Skip to Content

This cache has been archived.

Chmelda: A je po nem.

More
<

Beskydmountains Event 771m

A cache by Chmelda Send Message to Owner Message this owner
Hidden : Saturday, 11 November 2006
Difficulty:
1 out of 5
Terrain:
2 out of 5

Size: Size: not chosen (not chosen)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Víkendové (10.-12.11.2006) setkání geokaceru ve velmi východní cásti moravskoslezského geoúzemí

O víkendu jsme byli s Janou a kamarády na chalupe pod Velkou Kycerou v Beskydech. Moc se nám tam líbilo, hned jsme chalupu zamluvili na druhý listopadový víkend, zaplatili zálohu a ted se tešíme že prijede geopotlachat.

Co to je:
Dva a pul patrová drevenice s kapacitou pro cca 50 osob. Na spaní je v horním patre asi 35 velkých obalených molitanových matrací, bez pokrývek a povlecení. Jsou zde take tri oddelené 4lužkové prostory, dva z nich i s dvermi (možno zarezervovat pro úcastníky s malými detmi).

V prízemí jsou k dispozici na varení kamna s troubou na drevo (nejaké hrnícky, talíre, hrnce, …), vodovod a sprcha s teplou vodou, umývárna se záchody. Elektrika je pouze na osvetlení (12V žárovky napájené z autobaterií, dobíjené z male vodní elektrárny), chajda nemá možnost napojení spotrebicu. Telekomunikacní signál je slabý až žádný, nejlépe je na tom Oscar.

Venku ohnište, plácek na volejbal nebo fotbálek, kamenný bazén napájený z pramene.

Kde to je:
V Bystrici nad Olší (cesta 11/E75 Trínec - Jablunkov) odbocte pred benzinovou pumpou Slovnaft vpravo smerem na Milíkov, jedte neustále údolím potoka Kopytná až na Košariska, kde pred zákazem vjezdu nechte vozy na tocne autobusu (je tam velké parkovište a bufet s malou restaurací).

Pokracujte dále po asfaltové silnici podél potoka Kopytná po zelené znacce asi dva km až do místa, kde se pod prudkým stoupákem oddeluje od asfaltky ješte prudší polní cesta smerem doprava. Toto místo bude možná oznaceno fáborkem. Dejte se po této ceste a asi po 15 min dojdete k chatám pod Kycerou.

Mužete take pokracovat po asfaltové ceste, která se asi po kilometru stácí zpet a mírí prímo k chalupe, posledních 200m po polní ceste, vhodné obzvlášte pro cyklisy.

Doprava:
Vlak + autobus, Kolo, Auto + nohy
Povolenka pro vjezd je pro jediné auto, pokud budete potrebovat neco vyvézt, auto bude v pátek na tocne v 19.hodin, popr. po domluve i jindy

Stravování:
Spolecné pivo (sud nejspíš Radegast 10), kafe, caj, cukr, mlíko do kafe zajistím.
Okolní kopce (4km chuze) jsou osázeny nejen kešemi ale take horskými chatami (Pod kamenitým, Slavíc, Ostrý, Kozubová) s možností stravování behem sobotního kešování.
Slavíc: (visit link) tel. 558 366 087
Kozubová: (visit link) tel.558 330 050
Kamenitý: (visit link) tel: 558 366 004, 775 025 683
Úcastníci s buchtama obzvlášte vítání :o)

Cena:
Predbežne 200Kc za dospeláka, deti mín nebo nic, možná príplatek za pivo.

Doporucená výbava:
Spacák, prezuvky pro prípad bahnivého pocasí, nádobu na pití piva, oblíbený hrnícek na kafe, baterku, muzikanti maji povinny dojezd s hudebnimi nastroji.

Psi:
Jelikož prostory jsou velmi spolecné a v okolí se pasou ovce, doporucuju zanechat domácí mazlíky doma obzvlášt pokud si nejste stoprocentne jisti jejich poslušností.

Additional Hints (No hints available.)Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.