Skip to content

A Flight To Remember. Mystery Cache

Hidden : 8/12/2020
Difficulty:
4.5 out of 5
Terrain:
4 out of 5

Size: Size:   micro (micro)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:




         
A Flight To Remember.

21. februar 2006 møtte Widerøes rute WF922 (et fly av typen Bombardier DHC-8-103,LN-WIE operert av Widerøes Flyveselskap AS) svært sterk turbulens under innflyging til Sørkjosen Lufthavn. Ulike hendelser førte til at flyet krenget kraftig, og turtallet ble for høyt, noe som gjorde at høyre motor fikk store skader. Fartøysjefen klarte å rette opp flyet, og det returnerte til Tromsø på en motor for en kontrollert nødlanding.
Det var sytten passasjerer ombord og en besetning på tre.

  Saken ble i ettertid gransket av Statens Havarikommisjonen som en alvorlig luftfartshendelse. De konkluderte med at kun tilfeldigheter gjorde at ikke venstre motor led samme skjebne, noe som hadde resultert i at flyet mistet all motorkraft. Dermed hadde  ikke flyet klart å fly tilbake til Tromsø Lufthavn, men måtte ha nødlandet i Sørkjosen. Havarikommisjonen mener det er lite sannsynlig at en slik nødlanding hadde vært like sikker som i Tromsø.




Selve cachen ble et pet-rør som henger et sted. Den er vintersikker,men kommer en .97 vinter da må du nok grave litt. Den inneholder bare logg og blyant, men husk på å ta med skrivesaker likevel.
  BYOP

*******Gratulere med FTF amoelle2, +Siv, as86, fillipa48, M&M-NOR, Balu80 og kamave*******



Additional Hints (Decrypt)

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa)