Skip to content

GP#1 Takt og tone Mystery Cache

This cache has been archived.

Gali Nuva: Cachen har vært utilgjengelig i mer enn tre måneder og arkiveres. Om eieren ønsker å gjenåpne cachen senere, er det mulig dersom den fortsatt tilfredsstiller retningslinjene for utplassering av cacher.

The cache is archived. The cache might be unarchived later, if it still meets the guidelines for for placing caches.

More
Hidden : 7/17/2006
Difficulty:
3.5 out of 5
Terrain:
1 out of 5

Size: Size:   small (small)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


The posted coordinates at this cache is not representing where the cache is located.

Takt og tone (Soon to be translated in english)

For å finne denne cachen trengs både takt (telling) og tone.

N63 26.833 E010 27.245 er et greit utgangspunkt, men det er ikke her du finner den. Mulig du finne noen som jobber her som har forutsetninger for å hjelpe deg med oppgaveløsningen. Stedet burde også spore deg inn på hvilken "verden" du skal i for å finne løsningen av oppgave 1 og 2. Uansett er stedet verdt et besøk - og da både museet og parken.

Skatten finner du her:

N 63 26.ABC E 010 27.XXY

Oppgave 1:
Løsningen på ABC finner du her:

N 63 C4(5) E 010 D#7(5)

Her finner du et offentlig kontor.
A tilsvarer antall bokstaver i 1 ord på kontoret
B tilsvarer antall bokstaver i 3 ord
C tilsvarer antall bokstaver i 2. ord – antall bokstaver i 3. ord

Oppgave 2:
Løsningen på XXY finner du her:

N 63 C4(5) E 010 A0(5)

Også her er vi ved et offentlig etat, dog er det en etat du helst ikke vil ha hjelp av. Imidlertid er de kjekk å ha når ulykken først er ute.
XX kunne vært summen av antall vinduer i 2 og 3 etasje på denne siden av bygning, men antallet er 1 for mye.
Y burde vært antall dører du kan kjøre gjennom, men det er det ikke. Selv om du dobler antallet på denne siden av bygningen har du en for lite.

Opprinnelig innold:
Loggbok og blyant
FTF-sertifikat

Additional Hints (Decrypt)

Uvag bcctnir: VFB 16:1975 Uvag twrzzrfgrq: zntargvfx

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa)

Advertising with Us