Radegasta, pohanského boha úrody, vytvoril Albín Polášek s býcí hlavou, rohem hojnosti, kacenou a s valašskými krpci. Puvodní socha je zhotovena z umelého kamene se železnou vložkou a prísadou žulové drti. Na Radhošti špatne odolávala nepríznivému pocasí a proto byla nahrazena kopií z pevnejší žuly. Originál se nyní nachází ve vstupní hale frenštátské radnice. Vytesání žulového Radegasta trvalo kamenosochari Janu Sobkovi dva roky. V jeho dílne v Leskovci u Vsetína po celou dobu stály stará i nove vznikající socha vedle sebe.
http://www.pustevny.cz/radegast.htm
Pravda je trochu zábavnejší - ve skutecnosti Radegast pohanským bohem úrody nikdy nebyl, dokonce ani vubec žádným bohem. Celá "pohanská mytologie" spolu s Radegastem byla umele vytvorena v devatenáctém století romanticko-obrozeneckou mafií, aby zaplnila citelný nedostatek pravých ceských legend. Kult boha Radegasta je historickým faktem asi jako Šemíkovy divoké skoky ci rozklady praotce Cecha na Rípu. Prepsání historie se však - jak vidno - do znacné míry zdarilo a bylo od té doby mnohokrát s úspechy opakováno.
Na rozdíl od boha Radegasta je pivo této znacky syrovou, hmatatelnou realitou, kterou se lze poblíž kamenné sochy do sytosti - ne však zrovna lacino - napájet. Smícháme-li místní pivo s pravým tuzemským rumem, naplníme se záhy vlastenectvím k prasknutí. Možná i pár prebytku národovectví vyblinkneme, až se budeme od Radegasta kutálet.
Krabicka má v prumeru 17 cm, na výšku také tolik.