoby nic."

Nad ránem 16. prosince 1851 na vrata domu v tehdejším Německém Brodě, v němž bydlel, zabušili strážníci vedení Havlíčkovým přítelem. Potemnělou nocí na 16. prosince procházel policejní komisař Franz Dedera. Doprovázeli ho dva strážníci, vážnosti situace dodala i přítomnost brodského okresního hejtmana Ferdinanda Voitha. Když se ručička přiblížila ke třetí hodině, čtveřice silně zabušila na vrata obchodu v severozápadním rohu náměstí. V tu noc si četníci přišli pro neztišitelného kritika císařského režimu Karla Havlíčka Borovského. Před domem už byl přistaven spěšný dostavník. Dostavník, který mířil do stanice jménem Brixen.

Vánoce roku 1852 strávila rodina společně v Brixenu idylicky: "Zdenka je jako kapr, že je z ní radost. Teď mi říká jen tatínečku. O svátcích na Štědrý den budeme slavit po česku s vánočkami a rybou."

 
 

Pořád čekám, kdy na geocachingové mapě Havlíčkova Brodu naskočí červené kolečko tradičního vánočního eventu. A čekám marně. Tak tedy to kolečko naděje zažehnu já sám.-) Vzhledem k covidovým okolnostem to asi nedopadne ... ale je to přeci kolečko naděje ... tak proč se o to alespoň nepokusit?!

KDY ZAČÍNÁME: V pátek 25. prosince v 17:00
KDY KONČÍME: Ne dříve než v 17:30 ... nikam nespěcháme.-)
EVENTOVÁ CWG: Rozhodně budou.-)
VÁNOČNÍ POČASÍ: Objednali jsme i sníh ... tak uvidíme.-)

JAK BUDEME LOGOVAT:

Každý účastník eventu si doma vyrobí libovolnou vánoční ozdobu, na které bude jeho nick. Ozdoby společně pověsíme na vánoční strom(ek).


(Tak jako není povinný fyzický zápis do logbůku, tak není povinná ani tahle podmínka. Ale na druhou stranu ... je to maličkost, která potěší ... a dá zapomenout útrapám pracovních činností při její výrobě.-)

Poděkování:
- Geokolegyni Trilobit73 za perfektní listing, který stačilo jen zkopírovat.-)
- Geokolegovi WildWest-CZ za nápad neotřelého logování, které už třetím rokem zdobí vánoční strom v Soběslavi.-)

Mějte se krásně a určitě přijďte! Budeme se na vás těšit.-)

 

Additional Hints (No hints available.)