Skip to content

Legenden om det røde Yuletreet Traditional Cache

This cache has been archived.

Globetrottar: RIP 🥀🪦 Legenden om det røde Yuletreet 💔
Skogshogst 🪓 har det definitivt vært, samt noen 🐦‍🔥på fære… som beskrevet 🖍️ i tidligere logger📕 Av 24 røde♦️beholdere, fant jeg ingen 🅾️ igjen❗️og av uvisst antall ⁉️ julekuler🏮så fant jeg 1 ødelagt og 3 oppheng igjen. Takk for alle besøk❣️

More
Hidden : 11/23/2024
Difficulty:
2 out of 5
Terrain:
1.5 out of 5

Size: Size:   micro (micro)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


Legenden om det røde Yuletreet strekker seg tilbake til Vikingtiden. Det røde var et symbol på liv, kraft og muligheten for å sikre seg en plass i Valhall.

Hver desember feiret vikingene Jólablot (Vintersolverv). Årets lengste natt hvor dagslyset var på sitt korteste. Vikingene hedret gudene og forfedrenes ånder gjennom ofring, sang, spill og banketter som varte i flere uker.

Feiringen på det hele startet med ofring og pynting 9. desember hvor all Yulepynt ble farget rød av offerblod og hengt opp i treet. Deretter fikk alle sjansen til å finne Yuleloggen på denne dag eller i adventstiden som fulgte. Fant de den så kunne de skrive seg inn i manntallet som garanterte plass i Valhall.

 

 

Additional Hints (Decrypt)

Eøq, ra ni znatr

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa)