Skip to Content

This cache has been archived.

Rico Reviewer: Archivace listingu keše pro nezájem ownera.


Rico Reviewer - Comunity Volunteer Reviewer
Česká republika: Hlavní město Praha a Středočeský kraj

More
<

Dortova aneb jak pejsek s kocickou ...

A cache by jirwo & Kim-11 Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 09/20/2007
Difficulty:
2 out of 5
Terrain:
1.5 out of 5

Size: Size: micro (micro)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


Dortova cache,

aneb jak pejsek s kocickou ....


Jak pejsek s kocickou delali dort... název keše je zámerne zvolen, aby odpovídal urcité nesourodosti autorské dvojice


Na uvedených souradnicích keš nehledejte, ale najdete zde pomník bratrí Capku od kontroverzního sochare P. Opocenského. Keš najdete na:


N 5P°EJ.SEK
E KO°CI.CKA

"Pejsek a kocicka si vzali zástery a pustili se do varení. Vzali mouku, mlícko a vajícko a míchali to dohromady. "Dort musí být sladký," rekla kocicka a nasypala do toho cukr. "A trochu slaný taky," rekl pejsek a dal tam sul. "A ted tam dáme máslo a zavareninu," rekla kocicka. "Zavareninu, tu ne, tu já nerad," povídal pejsek, dáme tam místo zavareniny syrecek, ten já tuze rád." Tak tam dali nekolik syrecku. "Mne se zdá, že je málo mastný," rekla kocicka, "musíme tam dát nekolik špekových kuží." "A oríšky, abychom nezapomneli," rekl pejsek a nasypal tam kornout oríšku. "Oríšky jsou dobré," schválila to kocicka, "ale mela by tam jiste také prijít okurka," a dala tam okurku. " A kosti," volal pejsek, "musíme tam prece dát nejaké kosti!" Tak do toho dortu dali hodne kostí. " A prece nejakou myš, myši já tak tuze ráda!" vzpomnela si kocicka a dala do dortu ctyri myši. "Tak, a ted nekolik burtu hodne peprovatých, to je neco pro mne," rekl pejsek a dal tam nekolik burtu. " A to hlavní!" povídala kocicka, "prece šlehanou smetanu tam musíme dát!" Dali tam plný hrnec smetany. " A trochu cibule," rekl pejsek a dal tam cibuli. "A cokoládu," rekla kocicka a pridala do toho cokoládu. "A omácku!" napadlo pejskovi, i dali tam omácku. Tak do toho svého dortu dávali a míchali všechno možné, dali tam i cesnek a pepr a namíchali tam sádlo i bonbóny, škvarky a skorici, krupicnou kaši a tvaroh, perník a ocet, kakao a zelí, jednu hlavu z husy a hrozinky, inu všechno možné do toho dortu dali, jen chleba tam nedali, protože pejskové a kocicky chleba zrovna tuze moc rádi nejedí."

... Protože jsme si název keše vypujcili z pohádky pana Josefa Capka, rozhodli jsme se, že alespon z cásti zustaneme tématu verni. Ceká vás dvojí pel-mel otázek a aby si na své prišli nejen dospelí, jsou kocicí souradnice urcené speciálne kachnickám a kacírkum. Pejskova cást souradnic patrí pak již dospelým kacerum. Nezoufejte, nemáte-li doma své kachne, nebo zrovna to vaše je již príliš odrostlé ci naopak príliš malé a zkuste zapojit své netere, synovce ci deti kamarádu a zkuste je treba i vzít na odlov. Veríme že je potešíte a v okolí najdete i dost míst pro nejaké to kachní rádení.

Takže: KO CI CKA

K / Kolik dobrutek celkem dali pejsek s kocickou do svého dortu? a) 27 (K = 3) b) 29 (K = 2) c) 31 (K = 1)

O/ V jedné z kreslených pohádek "O krteckovi" onemocní krtkova kamarádka myška. Krtek zjistí, že myšce pomuže kyticka Matricaria chamomilla a vydá se ji hledat. Pro jakou kyticku se vlasne krtek vydal? a) hermánek (O = 4) b) šalvej (O = 6) c) jitrocel (O = 8)

C1/ "Vstávej semínko holala, bude z tebe fiala"... zpívali Kremílek s Vochomurkou semínku a nic nedbali, že se jim predstavilo jako Verbascum. Jaká kytka tedy skrítkum vyrostla? a) kopretina (C = 5) b) slunecnice (C = 8) c) divizna (C = 2)

I/ Štuclinka a Zachumlánek spolu hospodarili v chaloupce a kmotrínek ležel v nemocnici tuze nemocný. Ale kdyby mel a) cibuli (I = 2) b) cesnek (I = 4) c) kren (I = 6) hned by byl jak rybicka.

C2/ Kouzelník Hamburin v zemi Mumínku hledal nejvetší a) diamant (C = 8) b) ametyst (C = 5) c) rubín (C = 3)

K/ Když se v zime probudili, broucek chtel za každou cenu videt, jak vypadá zima. Nakonec se tatínek nechal uprosit a sundali pár prkének pribitých pres okno, aby príliš netáhlo ... byla to krása... a pak maminka udela dobrou polívcicku a) zelnou (K = 5) b) hrachovou (K = 7) c) nudlovou (K = 9)

A/ Carodej z knížky Pohádky o mašinkách se jmenoval a) Kolbaba (A = 8) b) Podbaba (A = 4) c) Zababa (A = 2)


No a: P EJ SEK

P/ Od 1.7.2006 zacala v CR platit nová pravidla silnicního provozu. Jakou toleranci vyhlásila Policie CR vuci ridicum?

E1/ V sezóne 2007 zacal ve Formuli 1 jezdit novácek L. Hamilton a to velmi úspešne. Kolikrát nestál na stupních vítezu v prvních deviti závodech, E1

J/ Mobilní telefon SE K800i má J + 2 timesloty GPRS.

S/ Spisovatel T.Pratchett stvoril Zemeplochu, sci - fantasy svet, kde se odehrává dej mnoha jeho knížek . Císlo AB je pocet preložených radových zemeplošských knih do ceštiny, C je pocet slonu, kterí Zemeplochu nesou na svých zádech, D je pocet hlavních hrdinek jeho knihy " ......... na cestách " S je A + C + D, nyní od výsledku odectete císlo 1, jedna hrdinka se pozdeji vdala a oddelila.

E2/ Britská hudební skupina Jethro Tull natocila do dnešního dne úctyhodný pocet desek. Z kolika písmen se skládá nejkratší název jejich desky. Toto císlo vynásobte dvemi a máte E2.

K/ K veteráni, K muži ve clunu, K ......Click to verify coordinates

Additional Hints (Decrypt)

[pejsek] 100212
[kocicka] zntarg

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa)Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.