Tento približovací letecký koridor zacal fungovat 5. dubna 1937, kdy bylo otevreno Letište Praha Ruzyne, které bylo vystaveno na pláni zvané Dlouhá míle v letech 1933–1937. Konstrukce letište vyprojektovaná arch. Adolfem Benšem (dnes terminál Jih 1) byla nesmírne moderní a stala se vzorem pro mnoho dalších zahranicních letišt; byla také ocenena na Mezinárodní výstave umení a techniky v Paríži zlatou medailí. Provoz letište byl zahájen 5. dubna 1937, kdy zde v devet hodin ráno pristál letoun DC-2 Ceskoslovenské letecké spolecnosti na letu z Pieštan pres Zlín a Brno, o hodinu pozdeji pak letoun Air France na trati z Vídne do Dráždan. Na letište se premístila veškerá civilní letecká doprava z letište Praha-Kbely, kde zustal pouze vojenský letecký provoz.
V období 20. a 30. let nebyla ješte letadla vybavena radiostanicí, pilot musel spoléhat na rozstríhanou mapu na kolenou a svetelné majáky na trase letu. Létat v této dobe bylo teda malé dobrodružství. Na letišti Praha Ruzyne byl uveden do provozu na tehdejší dobu jednoduchý, ale spickový približovací systém od firmy Telefunken. Jeho princip spocíval v tom, že pilot letadla z jedné strany dráhy slyšel tecky, zdruhé strany cárky, a pokud navedl letadlo na stred pristávací drahy, slyšel plný neprerušovaný tón. V této dobe se ješte pristávalo na travnatém povrchu, pozdeji se pristoupilo k výstavbe betonové pristávací dráhy.

Vzletová a pristávací dráha 31 letište Praha-Ruzyne
Dnešní dráhový systém sestává ze trí vzletových a pristávacích drah, z nichž jedna (04/22 délka 2120 m) je trvale pro vzlety i pristání uzavrena, používá se jako pojezdová dráha a pro parkování velkých letadel (jako napr. Antonov An-225). Hlavní VPD je 06/24 (smer 064/244°, tzn. severovýchod-jihozápad, délka 3715 m), v obou smerech vybavená systémem ILS, druhou VPD je 13/31 (smer 126/306°, tzn. severozápad-jihovýchod, délka 3250 m), ve smeru 31 vybavená systémem ILS. Letištem vedou betonové a asfaltové pojezdové dráhy oznacené písmeny A–H, K–N, P, R, S, AA, FF a RR; jejich šírka je 22,5 m, krome cásti dráhy P, která je široká 40 m. Na letišti jsou ctyri vyhrazená místa pro pristání vrtulníku (tzv. heliporty) oznacené H1–H4, umístené na TWY G, P, S a RR.
Tato jednoduchá nocní keš (ve dne tam nechodte) vám chce pripomenout letadla, která už na obloze neuvidíte a zavzpomínat na ty krásné nostalgické casy. Zkuste se i vy nechat návést a pristát na našem malém letišti, zarolovat ke kešce, zapsat se do letového deníku a opet zdárne odstartovat. Na priložené fotografii priradte názvy letadel ke správným obrázkum, sestavte souradnice, pak vezmete baterku a hurá na lov. Na cílových souradnicích rozsvitte pristávací svetlomety a majáky vás už navedou na runway a pristání. Letu zdar.
A = Farman F.60 Goliath
B = Douglas DC-2
C = Airspeed AS.6
D = Douglas DC-3
E = Aero A-10
F = Savoia-Marchetti SM.73
G = Fokker F.VII
H = Junkers Ju 52

SOURADNICE:
N:G E B E B B A
E:H D D C F B D F

Vlozeno: 31.1.2013
!!!! POZOR: PRI VYZVEDÁVÁNÍ A UKRÝVÁNÍ KEŠE BUDTE VELMI OPATRNÍ,
MÍSTO JE HODNE FREKVENTOVANÉ I VECER,
PEJSKARI A OSTATNÍ SPORTOVNE NADANÍ MUDLOVÉ !!!!!

FLAG counter aktivován 1. 1. 2010
A nezapomen se podivat na nas web: www.kacerem.snadno.eu.