WP1: N 51 ° 51.296 'E 5 ° 51.802'
Let op, het is geen multi rond wandeling, het maakt deel uit van de Limes-etappes 1 t / m 18. Er is voor gekozen om een korte multi te maken waar vroeger het Romeinse Limes liep pad, geniet van de wandeling met mooie uitzichten. Niet ver van het eindpunt start rondje Doornik en de beverroute
De dijk wordt op dit moment verzwaard, daardoor vervalt een tussen coordinaat. volg borden zijdewinde om de eindcache te bereiken
De Romeinse Limes is de voormalige noordgrens van het Romeinse Rijk. De Limes ligt grotendeels verborgen in de bodem, maar is op veel plaatsen zichtbaar gemaakt. Aangezien de Limes ook door steden voert, is het onvermijdelijk dat deze nu ook door stedelijk gebied loopt.
Het Romeinse Limespad is een lange-afstand-wandelpad met een totale lengte van 275 km van Katwijk naar Berg en Dal, via Leiden, Woerden, Utrecht, Arnhem en Nijmegen. De route volgt een gedeelte van de Limesweg langs de Neder-Germaanse limes.
De verzilverde Romeinse ruiter
Het originele fraai versierde masker, of gezichtshelm dateert vermoedelijk uit de tweede helft van de 1ste eeuw na Christus. Het zou zijn opgebaggerd uit de Waal bij Nijmegen. Het masker is een van de meest bijzondere vondsten uit Nijmegen.
Zicht op Nijmegen vanuit verleden naar het heden
Andreas Hetfeld won in 2017 de Ideeënwedstrijd 'Nijmegen langs de Waal' met zijn plannen voor een replica van het Romeinse masker. Het masker op stadseiland Veur-Lent biedt bezoekers zicht op Nijmegen. Bij het nemen van de trap voel je je opgenomen en één worden met de Romeinse ruiter die het droeg.
Let op: De cache ligt op 2,5 km verwijderd van het beginpunt. De Route naar de cache loopt over het Limespad (wandelroute)
Woordwaarde, niet stapeltellen
De antwoorden op de volgende vragen heb je nodig om de cache te vinden:
A: Hoeveel ogen heeft het masker ...............
B: Vanuit het rechter oog zie je een hoog vierkant gebouw, welk woord van 5 letters lees je ?, Woordwaarde:
C: Hoe heet de brug die je ziet vanuit het linkeroog (8 letters)? woordwaarde:
D: Hoe heet de grote kerk die je door beide ogen van het gezicht kan zien (11 letters)? Woordwaarde:
WP02: N51 51 (A + D + 230) E005 52 (B + C + 264)
Lus via het wandelpad langs het water naar WP2.
E: Wat voor betonnen bouwwerk uit 1936 staat hier? (13 letters) woordwaarde:
F.: Hoe zwaar was het kanon 5L50 no.2?
WP3: N51 51 (E +833) E005 53 (F-506)
Loop nu richting de Bemmelse dijk, vervolg de route op de Bemmelse dijk richting WP3.
WP3: Woordwaarde (7 letters) = G .....................
In verband met de dijkverzwaring (duurt tot eind 2024) kan je gelijk de eindcache uitrekenen, de paal die hier stond was Wit=10
Kleur paal: Wit H = 10
Ga na WP3 de dijk af en loop via de parkeerplaats het park in op zoek naar de eindcache
Eindcache: N51 52 (G + 36) E005 52 (H+891)
Het Limespad loopt door het spiegelbos en park Doornik heen en loopt via de waaldijk naar etappe 17, veel succes met de volgende etappe.