Skip to Content

This cache has been archived.

ondrasek geotym: Keš byla ukradena. Ukládáme do archivu. Plánujeme udelat na míste tradicní keš.

More
<

Uz zase skacu pres kaluze - I Can Jump Puddles

A cache by ondrasek geotym a Alan Marshall Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 01/19/2008
Difficulty:
2 out of 5
Terrain:
1.5 out of 5

Size: Size: small (small)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Related Web Page

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Tato cache vás provede místy. kde se natácel v roce 1970 ceský film Už zase skácu pres kaluže natocený na motivy románu I Can Jump Puddles australana Allana Marshala.

Kešku venujeme všem, kterí se v živote dokázali poprat se zdravotními i jinými problémy a všem, kterí bojují práve ted.

Na výchozích souradnicích cache nehledejte. Zde pouze zacnete svou pout za úkolem, který je popsán níže.

Ceká vás z výchozích souradnic celková trasa cca 6,5 km procházky ci projíždky, lze absolvovat prakticky jako drive-in. Autem odhaduji na 15 minut, na kole na slabou hodinku, pešky tak na 2,5 hodinky, to vše vcetne indicií. Upozornuji také, že je to takové "tam a zase zpátky", ostatne jako život sám. Použijte starou cestu mezi Novým Dvorem a Pískem (zvlášte pokud jedete kolmo), vyhnete se tak šílenství na hlavní preložce.

Získání údaju na Stage 1 mužete spojit s odlovem tématicky velmi príbuzné a povedené keše Zemský hrebcinec Písek GC1HGKM.

Série Filmová místa


Kniha je autobiografickým príbehem z autorova detství, kdy ho zasáhla detská obrna a on ochrnul na obe nohy. Jeho otec byl krotitelem koní a Alan si ho moc vážil a od raného detství si prál krácet v jeho šlépjejích. Jednu nohu ale necítil vubec a druhou ovládal jen z cásti. . Alan podstoupil ruzné lécebné procedury a operace, ale nic mu nepomohlo. Nepokládal se ale za mrzáka a snažil se delat všechno jako ostatní deti. Jezdil na vozíku nebo chodil o berlích, takže horní polovinu tela mel krásne urostlou a svalnatou. Behem detství se stkal s mnoha odlišnými názory na svuj handicap, sám se ale nikdy jako handicapovaný necítil – chytal králíky, naucil se plavat a toužil po jízde na koni, kterou nekolik let tajne trénoval na kamarádovu poníku Jitrence. Po letech driny se mu skutecne podarilo ovládat kone bez pomoci nohou. Rodice na nej byli pyšní a on byl rád, že dosáhl vytouženého cíle.Kachynuv film z roku 1970 citlive a poeticky lící príhody malého chlapce, nenapravitelne zmrzaceného detskou obrnou, který však pres svuj velký handicap prožívá štastné detství. Silou vule prekonává zdánlive neprekonatelné životní prekážky a dokáže si splnit svuj detský sen - jezdit na koni. Puvodní dej románu z australského prostredí byl prenesen do moravského mestecka Tlumacova na rozhraní 19. a 20. století. Exteriéry filmu však byly toceny predevším v hrebcinci v Písku, hríbárne v Novém Dvoru a také na protivínském zámku, dále v tehdejším Gottwaldove (dnes Zlín, zaplat pánbuh) a Napajedlech. Presvedcivým hereckým výkonum tehdy méne známých hercu dominuje skutecný objev, predstavitel malého Adama, Vladimír Dlouhý.scénár: Ota Hofman, Karel Kachyna, Jan Procházka
režie: Karel Kachyna
hrají: Vladimír Dlouhý - Adam; Zdena Hadrbolcová - matka; Karel Hlušicka - otec; Josef Karlík-stájný; Borivoj Navrátil- doktor; Jaroslav Satoranský- Martin; Jana Švandová -sestra; Michal Dlouhý - mladší Adam; Milena Steinmasslová - Adamova sestraFinálovka leží na souradnicích, které jsou podrobne popsány ve waypointech i listingu..N 49° 16.249 E 014° 11.380
Práve stojíte pred hrebcínem Nový Dvur, který je soucástí Zemského hrebcince v Písku. Vaším úkolem je spocítat okna smerem k silnici na obytné cásti hrebcína po vaší levé ruce (císlo je menší než 10), od výsledku odectete císlo 2 a dostanete tak císlo A. V míste úvodních souradnic celé keše pri odbocce z hlavní silnice stojí krížek (viz fotohint), na nemž zjistíte letopocet v dolní cásti ve formátu FxxC.

N 49° 17.865 E 014° 09.852
Ocitnete se pred hlavním vchodem do hrebcince. C.p. budovy je Hxx. Hrebcinec je kulturní památkou mesta s poradovým císlem Gx. Na budove samé je vytesán duležitý letopocet, a to hned dvakrát, jednou nad hlavním vchodem a druhý u levé brány ve formátu xxDx. Na druhé strane cesty u pravé brány je vjezd do rozvodny el. energie, rychlost v areálu muže být maximálne EB km/h (fotohint).

Finálové souradnice jsou
N 49° 1A.BCD
E 014° 1E.FGHClick to verify coordinatesOkoli cache byva v lete oblezene opalujicimi se mudly, takze vyrazejte spise rano nebo vecer. Z tohoto duvodu take dostatecne a hlavne prirozene maskujte. Lepe vice nez mene. Cache je tam kde je, protoze se u tohoto rybniku natacely dulezite sceny.

11. 5. 2008 BYLA KEŠ DÍKY POMOCI JIRIKA24 PREMÍSTENA Z POD BETONOVÉ PLÁŽE (POD VODOU) NA NOVE MISTO JEN KOUSICEK OD PUVODNIHO, PROTO ANI SOURADNICE NEMENIME. JIRKO JESTE JEDNOU DIKY.

PODMÍNKOU UZNÁNÍ LOGU je, jak už se stává na ondráškových keších tradicí, trochu premýšlet sami o sobe, nyní trochu vážneji. Pripište, CO BYLO NEBO JE VE VAŠEM ŽIVOTE PODOBNOU VÝZVOU, jako byl pro Adama sen naucit se jezdit na koni, který mu dal prekonat zmrzacení detskou obrnou a zahodit berle. Nemusí to být samozrejme nic tak strašne vážného (naštestí), ale dnes a denne prekonáváme nejaké výzvy a prekážky, takže opravdu premýšlejte. Myslím, že tak pomužete všem, kterí budou vaše logy císt. NEVYSTAVUJTE NÁS POVINNOSTI VÁŠ LOG V PRÍPADE NESPLNENÍ PODMÍNKY SMAZAT.

Hodne štestí pri vašem preskakování kaluží :-) A pokud máte rádi filmy Karla Kachyni a tato keš vás vzala za srdícko, nezapomente se zastavit na nedalekém podobne poetickém míste DUHOVÁ KULICKA - RAINBOW MARBLE GC17CXN.

English version on your request via e-mail.


www.geojih.cz

Additional Hints (Decrypt)

cyn an wno yhaxn xbh frx bq orgb abir cyn mr cbq xnz r al

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa) 

Find...

149 Logged Visits

Found it 126     Write note 20     Archive 1     Publish Listing 1     Owner Maintenance 1     

View Logbook | View the Image Gallery of 30 images

**Warning! Spoilers may be included in the descriptions or links.

Current Time:
Last Updated:
Rendered From:Unknown
Coordinates are in the WGS84 datum

Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.