Nejvyšším Cechem jaký kdy žil, byl bezesporu
Josef Drásal
jsme presvedceni, že tento obr si zaslouží i
Nejvetší keš v CR. Našli jsme pro Vás takové místo.
POZOR JEN NA VLASTNÍ NEBEZPECÍ !
Josef se narodil se 4. cervence 1841 v Chromci na Šumpersku jako tretí ze šesti detí chudého brusice jehel Johanna Drásala a jeho manželky Magdalény. Už když se narodil, jeho babicka mu prý predpovídala, že bude velký. A to také skutecne byl - dorostl do výšky asi 242 centimetru. Žádný verohodný doklad o tom, kolik presne meril se však nezachoval, a to i presto, že se Josef Drásal zhruba dvacet let živil jako varietní atrakce. Se svým impresáriem, holešovským hostinským Janochem, procestoval témer celou Evropu, vystupoval i pred francouzským císarem Napoleonem III. a dostal se také do Turecka. Jeho výšku však lze pomerne presne odhadnout podle jeho kostí. Prícinou jeho nadmerného rustu byla porucha podvesku mozkového, a tedy prílišná produkce rustového hormonu.
Josef Drásal neproslul jen svou výškou, ale i neobycejnou silou a chutí k jídlu. Bohužel se mu prý nikdy nepoštestilo najíst se do sytosti. O jeho živote, ukrutné síle a výšce se traduje rada historek, nejvíce z doby, kdy po škole, kterou vychodil ve 12 letech, sloužil jako pacholek a nádeník ve dvore v Chromci a pozdeji na panství hrabete Žerotína v Bludove. Mel mírnou a dobráckou povahu, rád se napil piva a rumu a velice rád hrával karty. Zemrel relativne mladý - v 45 letech 16. prosince 1886 na chrlení krve ve svém dome v Holešove. Kopie jeho kostry je vystavena v brnenském Anatomickém ústavu.
Jako každý clovek který nejakým zpusobem vybocuje z normálu, trápil i Drásala skoro celoživotní mindrák ze své výšky a proto chodil dosti nahrbený a nespravedlnost sveta utápel ve zminovaném rumu. Díky našemu pátrání se nám podarila zjistit zajímavá historka z jeho nedlouhého života. Jednou si obr vyrazil na vycházku z Holešova. Bylo to v dobe, kdy se zacínal utápet v dluzích, které nadelal po nekolika špatných investicích. Chodíval pešky až na Rusavu. Zde v místním šenku našel trpelivé ucho místních ogaru, kterí vyslechli pri sklence goralky Josefovy problémy i nadšene hltali jeho príbehy z daleké ciziny. Nejednou se stalo, že ho zastihla na Rusave noc a on, notne podroušen, šel zpet do Holešova, nebo prespal nekde v kroví. Jednou z podzimu ho pri takovémto návratu svedla cesta až do nejaké jeskyne. Protože byla zima vlezl si dovnitr a usnul tam. Když se po nekolika hodinách probudil, strašne se lekl. Všude byla tma a vlhko. Myslel si chudák, že umrel a že je pochovaný. Po kolenou a shrbený prošel celou jeskyni, hromoval i boha prosil, až se mu konecne podarilo najít východ. Jaké bylo jeho prekvapení, když zjistil, že je nedaleko jeho oblíbené Rusavské putyky. Místo si zapamatoval a prespal zde pak ješte nekolikrát. Toliko príbeh.
|
Nelze stanovit presné souradnice naší keše, je proste príliš velká (odhadujeme vnitrní objem pres 50m3). Naše souradnice Vás privedou k víku keše, to je asi nejpresnejší údaj, který Vám mužeme poskytnout. Z pochopitelných duvodu je keš zamknuta. Vy se však nebojte, stací nastavit rok narození Josefa Drásala jako vstupní kód a jste uvnitr. Nezapomente jaké mel Josef problémy když tam byl, proto si vezmete radeji baterku.
Velmi nás poteší, když splníte nepovinný úkol a do logbooku otisknete pomocí podušky jakoukoliv cást tela. Provedeme antropometrické merení a následne vyhlásíme nejvetšího kacera všech dob. :-)
Prejeme mnoho zdaru.
DODATEK PRO NEDOVTIPNÉ
pro ty co se sami nedovtípí jak ukazují logy, máme na záver pár poznámek:
1. Cache je celá jeskyne !
2. Truhlice není cache, ale schránka na výmenu !
3. Logbook není v truhlici, ale ve válcovém pouzdre
4. Zámek cache neustále nekdo nicí a tudíž budeme muset zmenit systém. V cervnu 2011 jsem zámek znovu koupil a umístil na jeskyni. PROSÍM chodte k jeskyni obezretne a netahejte tam zbytecne cizí lidi. Jen to zvyšuje pravdepodobnost vymudlení !!!
|