Skip to content

<

Meridiani 3 - katastrofa & katarze

A cache by wmh Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 12/14/2009
Difficulty:
4.5 out of 5
Terrain:
3 out of 5

Size: Size:   regular (regular)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:
Zde jest mapa a pár poznámek, jež jsem z tajného jazyku Meridiánu preložil:
(mé vlastní poznámky pak kursivou psané jsou)


Meridiáni následující rady oznacují jako "desatero, jež k pokladu vede":

1/ najdi na Ostrove Svaté Anny dva menší poklady, jež te dovedou k pokladu finálnímu (obsahují nejen knihu zápisuv, ale i razítko alébrž štempl, dle kterého jest tento tajný spolek nekdy nazýván i "Štemplári")

2/ menší poklady najdeš dle indicií z ješte menších schránek (ješte menší schránky poznáš lehce, neb - pokud nekdo je z místa nevyfoukl -  jsou práve nevyfouklé)
3/ ješte menší schránky nalezneš vzdy hned u podstavce, at uz je krajinna jehla pritomna ci nikoliv(podstavec jest na urceném míste vždy)
4/ ne u každé jehly, která jest zobrazena na mape, se nachází ješte menší schránka (tot práve nejvetší záludnost meridiánská jest)
5/ u bodu falešných (puncta falsa) ani nehledej (a u bodu, jež centr sveta se zove, také ne)!
6/ není treba nic luštit! (Gentog jeg - der er ingen grund til at dechifrere noget!)
7/ možná budeš více casu v prírode než jsi plánoval (záleží i na štestí a intuici) (dle mého soudu, záleží hlavne na štestí a intuici)
8/ pomoc mužeš nalézti i zde (jest to instituce, jež se z Meridiánu pozdeji zrodila). Obecne na mapách hledej trojúhelníky, alébrž triangle (neb zacasté symbolem Meridiánu bývají a po celé oblasti tyto tajemne znaky naleznes)
9/ všechny jehly ci podstavce se dají nalézti i bez nebeských souputníku (nekteré ovšem ne zcela lehce, nektere dost tezce) - u zmínené instituce mají totiž i nekdy užitecné plánky uložení jehel (jež by se hlavne poduciteli Ušátkovi líbily)
10/ tak tedy hodne štestí (a intuice)!

"U polovicního císla šelmy si nenechte líti do piva ty francouzské móresy! U závodního Itala bacha na stupnovitost tmavého speciálu! U hrbitova nebouchat pestí do stolu! U Ruských lázní bacha na schodek cestou na onu místnustku! U trsu mají dobrou cesnecku! V krajinném baru jest znacne kourmo! U bývalého cukrovaru jest dobré rezané! U Pohyblivých obrázku mají pekný krbík! U Budoucího nádraží (jak dvojsmyslné!) prý pivo nic moc, ale schází se tam zacasto prívrženci zemních skrýší! U Štýblera bacha na vožralý prušáky!" - pozn. redakce: tyto poznámky byly jiste na míste ponechány omylem a nepatrí tak k zápiskum, které se týkají problematiky tzv. Meridiánu


Chceš-li si znovu precíst celý príbeh - klikni zde.

Tak a ješte nekolik obecných poznámek pod carou (doslova):
Veden ustavicnou (dost možná nerozumnou) touhou zkusit zase neco nového jsem vytvoril tento ponekud neobvyklý projekt. Zámerem této trojkeše je ukázat zajímavá místa (ne všechny krajinné jehly trcí nudne z pole) Ceského ráje a okolí, která sice nikdy nebudou v hledácku turistických pruvodcu, ale mají své kouzlo a krásu -  nabízí treba zajímavý pohled do okolí z nezvyklého úhlu, prípadne romantickou opuštenost remízku mezi polními lány a nebo treba "jenom" pouhou procházku lesem Ceského ráje, at už v blízkosti turistických cest ci pri prodírání se hustníkem. Dost možná se stane, že na míste, kam vaše kroky zamírily, žádná krabicka nebude. Pokud to budete pokládat za ztracený cas, který se dal využít domácím luštením obtížné mysterky ci kombajnem mestskych drajvek, pak vás tento projekt urcite príliš nenadchne. Pokud však (at již na daném míste stage najdete ci ne) nabydete dojmu, že TOHLE je zajímavé místo, na které by se clovek opravdu JINAK nedostal, pak naopak cíl tohoto projektu bude bezezbytku naplnen. A možná to nekteré z vás privede na cestu mezi obskurní hledace s GPS a fotákem, kterí se obejdou koneckoncu i bez tech krabicek (nikolivek bez bodu). A pokud stále cítíte, že to není ono, pak už mohu pouze pragmaticky dodat - kdyz to zvladnete, cekají vás aspon tri body...

A záverem už pouze nekolik praktických rad:
- casová nárocnost: dost široký pojem - vojensky organizovaná skupina FTF lovcu (ci prespolních lovcu, prípadne prespolních FTF lovcu :-) se vzájemnou komunikací v terénu a motorizovaným presunem vycistí pri troše štestí Ostrov Svaté Anny behem jednoho letniho (pozn. po FTF odlovu - letniho polarniho) odpoledne. Na druhé strane pak osamelý cyklocacher si na tuto záležitost muže vyhradit i celou sezónu a spojovat místa predpokládaného výskytu stagí s jiným výletem. Ba dokonce (nejen z vlastní zkušenosti) mohu doporucit i zimní odlov nekterých míst na bežkách - místo, kde hledat stage bývá dobre patrné i za snehové pokrývky a ten výlet opravdu stojí za to!
- terenní nárocnost: mírná. Témer všechna místa jsem návštívil s detmi. I když se možná chvílemi budete pohybovat po okraji skal ci stoupat strme vzhuru, rozhodne se nejedná o žádný "kletterbox hybrid" :-))
- umístení finálky celé série: dost možná to bylo poslední útociste Meridiánu, než zmizeli v propadlišti dejin ci prešli v rámci svetové synarchie do jiných institucí :-)
- prosim (já vím, že je to samozrejmost, ale znáte to) - neodnášejte z keší logovací razítka! Fungují zároven jako hruzyplní (životu skoro nebezpecní!) hlídaci obsahu keše :-))
- stages neni treba otevirat, chrante obsah pred vlhkem! Casem mi to dobri kamaradi jiste zalaminuji, ale je to videt dobre i bez otevreni
- a samozrejme : každá z keší této minisérie je BF friendly :-))
- není treba lézt za ploty ci ohrady, tam stage rozhodne není !
- pokud mate pocit, ze ta spravna tyc je v poli, pak vezte, ze tyc, ke ktere byste museli jit nejkratsi cesou (od kraje nejblizsiho lesa, uvozu, polni cesty, ci silnice) vice nez cca 50 metru, muzete rovnou z hledani vyloucit - tam stage urcite nebude, neb pole se maji setrit a brouzdani v chemickem postriku taky neni uplne idealni!
- dojmy, názory ci upozornení, které se týkají celé série, pište prosím na tuto stránku, at v tom máme všichni prehled. Dekuji.

Potkáte-li na svých cestách podivnou osobu, která se prohlašuje za potulného vypravece, klidne mu (nejlépe u piva) sdelte dojmy z této trojkešky. A at už budou pozitivní ci negativní, urcite si je vyslechne pozorne a bude potešen (z toho piva samozrejme) :-)


Štastnou cestu po Ostrove Svaté Anny !!!


Additional Hints (Decrypt)

cbq grzre ebmcnqylz yrmvpvz xzrarz (cerfarwv: cbq xhfrz xzrar, f xgrelz fr qn i cbubqr znavchybing) uarq h xberah fgbwvpv oevml

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa)