Dawniej aby zaczerpnąć wody z tego wspaniałego źródełka trzeba było przeprawić się przez rzekę. Później na dnie Osławy położono rurę dzięki której mieszkańcy jaki i turyścimogą nabierać wodę bez potrzeby pokonywania rzeki
Reaktywacja mojego starego kesza w tym miejscu