Skip to content

Majroskogen - Tep Narg Traditional Cache

Hidden : 8/29/2022
Difficulty:
1.5 out of 5
Terrain:
1.5 out of 5

Size: Size:   micro (micro)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


Om området: 

Majroskogens läge mellan Svedmyra och Herrängen på 1930-talet. Torpet "Majro" syns strax väster om Herrängen.

Majroskogen är det största sammanhängande skogsområdet i Söderort. Dess huvuddelar är belägna i stadsdelarna Svedmyra och Gubbängen i södra Stockholm.

Om serien: 

Denna serie caches skapades och las ut tillsammans med Avgrund, för det ska han ha ett stort tack! Serien består av vad vi anser vara en bra blanding av gömmor, en del är lättare, andra något svårare. Terrängen i denna skog är väldigt snäll, det finns väldigt många stigar som tar dig någorlunda nära gömmorna. Majoriteten av seriens cacher är barnvänliga. Fastnar ni på någon cache är ni välkomna att höra av er, vi är ganska medgörliga. 

Idén är att påbörja rundan med GC9YKZF , här finns både parkering och busshållplats nära, men man gör såklart precis hur man vill. 

 

Om cachen: 

Ännu en sån, en sån man egentligen inte vill leta efter. Med denna avslutar vi nu våran runda, tyvärr kom du en bit ifrån starten men inget annat var möjligt. 

Additional Hints (Decrypt)

Tena

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa)