Skip to content

This cache has been archived.

Tobias Reviewer: Archivace listingu keše.

[b]Tobias Reviewer, Reviewer pro ČR[/b]

More
<

Chemcache

A cache by adp. Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 02/15/2006
Difficulty:
2 out of 5
Terrain:
2 out of 5

Size: Size:   regular (regular)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

The chemcache. No less, no more

Když v roce 1867 D.I. Mendelejev úspešne obhájil dizertaci na téma:“Chutové vlastnosti vodky v závislosti na její koncentraci“ rozhodl se své poznatky uvést do praxe. Na území carského Ruska se ale potýkal s velkými byrokratickými problémy, proto se vypravil do Prahy na uzemi Rakouska-Uherska, aby se zde potykal s byrokracii mnohonasobne vetší. Pri svém prijezdu do pro nej do te doby neznámého mesta ihned uložil svoji výbavu s cistým laboratorním deníkem na bezpecném míste u laboratore, a aby ve své roztržitosti nezapomnel kde to vlastne je, detailne si vše zpusobem sobe vlastním poznamenal.

Pri svých pochuzkách Prahou se ale znenadále na výše uvedených souradnicích dostal do krížové delostrelecké palby nekolika baterií ze které sice vyvázl nezranen, jeho brašna z již cástecne orazítkovanými formulári však dostala prímý zásah. Zdrcen predstavou nutnosti absolvovat celou byrokratickou proceduru schvalovaní znovu, zvlašte když financní prostredky urcené pro úredníky „na prilepšenou“ docházely, ze zoufalstvi zanechal veškere písemnosti na míste a odjel prvním vlakem zpet do Petrohradu. O dalšim osudu brašny víme jen velmi málo. Obsah zachránil topic Vanek, který si pri zatápení všiml Rakousko-Uherských formuláru. Pokusil se ihned nález zpenežit v nejbližším starožitnictví, kde si všímavý antikvár nalezl mezi úredními papíry list popsaný záhadným textem. Ihned si uvedomil významu svého objevu, topice Vanka odbyl lahví rumu a cennou listinu na aukci prodal neznámému sberateli za 1 498 046 Kc. Naštestí pro nás není ale obsah listiny ztracen, protože se zachoval ve forme opisu v katalogu aukcní síne.

Podmínka logu - zaslat postup rešení mailem


Additional Hints (No hints available.)Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.