Skip to Content

This cache has been archived.

TrainTour Reviewer: Zadna reakce -> Archivovano
TrainTour, reviewer pro CZ, SK a okoli

More
<

Zasla slava

A cache by Kimit Team Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 06/10/2006
Difficulty:
1.5 out of 5
Terrain:
1 out of 5

Size: Size: micro (micro)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


Historie nejslavnejšího a nejvetšího klubu v regionu jižní Moravy se datuje od 14. ledna 1913, kdy založil Cyril Lacina klub SK Židenice. Už ve dvacátých letech minulého století se mohl židenický klub pochlubit mnohatisícovými návštevami a v roce 1926 prišel první velký úspech, titul amatérského mistra Ceskoslovenska. Po druhé svetové válce se klub SK Židenice prejmenoval na Zbrojovku Brno, která psala nejslavnejší kapitoly své fotbalové historie ve druhé polovine sedmdesátých let. Období úspechu prišlo s trenérem Josefem Masopustem, jenž behem ctyrletého pusobení v Brne vybojoval s týmem v roce 1978 dosud jediný prvoligový mistrovský titul. Po sérii úspechu ale prišlo v roce 1983 krizové údobí, které vyvrcholilo sestupem do druhé ligy. Teprve po šesti sezónách marných pokusu se podarilo Zbrojovce Brno pod vedením trenéra Františka Cipra v roce 1989 vrátit do nejvyšší souteže. Po dvou letech však prišel další, tentokrát už pouze rocní pád do druhé ligy. Od roku 1991 prevzal klub pod svá krídla podnikatel Lubomír Hrstka, který v tesném sousedství stadiónu vybudoval komplex Boby centra, jehož soucástí je hotel, restaurace, diskotéková hala, dvorce na squash, nákupní stredisko, lékarské centrum. Z období devadesátých let si fotbalisté Boby Brno vedli nejlépe pod vedením trenéra Petra Ulicného, kdy v sezóne 1994/95 obsadili v nejvyšší souteži tretí místo.

Samostatnou kapitolou brnenských fotbalových dejin je stadion. Nejslavnejší kapitoly psalo mužstvo Zbrojovky na nejvetším stadionu v republice za Lužánkami. Ten mel kapacitu 55 000 diváku a byl nekolikrát vyprodán. Návštevy kolem 30 000 diváku nebyly výjimkou. Ješte i v devadesátých letech prišlo na ligové utkání se Slavií pres 40 000 fanoušku. Bohužel v prubehu let nebylo adekvátne investováno do jeho údržby a rekonstrukce, takže prestal
vyhovovat podmínkám pro vrcholovou kopanou.

Additional Hints (No hints available.)Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.