Skip to Content

This cache has been archived.

Chemic77: Moje nejnarocnejsi priprava.... stala me tolik hodin prace a tolik zarikavani.... nepral bych tak titernou praci nikomu, ale ty vase logy mi to usili a trapeni nescetnekrat vratili.... dekuji a pa pa. :)

Moje pycha odchazi. :)

More
<

Budejovicka divadla

A cache by Chemic77 Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 12/1/2007
Difficulty:
2.5 out of 5
Terrain:
1.5 out of 5

Size: Size: micro (micro)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Related Web Page

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Cache Budejovicka divadla Vas provede casti Ceskych Budejovic a predstavi Vam prkna, ktera znamenaji svet.
Na uzemi Ceskych Budejovic se totiz nachazi 7 divadel a divadelních sálu. Jsou to divadla, ktera plni ciste komercni ucely, stejne tak i divadla pro deti a pak i ta, ktera jsou urcena pro rozvoj studentovy mysli.Logo
Uvodni souradnice
Na techto souradnicich nemusite hledat nic, nebot se jedna o nase nejmensi divadlo, ktere se venuje detskym predstavenim, jak jiz predznamenava jeho nazev. Toto divadlo se totiz jmenuje Divadelko KOS. Toto divadelko bylo založeno v breznu roku 1997 jako obcanské sdružení neziskového sektoru. Od té doby uvedlo již 16 titulu ze své vlastní autorské dílny. Divadélko KOS nemá vlastní scénu, proto za svými diváky dojíždí. Muzete ho videt nejen v divadlech, kulturních domech a kinosálech, ale i ve školách a školkách. Ve vetšine predstavení hrají dva herci, ale díky prevlekum vystupuje v každé pohádce více postav. Do divadelních projektu vetšího rozsahu (otácivé hledište v Týne n.Vlt.,letní amfiteátr v Horicích na Šumave...) pribírají další herce - hosty.

Na souradnicich tohoto divadelka nemusite hledat zadne indicie, ci dalsi utvary. Jedna se pouze o informativni zastavku.STAGE 1
Vasi prvni zastavkou je Divadelní sal E.ON.

V tomto divadelním sále pusobí divadelní soubor Josefa Kajetána Tyla o.s., který byl založen již roku 1895 na popud šírení ceského jazyka (v té dobe polovina Ceských Budejovi mluvila nemecky).

Z toho duvodu se R.Cejka a J.Reitmayer rozhodli založit divadelní scénu a shromáždili kolem sebe 40 nadšených ochotníku.
Ustavující schuze se konala v hospode U Cerveného srdícka na Lannove tríde, kde si ochodtníci zrídili i první místnost a vybudovali vlastní jevište.
První inscenací se stala Jiráskova Vojnarka.

Na podzim roku 1995 se soubor dožívá stých narozenin. Oslavy zahájil kostýmovaný pruvod mestem, vedený samotným J.K.Tylem.

Dnes divadelní sál E.ON hraje pravidelne ve stredu od 19:00 hodin pro dospelé a v nedeli od 15:00 hodin i pro naše nejmenší.
Více informací o produkci tohoto divadla najdete zde.

Dekuji kacerovi Dlouhán a zároven clenovi UT provozu ds J.K.Tyl za upresnující informace k tomuto divadlu, který si zasluhuje více pozornosti, než jsem si doposud myslel.

Divadlo se nyní nachazi v prostorach spolecnosti E.ON, jak tomu bude v prípade plánovanému presunu spolecnosti E.ON do jiných prostor zatím netuším. Nechme se prekvapit.

Na souradnicich N48° 58.473 E014 28.850 se nachazite u pametni desky, ktera se zminuje o prestavbe budovy stojici vedle budovy s divadelnim salem. Na pametni desce se nachazi letopocet, jeho soucet Vám poslouzi jako indicie pismene A.STAGE 2
Druhá zastavka Vas zavede k divadelnimu salu DK Metropol, který je soucasti viceuceloveho kulturniho a spolecenskeho komplexu situovaneho v centru mesta, ve kterem muzete najit dva divadelni saly, velky sal pro poradani plesu, restauraci s barem, kulecnikovy sal a mnoho dalsiho. Celkova kapacita tohoto komplexu je cca. 2000 lidí.
Vedle sousedici budova slouzi Ceskemu rozhlasu, ktery zde vysilal i behem katastrofalnich zaplav.

Na souradnicich N48° 58.268 E014 28.719 se nachazite u vchodu do divadla. Vsimnete si dlouhe rady oken nad vchodem a nad napisem DIVADELNÍ SCÉNA - tento vchod se nachází na jižní strane budove v ulici "U Trí lvu". Spocitejte pocet oken teto dlouhe rady a ono cislo Vám da indicie pismene B.STAGE 3
Jihoceske divadlo. To je nase treti zastavka.

Místo, kde stojí historická budova Jihoceského divadla patrí mezi nejstarší historické cásti mesta Ceských Budejovic.

V roce 1763 zde mesto postavilo skladište piva pro mestský pivovar. O rok pozdeji cást skladu prebudovalo na jednoduché divadlo pro zhruba 400 diváku, v nemž se - pouze nemecky - hrálo až do roku 1817. Nová divadelní budova byla na tomto míste otevrena 26.12.1819. Divadlo bylo v prubehu let mnohokrát prestavováno (poslední dokoncená prestavba je z roku 1990).

První ceská hra se tu odehrála roku 1838 (Štepánkuv Cech a Nemec, provozovaná ovšem nemeckou spolecností). Se Zöllnerovou spolecností zde vystoupil naposledy ve svém živote i J. K. Tyl (ve vlastní hre - Chudý kejklír).

Vznik JND (Jihoceského Národního Divadla) spadá až do roku 1919 - 6.zárí tohoto roku JND zahájilo cinnost premiérou Smetanova Dalibora, 7.zárí uvedla cinohra Vrchlického Soud lásky. Historicky prvním umeleckým reditelem divadla se stal režisér Karel Dostal. Umelecké oživení nastalo až pocátkem 30.let, kdy v cele divadla stanul Bedrich Jerábek. Po jeho smrti v roce 1934 se vedení ujala jeho žena Monika, šéfem cinohry a zároven dramaturgem divadla se stává PhDr. Josef Stejskal, prvý, který prináší ucelený umelecký program.

Behem tzv. Protektorátu Cechy a Morava byla divadelní budova zabrána pro nemecký soubor ; ceský soubor byl vyhošten z Ceských Budejovic a JND zahájilo další etapu své cinnosti v Tábore.

Do své divadelní budovy na brehu Malše se soubor vrátil až 12.kvetna 1945. Behem násladujících let se nekolikrát menil i název divadla (Jihoceské divadlo, Krajské oblastní divadlo a od roku 1956 opet Jihoceské).
Po skoncení II. svetové války se opet formovaly nové umelecké soubory. K cinohre, jež nikdy neprerušila svou cinnost úplne, se od roku 1959 pripojil samostatný operní a baletní soubor. K duležitým érám poválecné historie JD patrí mj. pusobení režiséru M. Machácka (1952 - 1956), O. Hasse (1956 - 1959, pak pravidelný host) ci M. Fridricha ; v opere zejména éra dirigentu E. Krepelky a zejména K. Noska (1962 - 1986), v baletu M. Hojdyse (1962 - 1986).

Dnešní JD integruje ctyri samostatne pusobící umelecké soubory - cinohru, operu, balet a od 1.7.2004 i soubor loutkohry. V jejichž cele stojí Libuše Králová (balet), Martin Glaser (cinohra), Zdenek Jecelín (loutkohra) a Miloslav Veselý (opera).

To je historie divadla, ktere je u nas nejznamejsi a nejvetsi.

Na souradnicich N48° 58.331 E014 28.508 se nachazite trochu bokem od divadla. Stojite primo u bysty Emy Destinove, ktera v tomto divadle nekolikrat vystupovala a bohuzel v Ceskych Budejovicich zemrela behem operace oci. Primo na pomnicku vidite nekolik datumu. Pouzijte seste cislo v poradi. Toto cislo Vám dá indicie pismene C.STAGE 4
Dalsi nasi zastavkou bude budova divadla C.K. Solnice.
Kulturní klub c.k. Solnice je jedinecný prostor, nacházející se v objektu národní kulturní památky Solného skladu v centru mesta Ceských Budejovic. Dum, o jehož existenci je první zmínka z roku 1564, je obdaren úžasným geniem loci. Ten se projevuje predevším pri nejrozmanitejších kulturních i spolecenských akcích. Kulturní klub c.k.Solnice zde provozuje svoji cinnost od zárí 2003, kdy byl dum rekonstruován a znovu oživen.

Na souradnicich N48° 58.468 E014 28.335 se nachazite u brany domu, ktery slouzi divadlu C.K. Solnice. Spocitejte velka pulkruhova okna v pruceli domu. Toto cislo Vám dá indicie pismene D.STAGE 5
O divadle S.U.D., cili Studentske Univerzitni Divadlo, bohuzel nemam dostatek informaci. Vim jen, ze slouzi studentum Jihoceske Univerzity a to predevsim Teologicke fakulte. Studenti tady nachazeji idealni podminky pro tvorbu svych divadelnich predstaveni, stejne tak je toto divadelko otevreno jakekoliv dalsi tvorbe, at uz jsou to setkani, rozhovory ci promitani svych vlastnich filmu.
Divadlo zde produkuji pod dohledem profesionalu z Jihoceskeho divadla.

Na souradnicich N48° 58.546 E014 28.582 se nachazite pred domem ve kterem se nachazi prostory divadla S.U.D. Jelikoz je to pomerne rusna ulice v jakoukoliv hodinu, tak vam dam jednoduchy ukol. Spocitejte okna na teto budove (na budove se nachazi informacni cedule s upozornenim na toto divadlo). Toto cislo Vám dá indicie pismene E.STAGE 6
Tato zastavka Vam ukaze potemnelou ulicku, ve ktere se nachazi jedna z dalsich scen Jihoceskeho divadla. A to konkretne scena pojmenovana jako Male Divadlo.
Tato scena slouzi jako dalsi misto pro tvorbu her pro nase nejmensi. Uvadi se zde predevsim detmi oblibena loutkohra, ktera zde sklizi uspechy jiz dlouhá leta. Divadlo úcinkuje hlavne pro školní úcely, kdy sem dochází za divadlem celé trídy.

Na souradnicich N48° 58.620 E014 28.530 stojite v ulicce mezi domy a v jednom z techto domu je vchod do divadla i s informacni tabuli. Na tomto domu si vsimnete cervene tabulky s cislem popisnym. Trojmístné císlo Vam dá indicie pismene F.STAGE 7
Posledni nase zastavka Vas zavede pred budovu nakupniho centra IGY, v nemz se nachazi i divadelni scena Bazilikum.
V roce 1994 zde vzniklo „Divadlo Pod cepicí“ - tehdy jeste v industriálním objektu bývalých vojenských pekáren na Pražské ulici v Ceských Budejovicích a byl zde zahájen provoz detských dramatických a výtvarných ateliéru.
V letech 1995-2001 prozivalo divadlo sve nejlepsi casy, kdy zde odehravalo cca. 180 predstaveni za rok.
Po dobu stavby komplexu IGY, se ucinkovalo od roku 2003 v prostorach c.k. Solnice, ktera je druhou scenou spolecnosti Bazilikum.
V roce 2005 se otevrelo kulturni epicentrum Bazilikum, v nemz mate moznost spatrit nejruznejsi akce, jako napr. koncerty vazne hudby, vystavy, plesy a baly a v neposledni rade i ruzna divadelni predstaveni.

Na souradnicich N48° 59.046 E014 28.317 stojite u vchodu do nakupniho centra, pricemz vchod do Epicentra Bazilikum je primo nad Vámi (o dve patra vyse). Vyberte si jednu stranu vchodu a spocitejte zákazové nálepky, informujici o tom, co si nesmíte brát s sebou, ci jak se pohybovat po nakupnim centru (pocitejte pouze na jedné strane). Toto cislo Vám dá indicie pismene G.
Jste na konci procházky za poznáním kousku historie, které Vám nabízí nase mesto. Mozna jste vyuzili nakupni centrum a sli si neco koupit. Nicmene prochazka to byla pomerne dlouha, takze to nebudeme jiz dele odkladat a pustime se do vypoctu finálních souradnic.


N48° 5E.(F*D)+(B*G)-1
E014° 2E.(A*B)-CPOZOR pri vyzvedávání cache si dávejte pozor na mudly !!!POZOR

Cache kvuli své velikosti neobsahuje tužku !!! Proto si prosím vezmete svou !!!

BONUSOVÁ OTÁZKA


Na zacatku logbooku najdete otazku. Na otázku odpovezte a výsledné císlo si zapamatujte (popr. zapište) pro pozdejší úcely, které vyuzijete na cache Ceske Budejovice.


www.geojih.cz

Additional Hints (Decrypt)

ir ilfpr bpv i arwirgfvz fgebzxh

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa) 

Find...

202 Logged Visits

Found it 183     Write note 11     Archive 1     Temporarily Disable Listing 3     Enable Listing 2     Publish Listing 1     Owner Maintenance 1     

View Logbook | View the Image Gallery of 2 images

**Warning! Spoilers may be included in the descriptions or links.

Current Time:
Last Updated:
Rendered From:Unknown
Coordinates are in the WGS84 datum

Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.