Skip to Content

This cache has been archived.

Buturik Team: [xx(]

More
<

Letiste Bohunovice

A cache by Buturik Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 09/12/2006
Difficulty:
1.5 out of 5
Terrain:
1.5 out of 5

Size: Size: regular (regular)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Letište Bohunovice se statutem "Vnitrostátní neverejné" vzniklo prebudováním práškovací plochy v roce 1995. Hlavními duvody vzniku byly letecké aktivity jednoho ze spolecníku pana Ivo Brumara, ale zejména problémy s uzavrením letište v Olomouci-Neredíne z duvodu nedorešených majetkoprávních vztahu. Kapacita letište se soucasnými aktivitami, zejména s krytou hangárovací kapacitou je z vetší cásti naplnena.
Probíhají prípravy realizace o rozšírení letište o II.VPD dle územního plánu.

LKBO je denní vnitrostátní travnaté letište pro lety dle pravidel VFR o velké rozloze s jednou drahou/pruhem o rozmerech 980 × 60 m, z cehož je vlastní dráha 840 × 18 m. V soucasnosti nemá letište žádné environmentální omezení nebo problémy spojené s provozem letište.

Hlavní cinností letište je komercní provoz, vcetne zemedelských, výcvikových a vyhlídkových letu. Zbytek letu se skládá z testovacích letu (helikoptéry a další letadla), a komercní ci nekomercní sportovní lety a para výsadky. V roce 2003 zde bylo uskutecneno okolo 3 600 pohybu. V soucasnosti je na letišti umísteno 10 letadel.

Spolecnost MAMBA AIR, s.r.o., vlastní a provozuje letište v souvislosti se svými aktivitami pri sestavování helikoptér a spolecnost má konkrétní plány na rozvoj letište rozšírením a zpevnením dráhy, i když stále s travnatým povrchem, výstavbou hangáru atd. s cílem akcelerace leteckých aktivit. Ty by mely zahrnovat rádné a mimorádné lety nízkokapacitními letadly.

Rozvojové plány jsou koordinovány s Krajským úradem Olomouckého kraje

Samotná keš se nachází asi 1km od letište na míste, ze kterého je na letište videt(až posekají kukurici).
Samotné letište se nachází na souradnicích: N49°40.174
E017°17.265

Additional Hints (No hints available.)Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.