Multiaare endise Laitse raadiojaama lähistel. Varu kaasa 3 AAA patareid (kolm peenemat pulk-patareid). Vahepunkte soovitan avada autos. Lõpu konteiner avaneb nõu ja mitte jõu abil
1920-ndatel alustas raadioringhääling kesklaine sagedusalal. 1960-ndatel lisandunud vene ultralühilainealalt mindi 1992-2005 üle lääne standardi FM sagedusele. 1998 lõpetas Eesti Raadio majanduslikel põhjustel esimesena Euroopas kesklaine kasutamise, vanad raadiod muutusid kasutuks ja kauglevi asendas internet. (Erandina on tänaseni Tartumaal üks kesklaine erajaam). Ilmselt tuleb raadiod kunagi jälle välja vahetada, kui levib digitaalraadio. DAB
Laitse Raadiojaam rajati 1947-49 komsomoli löökehitusena nr.2, millest sai alguse ka tänane Tallinna Ehituskool. Stalinistliku klassitsismi ansamblisse kuulub väravahoone, pumbahoone reservuaaridega, ENSV vapiga jaamahoone ja antennipaviljon. Laitse mõis oli vabariigi peamise levikompleksi administratiivhoone. Esimene Inglismaal valmistatud 100KW kesklaine saatja toodi siia Ungarist sõja reparatsioonivarana. Salastatud „Objekt 88“ asus 40ha okastraataiaga piiratud alal. Lisaks Eesti Raadio kesklaine saatjale töötasid siin segajate, eriside, üleliidulise sünkroonvõrgu ja lühilaine saatjad. Viimased edastasid ka punakat programmi väliseestlastele.
01.06.1998 pandi Laitse kesklaine saatjad paariks tunniks kurblik-pidulikult vilistama ja mõõdeti viimast korda parameetreid. Siis tõmmati 1930 ja 1973 valmistatud saatjate vändad maha ja kesklaine ajastu oli Eestis lõppenud. Peasaatja juhtpult ja osa seadmeid viidi Türi ringhäälingumuuseumisse. 137 m ja 178 m kõrgune "kübaraga" mast demonteeriti 2001.a.