Skip to Content

This cache has been archived.

Piškuntál: Po dlouhém váhání, po dlouhých debatách s kolegy i po slibných pokusech o obnovení tuto cache archivuji.

Jinak receno, tato cache již splnila svuj úkol.

Jsem pripraven kohokoli aktivne podporit v založení lepšího hotelu. Celá akce mi hodne dala, jsem predevším skvele teoreticky vybaven. ;o)

Díky za spolupráci, za energii i emoce, které jste spolu se mnou do tohoto projektu vložili.

More
<

Brno Travel Bug Hotel

A cache by Fretaci Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 06/04/2006
Difficulty:
2.5 out of 5
Terrain:
1.5 out of 5

Size: Size: large (large)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:
N 49° 12.26' E 016° 34.39'

There is no cache. TBs in Czech Republic prefer to sleep in a safe hotel, ergo this cache has to be mystery.
If you are not from Czech Republic (or Slovakia) and you are not able to solve this riddle to get final coords, send me e-mail via my profile and I'll send you correct numbers for free.

Na uvedených souradnicích poklad nehledejte! Zde se jen porádne rozhlédnete a pro úcely pozdejší bonusové cache (mystery, jejíž souradnice získáte jen díky návšteve všech fretáckých cachí) se snazte najít písmeno. Je to H, T nebo L? Odpoved si zapamatujte a nechte to zatím být. Bonusovka ješte není na svete.

*** ***

Popovídejme si chvilku o TB hotelích obecne. (Prosíme, na naše myšlenky neragujte v lozích, ale na fóru, kde je k tomuto úcelu založeno specielní vlákno.)

Hotely pro travelbugy jsou bežná vec všude tam, kde se objevují stopari ve vetší míre. Nebo spíše kde jsou kešky hodne nahuštené – tj. nejcasteji ve vetších aglomeracích, kde žije pospolu porádné hejno kaceru. V takových lokalitách se potuluje hodne travelbugu, ale množství pokladu je pro ne ve skutecnosti pohromou. Drtivá vetšina stoparu, at už ve forme psích známek nebo geomincí, má totiž velkolepejší úkoly než kolovat po mestských cachích, kde se treba nekolik mesícu nedostane z bludného kruhu nejakých dvaceti kilometru.

A tady pomáhají hotely. Koncentrují stopare na jednom míste, odkud si je budou cacheri, co vyjíždí lovit daleko za mesto, vyzvedávát a rozvážet ve smeru plánu jejich majitelu. Nebo naopak se tu ukáže nekdo prespolní se zásobou TB; nerozpakuje se a dá je všechny sem: i tím jim pomuze k co nejrychlejsímu rozbehnutí se o dum dál. Tak jako tak se rozvíjí myšlenka co nejintenzivnejšího cestování stoparu, tedy pro ne výhodný pomer vzdálenost/cas. Cas je úmerný poctu lidí, kterí ho meli v ruce. Takže cím mín, tím rychleji. Hotel ovšem muže paradoxne pomoci i tem TB, kterí principielne nechtejí moc cestovat, ale spíše poznávat hodne lidí (jako napr. náš TB Král). V hotelu treba leží a deset lidí mu zapíše "discovered", prípadne si ho pujcí na dva dny s tím, že ho sem zase vrátí zpet, než ho nekdo neznalý kontextu presune definitivne jinam. Nu, a obcas se clovek setká i s TB, který ma za úkol potkat jiný TB. I k tomu se výborne hodí hotely (v reálném svete predevším hodinové :o).

Takže hotel pro mesto Brno tu máme. Jde nyní o jeho provedení. S tím je trochu oríšek, protože ruzní cacheri akcentují ruzné rozmery pravého TB hotelu. Všem je jasné, že správný TB hotel by mel být predevším dostupný, bezpecný, objemný a na atraktivním míste. Hotel ve Wilsonove lese je samozrejme kompromis, který má od každého trochu aniž by nejakou zminovanou stránku veci príliš zduraznoval na úkor jiné – ideální místo pro ideální hotel pritom brnenská geokomunita stále hledá. Až najde, tato cache bude pretvorena na bežnou cache.

*** ***

Takže konkrétne k této naší kešce:

Každý hotel potrebuje mít kvalitní budovu s velkým parkovištem. Úkryt této cache je docela luxusní. Má rozmer large, predstavuje jej piksla od Primalexu (v plánu je prístavba, bude-li treba). Takže by hosté meli být chráneni pred vlhkem a meli by prežít bez úhony i jakoukoli neopatrnou manipulaci, která pripadá v úvahu (nechceme prozrazovat víc).

Brnenský TB hotel aktuálne tvorí pet pokoju: tri pro geomince a dva pro travelbugy s psí známkou (ctíme slušné mravy :o). Budova se skládá ze dvou sklenených veží, spolecenské místnosti, jídelny a temnice.

Každý hotel by mel být na atraktivním míste. Náš sice nenabízí výhled na more a golfové hrište v areálu, zato hned vedle máte k dispozici sjezdovku. Je uz pravda bez vleku, nocního osvetlení a umelé trávy (autori si ovšem pamatují casy, kdy i to bylo), ale zato je všude kolem klid lesní. Snad to tak i po komunálních volbách zustane. Brnáci vedí...

Brnenský TB hotel je slušné drive-in, jak se na dobrý hotel sluší. Je snadno prístupný díky asfaltové ceste. Doporucujeme pohodlná parkovište na N49 12.200 E16 34.650 nebo na N49 12.156 E16 34.427. MHD (linek 39 a 51) je k dispozici na N49 12.067 E16 34.537.

Každý hotel musí mít peclive vedenou knihu návštev. Tu naleznete zde. Také logy chvilkových návštevníku téz budou jiste zajímavé, popíší-li zde, jak k TB prišli a co s ním prožili.

Brnenský TB hotel schválne nemá nejjednodušší obtížnost nalezení; to prospívá bezpecnosti jeho hostu. K tomu prispívá jednak jistá nárocnost ukrytí (prosíme, úkryt peclive maskujte!), jednak kategorie mystery (o tom víc níže), jakož i to, že jsme požádali ministerstvo obrany USA, aby trochu rozladilo družice nad cachí. :o) Mystery je založena na kvízovém principu, kdy musíte zodpovedet pár základních otázek ohledne zacházení s TB, címž prokážete znalost problematiky. Tím se Vám hotelové dvere otebrou dokorán. Alternativní zadání pro pokrocilé pak spocívá na našem oblíbeném profilovém principu.

Co se toho týce, o myšlence profilového principu se dostatecne doctete v zadání pilotní cache Masarykuv okruh I by Fretaci GCW60C.

Zadání zní:

Poklad naleznete na souradnicích N49 12.ABC a E16 34.DEF.

Zodpovezte tyto otázky: (odpovedi doporucujeme hledat ve Wikipedii)
» Co je to geocoin? Je to specielní mince s vyraženým unikátním kódem, kterou cacheri prenášejí z cache do cache a pomáhají jí tak plnit její úkol, který se dozví na www.geocaching.com po zadání onoho kódu [A=2], nebo je to specielní mince ze série vydané jistým internetovým obchodem, která umožnuje úspešným hledacum nákup se slevou [A=6], nebo je to odmena od majitele cache pro nekolik prvních nálezcu pokladu, kterí pak díky specielnímu kódu mince sbírají cenené body [A=9]?
» Co je to travelbug? Je to jakákoli drobnost oznacená kódem na prívesku, díky cemuž mohou nálezci sledovat její historii a plnit prenášením z cache do cache její úkol [B=5], nebo je to oznacení pro typický hmyz, který dríve nebo pozdeji vleze do každé piksly, hmyz, u kterého majitelé nevedí, jak jej vyhubit, což má každý nálezce za nepsaný úkol [B=7], nebo je to zvláštní oznacení pro unikátní osobní poklad, který nekterí cacheri vkládají do všech keší, které navštívili, aby zduraznili byl jsem zde, zatímco jiní tyto osobní poklady zase sbírají [B=9]?
» Vlastní geocoin nebo travelbug muže vypustit do obehu jakýkoli geocacher [C=1], nebo jen ti s placeným clenstvím (tzv. Premium members) [C=3] nebo kdokoli s více než padesáti nálezy [C=5]?
» Odmenou za nalezení geocoinu nebo travelbugu je fakt, že si nalezenou vec mohu nechat a libovolne ji použít [D=0], nebo to, že získám bod (potažmo novou ikonku) do statistiky [D=4] nebo to, že získám právo na mejl od majitele s osobním podekováním [D=9]?
» Když presunu TB nebo geocoin z cache do cache, nemusím to nikomu dávat vedet [E=0], nebo mám povinnost napsat mejl majitelum [E=4], nebo zadám pomocí kódu napred "retrieved from cache" a pak jinam "dropped off" [E=7]?
» Nekdy je lepší, když nalezený travelbug nebo geocoin necháš na míste, kde jsi jej objevil. Mužeš presto získat tradicní odmenu? Ano, nejsnadneji ji získám tak, že objekt virtuálne z cache vyzvednu a hned jej tam zase virtuálne vložím [F=1], nebo mi stací využít funkce "discovered it", kdy jen pripíšu poznámku, zatímco stopar nadále zustane, kde je [F=5], nebo nezbývá než se smírit s tím, že když stopare nepresunu, na odmenu nárok nemám [F=9]?

Nebo odpovezte tyto alternativní otázky (mužete si tím overit správnost predchozích odpovedí):
» Máme mezi sebou povestnou Nanutandovu multi cache Pruvodce po nicem GCRYMZ. Její nalezení je extrémne obtízné, takze ji leckdo neváhá oznacit za "vezení pro travelbugy". Kdyz se do ní poprvé s kešerem Whoever_CZ dostaly 2 geomince, jak dopadly? Mince v cachi nepobyly ani týden [A=2], obe mince si naopak dle ocekávání v cachi poležely více než 3 mesíce [A=6], nebo je snad Nanutando majitelum naschvál presunul do jeste obtíznejší cache Znojemská okurka GCVGD8 [A=9]?
» Obe tyto mince mají vubec pohnutý osud. Hned na své další zastávce se ztratily [B=5], autori je za velkého láterení radeji stáhli z obehu [B=7] nebo obe tyto mince shodou okolností lezí v jedné nedobytné a proto zaarchivované cachi [B=9]?
» Závod geomincí (viz zde a fórum) Praha-Bratislava-Prešov z 1.4. vyhrál se svou mincí Lachtan_ [C=1], Igi [C=3] nebo Saman [C=5]?
» Jeden TB Fretáku se nechal inspirovat sci-fi hi-fi technikou [D=0], stredovekou historii [D=4] nebo vírou v prevtelování [D=9]?
» Jedním z nejprestižnejších návštevníku cache byl TB29AB. Jaký titul verneovky by se pro nej krásne hodil: Cesta kolem sveta za 80 dní [E=0], Pet nedel v balónu [E=4] nebo Dvacet tisíc mil pod morem [E=7]?
» Jeden TB Fretáku se chce setkat s jiným cizím TB. Až se potkají, zrejme se majitelé dohodnou na "svatbe", kdy se oba TB spojí fyzicky i duševne (retízkem a úkoly) a dál budou brázdit svet spolu. Druhým otcem na svatbe - vedle Fretáku - bude Miták [F=1], BBBubák [F=5], nebo Pališi [F=9]?

Jiste jste se ve svém geozivote již setkali s dalšími zajímavými travelbugy. Velmi uvítáme, když zformulujete svou vlastní otázku, která ostatním pomuže zas o trochu víc poodhalit krásy putovních pokladu. Tak jen smele pište autorum, ti Vaše otázky bez prodlení zapracují do zadání. Prvními cizími otázkami nahradí ty své, které si museli vycucat z prstu, aby jich meli šest. A pozdeji taky nicemu neuškodí, když tu bude víc alternativních zadání. Budeme všichni obohaceni. Tak jen houšt a vetší kapky. Jediná podmínka: musí to být zajímavé (víc než ted :o) a musí se to týkat travelbugu ci geocoinu.

*** ***

Smyslem této cache je poskytnout luxusní a bezpecný úkryt travelbugum a geocoinum na uzemí mesta Brna. Znova opakujeme: bezpecnost predevším. Proto je treba také tato cache typu mystery, i když to treba bude nekomu vadit. Rešení ale není složité. Verte, nechceme Vás zdrzovat v touze vrznout nekam své cerstve nabyté travelbugy, ale rádi bychom takto odfiltrovali možné nenechavce (kterí nemají ucet na GC.com) a ultranovácky, kterí napred musí zjistit, co vlastne TB je – vzdyt by jej po vyzvednutí ani správne nezalogovali. Vzpomínáme si, co jsme provedli my v první cachi. No, a treba je i samo hledání odpovedí muže potažmo naucit to, co potrebují znát. No ne?

Samozrejme se pocítá s tím, že tuto cache budete navštevovat opakovane (a mezi námi: kdo jde po pameti nebo s nekým, kdo už drív našel, toho nezajímá sebesložitejší mystery), a to predevším za úcelem vložení/vyzvednutí TB. Prosíme jen o jediné: každou návštevu, byt bude jen samoúcelná, svedomite zaznamenejte jako log (write note), kde popíšete svuj mimorádný trejding. A taky prosíme bez prodlení zaznamenejte zmeny v uložení TB do jeho vlastní historie (pomocí kódu). Jiste se mnohokrát stane, ze sem nekdo pojede jen kvuli tomu, ze se u ikonky cache objevuje TB logo. Tak at to prosím odpovídá realite. Díky!

Pohyb TB v kešce není nijak regulován. Klidne tam vložte pet kousku a neberte nic, odneste si treba šest najednou – jen kdyz to bude v kontextu vule majitelu TB. Je treba ctít smysl. Odneste si všechny, když je do tydne rozstrkáte v co nejdelší vzdálenosti. Neberte si je, abyste je poschovávali po Brne nebo aby vám doma ležely v šuplíku. No proste tak. Tot vše.
Hodne štestí.

*** ***

Pro Hotel jsme samozrejme vybrali lokalitu, která má být cím zajímavá sama o sobe. Pri hledání se budete pohybovat v brnenské Masarykove ctvrti, ctvrti to vilové, kde se nacházejí nejlepší rezidencní adresy ve meste. Venujte trochu casu procházce klidnými ulicemi. Urcite nasajete tu zvláštní atmosféru, která tu panuje. Mužete si všímat interesantních vilových staveb. Nemá cenu tu nejaké vypichovat, každý si jiste vybere tu svou oblíbenou; na každé ulici je nekolik kandidátu. Pod carou: je zajímavé, že ve ctvrti není žádný porádný hotel, jen pár penzionu.

Nicméne mužeme vyjmenovat ostatní špeky, kvuli kterým jiste také stojí za to probrouzdat okolí. Podotýkáme, že vybíráme z pulkilometrového okolí cache.

Kostel sv. Augustina na Námestí Míru 7, N49 12.152 E16 34.884. Architektonicky cenená funkcionalistická stavba z roku 1930. V kostele se nachází bezesporu nejlepší varhany v Brne, procež se zde mužete kochat cetnými varhanními koncerty.
Hvezdárna Mikuláše Koperníka na Kraví hore 2, N49 12.287 E16 35.017. Jedinecná mestská observator, proslulá svým planetáriem a popularizacními porady vubec.
Koupalište na Kraví hore, N49 12.287 E16 35.017. Odbornými kruhy ocenované architektonické rešení bazénu. Velmi príjemná koupacka, zvlášte potme vevnitr, když plavajíce se kocháte panorámatem Špilberku.
Jurkovicova vila (též zvaná Vlastní vila) na ul. J. Necase 2, N49 12.395 E16 34.559. Postavena roku 1906. Kdo ví, ví, kdo nezná, at se zajde mrknout. Jedinecná stavba. Když architekt staví neco pro sebe, dá si na tom záležet.
Vládní vila na Hroznové 14, N49 11.784 E16 34.357. Sídlo Edvarda Beneše a po nem všech vládnoucích papalášu, postavena 1927 (takže opet funkcionalismus) A. Wiesnerem. Mužete se zde i ubytovat!
Biskupské gymnázium, Barvicova 85, N49 12.156 E16 34.427. Postaveno tesne pred válkou na pudorysu klecícího andela. Po brutálním vyhnání (a uveznení) jezuitu r. 1950 zde sídlilo VUT, po revoluci budova vrácena církvi, která sem navrátila prestižní gymnázium. V areálu sídlí radio Proglas.

Additional Hints (Decrypt)

Cífzrab? Mryraé n gevprgvzrgebié. Pnpur uyrqrw cbq xhebh.

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa)Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.