A tak naprawdę jak się okazuje to nie jest to Rozdzielanka, a Libuszanka. Nawet tutejsi mieszkańcy byli zdziwieni, gdy się dowiedzieli, że Rozdzielanka nie jest nazwą oficjalną, a tylko potoczną. I że sami sobie tę nazwę wymyślili. Bo każdy tak mówi od lat. To jest Rozdzielanka i już.
Czyli rzeczka, a może raczej strumyk, potok, płynący wzdłuż całego Rozdziela. Bardzo płytki, zaszyty w gęstwinie zielonych drzew i chaszczy. Ale przy tym niesamowicie uroczy. I nawet całkiem czysty ;)
