Skip to content

Rockband #35 Mystery Cache

This cache has been archived.

Nickevb: Väljer att lägga ned denna, tack för de loggar den fått.

Tänkt lösning:
guns n' roses (2 st Gun från Kvarteret Skatan = guns ;) och rosorna blir Guns n' roses - fyndigt värre :D.
I certituden finns en bild på en Ratt och det band man ska ta med till Bonus Myst #6 var just Ratt, bilden är en båtratt men bandets namn var mer tänkt som Råtta fast på engelska. Om du inte lyssnat på albumet: Invasion of your privacy så gör det, topp notch om du frågar mig.

More
Hidden : 6/27/2021
Difficulty:
2 out of 5
Terrain:
2 out of 5

Size: Size:   micro (micro)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


Festival

Gömman innehåller ingen penna (*BYOP*). Inga spoilers i logg eller bild, tack :), loggar på nätet utan signatur på loggremsan raderas. Cachen ligger inte på angivna koordinater och behöver inte besökas för att lösa denna myst.

Rockband Festival! I denna festival har jag lyckats boka in några band. Som vanligt ska du med hjälp av bilden nedan lista ut vilket Rockband som eftersöks. Mata in vad du tror i certituden. Vid rätt svar fås koordinaten till slutgömman. I denna festival ingår Rockband #29 - Rockband #40.

I varje certitude finns uppgifter om Bonus information.

Jag välkomnar dig till denna festival, nu röjer vi loss - så let the show begin.

Lycka till!



RB36


Du kan validera din pussellösning eller be om en Hint med certitude.


Additional Hints (Decrypt)

Zlfg: Ovyqra vaaruåyyre nyyg qh oruöire, ine abtn zrq fgniavatra! Tözzna: Yvgra Tena

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa)