Skip to content

<

Chariots of Fire

A cache by von Bronin Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 09/12/2004
Difficulty:
2 out of 5
Terrain:
1 out of 5

Size: Size:   small (small)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


Cesta za pokladem Vás zavede na jedno z pozoruhodných, v posledních letech do krásy se vyloupnuvších, veřejnosti zatím ne příliš znamých míst našeho hlavního města. Souřadnice neoznačují místo kde je uložena cache - jde o vchod do areálu Ctěnického zámku nedaleko Vinoře. Zámek i jeho okolí včetně parku byl během několika posledních let zcela zrekonstruován a roku 2005 zde byla otevřena expozice o historii dynastie Habsburků v Českých zemích. V zámeckém areálu je také otevřena stálá výstava historických kočárů "Kočárovna" (edit - výstava 2011 ukončena). V hospodářských budovách zámku sídlí též Jezdecká společnost Ctěnice a tak si můžete i se svými ratolestmi zajezdit na koníčcích.Proč je cache je nazvána "Chariots of Fire / Ohnivé vozy"? Samozřejmě tím chceme upozornit na opravdu zajímavou "Kočárovnu", ale též zaměstnat trochu vaše mozkové závity. "Chariots of Fire" je vynikající (mimochodem 4-oskarový) film režiséra Hugha Hudsona, uvedený do kin v roce 19AB. Vypráví strhujícím způsobem o skutečném souboji dvou britských atletů na Olympijských hrách v roce 19CD. Neméně vynikající a též "oskarovou" hudbu k filmu složil slavný řecký skladatel a hudebník (mj. autor hudby k takovým peckám jako jsou: Blade Runner, 1492, L'apocalypse de animaux ci Bounty) narozený ve Volosu v roce 19EF. Motivy hudby z filmu zazněly též při slavnostním zahájení letních Olympijských her 2004 v Aténách.

Cache naleznete nedaleko zámeckého areálu na souřadnicích N50° 0G.HCD' E014° 3F.IAA
kde G = A + B, H = D - E a I = E + F.Thanks to the treasure hunt you will discover in public still practicaly unknown, but beautiful and very interesting historic locality in the City of Prague. The coordinates are not describing the cache site - there you will find only the entrance gate to the Ctenice chateau area close to Prague quarter Vinor. The chateau complex and surrounding park were during last several years precisely renovated and from the season 2005 the main building serves as a museum of Habsburg dynasty in Bohemia. In one part of the complex is exposition of historic carriages and chariots „Kocarovna“ and in the stables is a Horse riding school Jezdecka spolecnost Ctenice.

Why the cache bears name "Chariots of Fire"? Indeed we want inform you about really interesting carriage exposition "Kocarovna", but from the other hand, we are giving some "work" for your brain convolutions.... "Chariots of Fire" is outstanding (by the way with four Oscars) movie of director Hugh Hudson, introduced in year 19AB. "Chariots of Fire" is stirring story of two British track athletes, one a determined Jew, and the other a devout Christian who compete in the 19CD Olympics. No less great and also Oscar winning soundtrack is masterpiece of the famous Greek composer and musician (e.g. author of music in Blade Runner, 1492, L'apocalypse de animaux or Bounty), born in Volos in 19EF.

The cache can be found at coordinates N50° 0G.HCD' E014° 3F.IAA
where G = A + B, H = D - E and I = E + F.Jerusalem / Chariots of Fire
(William Blake, 1757-1827)


And did those Feet in Ancient Time
Walk upon Englands mountains green?
And was the Holy Lamb of God,
On Englands pleasant pastures seen?

And did the Countenance Divine,
Shine forth upon our clouded hills?
And was Jerusalem builded here,
Among those dark satanic mills!?

Bring me my Bow of Burning Gold;
Bring me my Arrows of Desire;
Bring me my Spear, O Clouds unfold!
Bring me my CHARIOT OF FIRE!

I will not cease from Mental Fight!
Nor shall my Sword sleep in My Hand!
Till we have built Jerusalem!
In England's Green and Pleasant Land!

Chariots of Fire a počátky geocachingu


Zakladatelem Chariots of Fire byl 12/9 2004 kačer Dorcadion Team, který se stal jedním z průkopníků geocachingu u nás. Keš díky tomu patří mezi staré pražské keše a na severu Prahy byla mezi prvními založenými. Ač se může zdát, že to není zas tak dávno, jedná se opravdu o pionýrské období této hry v Čechách. Geocaching se rozjížděl velmi pomalu a nová keš na mapě byla tehdy pro hráče vzácností. Owneři zakládali první keše pro kolegy a kamarády, aby vůbec mohli hrát. Připomínám jména jako Toniczech, Milancer, svata, DaFy, Tabacek. V dnešní době, kdy máme keší mnoho tisíc, si takový geocaching asi stěží dokážeme představit.

...

Jak vypadala první Dorcadionova krabička keše Chariots se můžete podívat níže, foto pořízeno brzy po publikaci 14/9 2004 a druhé v roce 2006. Byla to smallka a později se stejné krabičky objevily ještě na dalších keších Dorcadiona: A.D. 895 Budeč nebo na keši Alta Vista IV. Mimochodem pikantní zajímavostí je, že stejné krabičky v různých velikostech používal i Toniczech a také Pitr. Dle fotografií byla původní krabička na místě prokazatelně ještě v roce 2011. Dnes už ji asi nikde neuvidíme neb se masově používají osvědčené krabičky lock@lock. Další historické pražské krabky najdete v tomto bookmarku. Vzhledem k tomu, že vzácných starých "artefaktů" nám stále ubývá, nezapomeňte vždy s sebou rezervní krabičku, tužku, logbook....pokud nějaká keš - stařenka péči potřebuje, adoptujte si ji, tyhle keše za to opravdu stojí! Tak........a nyní již vzhůru k odlovu!

Additional Hints (Decrypt)

PM: h cngl fgner uehfar, xnzra
RAT: byq crne gerr, haqre fgbar

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa)Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.