Skip to Content

This cache has been archived.

Qnik: Po vzniku blízké série keší jsem se rozhodl pro archivaci studánky. Nehodlám keš ani přemisťovat, ani měnit, či přidávat hint. Těch pár návštěv měsíčně okolí studánky nevadilo, ale teď se na to dívat nehodlám.

Keší je v okolí víc než dost, tak jeden bod sem nebo tam. Kdo bude chtít, tak se u studánky napít a zastavit zvládne. A ti co přijeli kvůli sérii...hmm.

A abych nebyl uplně zlej, tak během uplynulého týdne někdo ztratil v okolí Vamberka GPS. Zde najdete informace http://goo.gl/XV0lI3 .

More
<

Studanka u Prokopa

A cache by Qnik Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 6/7/2008
Difficulty:
1.5 out of 5
Terrain:
1.5 out of 5

Size: Size: small (small)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Okolí studánky bylo pred pár lety upraveno Vambereckými turisty. Voda je dobrá a urcite se Vám bude hodit pri lovení dalších keší na Chlumu.

Studánka je hned u lesní vyasfaltované cesty. Socha sv. Prokopa, podle kterého je pojmenovaná, je umístena tesne pred zatáckou.

Doporucuji následující odlov : Studánka u Prokopa, Smírcí kríže na Chlumu (GC19HB6), Chlum, Lomy rychnovska no.1 (GC1138J),Vyhlídka (GCYJ4X) - obed, vecere, svacinka...:-)

Additional Hints (No hints available.) 

Find...

726 Logged Visits

Found it 694     Didn't find it 9     Write note 14     Archive 1     Temporarily Disable Listing 1     Enable Listing 1     Publish Listing 1     Needs Maintenance 3     Owner Maintenance 2     

View Logbook | View the Image Gallery of 46 images

**Warning! Spoilers may be included in the descriptions or links.

Current Time:
Last Updated:
Rendered From:Unknown
Coordinates are in the WGS84 datum

Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.