Skip to content

Helsingi Dessant V Event Cache

This cache has been archived.

leiva: The event is over.

More
Hidden : Saturday, 13 September 2008
Difficulty:
2 out of 5
Terrain:
3 out of 5

Size: Size:  not chosen (not chosen)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

[EST] Juubelihõnguline Helsingi Dessant saab toimuma 13.-14. septembril 2008.
[ENG]Helsinki Dessant V will happen on 13.-14 September 2008.
[FIN] Juhlahenkinen Helsingi Dessant järjestetään 13.-14-. syyskuuta 2008.

[EST] Kes varem käinud on, teab juba, mis üritusega tegemist. Neile aga, kes esmakordsed huvilised, oleks siinkohal tutvustuseks väike essee:

Oli aasta 2004 suve paiku, kui istusid Märt ja veel paar geopeitusega seotud isikut laua ümber, ning mõtlisklesid teemal - Eesti aarded on enamasti leitud, juurde suurt ei peideta ka (Jah, uskumatu, kuid tõepoolest oli selline aeg...), peaks vist minema Helsingisse aardeid otsima, seal neid palju rohkem ja huvitavamaidki ehk. 19.septembril 2004 saigi siis taoline üritus teoks. Tookord oli meid vastu võtmas päris mitmed Soome tuntud geopeiturid, kes juhatasid kätte ka paremad maiuspalad. Tore oli, hakkas meeldima.
Aastal 2005 3.-4. september toimus Helsingi Dessant II, kus sai vallutatud juba ka Helsingist kaugemale jäävaid aardeid. Öömaja pakkus meile Hyviknää linnas oma ja naabrite tagaaedades ka Eestis hästi tuntud geopeiturite pere - Esko ja Ritta [atrivsolap]. Ilm oli ilus ja üritus läks jällegi igati korda.
Nii juhtuski, et toimuma said ka Helsingi Dessant III ja Helsingi Dessant IV. Külastatud nende ürituste käigus said Hyvinkää, Lahti, Heinola, Hämenlinna ja paljud teised ilusad Soome väikelinnad. Aardeid, mis kokku leiti, oli ikka päris palju, üks põnevam, kui teine. Ja mis kõige tähtsam, nähtud sai palju sügiseselt värvikirevat ja mitmekesist Soome loodust, puhtaid ja korras asulaid ning päris palju põnevaid ja ilusaid kohti, kuhu tavalise turistina iialgi ei satuks. Juba tuttavas ööbimiskohas Hyvinkääs sai kohtutud päris paljude Soome geopeituritega, muljetatud huvitavatest juhtumustest, grillitud üheskoos liha ning üle vaadatud lugematul hulgal rännuputukaid ja -münte. Nendel kahel viimasel korral tekkis ka nö. traditsioon otsida "ööaaret".

Ja nüüd siis on käes aeg pidada juubelit.
Aardepeitjad ise ja loodetavasti ka paljud teised dessantnikud alustavad oma reisi 13. septembril hommikul sobiva laevaga Tallinnast. Nagu ka eelmine aasta, on nimetatud laeval reisi ajal võimalik üles otsda vähemalt üks aare.
Kuidas ja millega Helsingisse sattunud geopeiturid edasi oma aega veedavad, pole oluline, tore oleks neid aga kohata õhtul ööbimiskohas.
Kuna aeg on näidanud, et Esko ja Ritta tagaaed ei ole kummist ja jääb isegi headele geopeiturite hordidele kitsaks, tuleb juubelipidu laupäeva õhtul looduslikult kaunis kohas, matkakeskuses, kus ööbida on võimalik naridel, kui neist puudus kätte tuleb, on vaba põrandapinda piisavalt. Kuidas aga see koht üles leida saab teada alates 12:00 13.09.2008 koordinaatidelt: N 60° 37.006' E 24° 48.498'.
Ööbimiskohas ootab meid grillimisvõimalus, saun, järv (loodetavasti ka paat), köök koos varustusega alates külmikust ja lõpetades nõudepesumasinaga. Ja loomulikult lauad, toolid ja magamisasemed. Kuna tasuta siin ilmas ei saa midagi, siis peab selle luksuse eest arvestama pisukese väljaminekuga, konkreetne summa selgub kohapeal ja sõltub inimeste arvust. (kogu kamba peale küsitakse meie käest 120eur).
Suure tõenäosusega ootab meid ka traditsiooniline "ööaare", mis seekord on ettevalmistatud just selle juubeliürituse tarvis.
Pühapäevase päevakava koostamine jääb jälle iga ühe oma teha, kuid niipalju on teada, et peitjad lahkuvad Soome pinnalt pühapäeva õhtul.

Ja nüüd siis reeglid:
 • Selle sündmuseaarde võid lugeda leidnuks, kui ajavahemikul 13.-14. septembril 2008 leiad Soome pinnal vähemalt ühe aarde. (See sündmus ei loe)
 • Selle sündmuseaarde käigus võid liikuda jala, jalgrattaga, paadiga, autoga, trammiga, millega vaid soovid, peaasi on otsida aardeid.
 • Selle sündmuseaarde käigus võid aardeid otsida üksi, koos sõpradega või teiste geopeituritega.
 • Selle sündmuseaarde edukaks leidmiseks võid kaubelda end teiste geopeiturite autodesse vabade kohtade olemasolul ja pakkuda teistele geopeituritele kohta oma autos või mõnes muus liikumisvahendis.
 • Igati tore oleks sind näha ühises ööbimiskohas.
Mida kaasa võtta?
Kindlasti tasuks kaasa võtta söök ja jook, mida õhtul ja hommikul tarbid ise ning tahad ka teistega jagada. Ei teeks ka paha, kui võtad kaasa söekoti, et toorest liha sööma ei peaks.
Ööbimiseks on küll olemas narid ja mingi hulk madratseid, kuid et kindel olla pehmes küljealuses, tasuks vastav varustus omal kaasa võtta. Kindlasti aga on vajalik magamiskott või tekk.
Võta kaasa mõned Soomes kehtivad rahatähed. Öömaja eest korjavad raha aardepeitjad kohapeal ja seda seal kehtivas vääringus.
Ja loomulikult hea tuju ja seiklusvaim.

Aardekirjeldus võib muutuda ja täieneda, jälgi seda!!!

[ENG] Jubilee Helsinki Dessant V will happen on 13.-14 September 2008, when Estonian geocachers invade Finland to search for the caches, meet with Finnish geocachers, extrade TB-s and Geocoins and enjoy themselves.
The hiders and hopefully a lot of other geocachers are going to Helsingi on 13.09 morning from Tallinn. Like in previous year, there will be chance to search at least for one cache on the ship.
Further action is up to everybody's own will, but it would be nice to meet you all in the evening at lodging place. As history have shown, Atrivsolap's hospitable home is not from rubber and this time the jubilee party will be held at hiking center. How to find this place you will know since 13.09.2008 at 12:00 from coordinates N 60° 37.006' E 24° 48.498'. In the lodging place there are waiting for us some beds and a plenty of space in the floor, a fire place, a lake, hopefully a boat too, sauna, well equipped kitchen. This luxury will cost us a little sum of money, altogether 120 EUR and the excact sum will depend on number of participants.
There will be probably a traditional "nightcache" too, that is hidden especially for this jubilee event.
Sunday's action plan is again up to everybody own, but hiders are coming back on 14.09 evening from Helsinki.
And now the rules:
 • You have found this event cache, if you find at least one cache in Helsinki City territory on these given dates (this cache itself doesn't count)
 • Each team or geocacher can come by ship (or plane, yacht, canoe, tram etc) that he/she likes, same applies to return to Estonia.
 • Each geocacher searches for caches he/she likes.
 • Each geocacher can join other geocacher or other group , to move around with them as long as he/she wishes and depart to his/her own trails when wishes to.
 • It would be nice to see you at the lodging place.
What to take with you?
Food and drink to eat for yourself and maybe to share with others.
A bag of coal if you like your meat well done.
Your own sleeping equipment, to be sure, that you will have soft mattress. There are some beds and mattresses on the spot, but your own sleeping bag or blanket will be certainly needed.
Take some Finnish money to pay for the lodging. And of course good spirit!.

[FIN] Ne ketkä aiemmin on osallistuneet, tietävät mitä on odotettavissa. Niille, jotka ensimmäistä kertaa ovat osallistumassa tässä lyhyt yhteenveto aiemmasta:

2004 kesällä, kun Märt (Leiva) ja muutama muu kätköiljä istuivat pöydän ympärillä ja pohtivat – Viron kätköt alkaa olla löydetty eikä uusia ole tullut (Niin, uskomatonta, mutta todella siihen aikaan näin oli), pitäisi varmaan mennä Helsinkiin kätköilemään, siellä niitä riittää ja ehkä vielä kiinnostavampia. 19. syyskuuta 2004 järjestettiin ensimmäinen tapahtuma. Silloin oli meitä vastassa useita Suomen tunnettuja kätköilijöitä, jotka neuvoivat parhaat kätköt. Oli mukavaa, alkoi kiinnostamaan.
Vuonna 1005 3.-4-. syyskuussa oli Helsingi Dessant II, jossa etsittiin Helsingistä kauempana olevia kätköjä. Yöpymispaikan tarjosi Hyvinkäällä, omassa ja vähän naapureidenkin pihoissa myös Virossa hyvin tunnettu kätköilijäperhe – Esko ja Riitta [artivsolap / Vilosparta]. Ilma oli kaunis ja jälleen kaikki toimi.
Niin sitten järjestettiin myös Helsingi Dessant III ja Helssingi Dessant IV. Niissä kierrettiin Hyvinkää, Lahti, Heinola, Hämeenlinna ja monet muut Suomen pikkukaupungit. Kätköjä löydettiin paljon, toinen toistaan mielenkiintoisempia. Ja mikä tärkeintä, näimme syksyisen värikästä Suomen luontoa, ja paljon kauniita hyvin hoidettuja paikkoja, johon tavallisena turistina ei koskaan osu. Tutussa yöpymispaikassa tapasimme monia suomalaisia kätköilijöitä, joiden kanssa, vaihdettiin ajatuksia erilaisista sattumuksista, grillattiin yhdessä lihaa ja nähtiin ja vaihdettiin reissaajia. Näillä kahdella viimeisellä kerralla tuli traditio etsiä ns. yökätkö.

Ja nyt on siis aika pitää juhlatapahtuma. Viron kätköilijät aloittavat oman matkansa 13. syyskuuta aamulla Tallinnasta. Niin kuin aiemminkin , on laivamatkan aikana mahdollisuus löytää vähintäänkin yksi kätkö.
Kuinka ja miten Helsinkiin osuneet kätköilijät omaa aikaansa viettävät ei ole oleellista. mutta olisi mukava heitä tavata illalla yöpymispaikassa. Aika on näyttänyt, ettei Vilosparran residenssin tilat ole kumista tehty, joten tullaan juhlatapaaminen järjestämään luonnonkauniissa paikassa, jossa voi yöpyä patjoilla tai teltassa. (sisätilat on varattu ensisijaisesti virolaisille). Miten tämän paikan löytää saa tietää alkaen kello 12.00 13.09.2008 koordinaateista N 60° 37.006' E 24° 48.498'. Yöpymispaikassa on mahdollisuus grillata, saunoa ja uida järvessä, ehkäpä venekin löytyy, keittiö kaikilla mukavuuksilla alkaen jääkaapista astianpesukoneeseen. Ja luonnollisesti pöydät, tuolit ja makuupaikat. Koska mikään ei ole ilmaista niin pitää tämänkin luksuksen edestä jotain maksaa, lopullinen summa selviää paikanpäällä, riippuen osallistujien määrästä. Paikan kokonaisvuokra on 120 euroa. Märt tulee hoitamaan käytännön järjestelyt.
Todennäköisesti odottaa meitä myös traditionaalinen "yökätkö" joka on tehty vain tätä tapahtumaa varten. (En varmasti uskalla luvata, mutta yritän järkätä. Vilosparta Sr)
Sunnuntai on jokaisen oman suunnitelman mukaan, virolaiset kätköilijät vapauttavat Suomen illalla.

Ja nyt siis ohjeet:
 • Tämän tapaamisen voit merkitä "löytyneeksi" jos 13.-14. syyskuussa 2008 löydät Suomesta vähintään yhden kätkön ja poikkeat tapahtumapaikalla.
 • Tapahtumassa voit kulkea jalan, pyörällä, veneellä, autolla, ratikalla, aivan millä vain haluat, pääasia että etsit kätköjä.
 • Voit kätköillä yksin, ystävien kanssa tai toisten kätköilijöiden kanssa.
 • Osallistumiseksi voit kysellä vapaita paikkoja toisten kätköilijöiden autoista tai tarjota toisille vapaita paikkoja.
 • Kuitenkin olisi hienoa nähdä Sinua yhteisessä yöpymispaikassa.
Mitä pitäisi mukaan ottaa?
Varmasti olisi hyvä ottaa syötävää ja juotavaa, jota illalla ja aamulla tarvitset ja vaikka toisillekin tarjota. Ei ole hullumpaa ottaa mukaan myös grillihiiliä, ettei tarvitse raakaa lihaa syödä.
Yöpymiseen on jonkinlaiset vuoteet ja rajattu määrä patjoja, mutta jos haluat varmistaa, ettet kovalla nuku niin ota jotain alustaa matkaan.
Ota mukaan myös Suomessa kelpaavaa rahaa. Märt tulee keräämään maksuja yöpymisestä. Ja tietenkin hyvä mieli ja seikkailuhenki.

Additional Hints (No hints available.)