Skip to content

10 Years! (Hana - Velky Kosir, Czech Republic) Community Celebration Event

This cache has been archived.

marram.cz: Tak za dalsich deset let nashledanou. :)

More
Hidden : Sunday, 02 May 2010
Difficulty:
1.5 out of 5
Terrain:
2.5 out of 5

Size: Size:  not chosen (not chosen)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Related Web Page

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


10 Years! (Hana - Velky Kosir, Czech Republic)

10years

Oslava deseti let od ukrytí prvního pokladu, kterým dnes nerekneme jinak než cache - keš. Jak to vše bylo si mužete precíst zde:


Historie

 • 1. kvetna 2000 tehdejší americký prezident Bill Clinton oznámil odstranení umelé odchylky, pridávané do signálu GPS. Geocaching vznikl v USA bezprostredne poté.
 • 2. kvetna 2000 byla umelá odchylka skutecne vypnuta a tím se zlepšila presnost tohoto vojenského navigacního systému pro bežné civilní uživatele z desítek až stovek na nekolik metru.
  Téhož dne Dave Ulmer publikoval na Usenetu svou poznámku o možné celosvetové hre Stash Game.
 • 3. kvetna 2000 Dave umístil první keš hry GPS Stash Hunt - Stash #1 na souradnicích N 45 17.460 W122 24.800.
 • 4. kvetna 2000 nalezl tuto první keš Bob Perschau, který píše o hre jako o GGPSSH - Great GPS Stash Hunt.
 • První keš mimo USA byla ukryta na Novém Zélandu 12. kvetna 2000, autorem byl Peter McKellar.
 • Tretí zemí, kde byla ukryta keš se stalo 15. kvetna 2000 Chile. Autorem byl Carlos J. Orrego.
 • 30. kvetna navrhl Matt Stum poprvé místo Stash používat termín Geocache a hre ríkat Geocaching (mj. pro "nelegální príchut" slova Stash). Dave to akceptoval den poté a 1. cervna oznámil, že "oficiální" název nové hry je geocaching (stash hunting zustal názvem "neoficiálním").
 • První keš v Evrope byla umístena v Irsku (Bray Head, County Wicklow - s výhledem na Irské more) dne 3. cervna 2000. Autorem byl Chris O'Byrne.
  Za první mesíc nové hry bylo ukryto 21 keší.
 • První dosud aktivní keš v CR je GCE50 Tex-Czech od Kennetha, McKeny a Ethana z 1. cervna 2001 umístená v prírodní rezervaci u Štramberku, ale to je již jiná historie, no treba si za rok oslavíme i tuto kešku.

Original Stash


Program

Kde? Sejdeme se na parkingu pod "hanáckým Mont Blancem" a vystoupíme na vrchol Velkého Kosíre, mužete také zvolit individuální trasu po jiných výstupních cestách.
Kdy? 2. kvetna ve 13:00 hod.
Do kolika? v 15:00 hod. porídíme spolecnou fotografii na vrcholu, zalogujeme se a dál už bude jen na nás jak dlouho zustaneme.
Kdo? Kapacita je neomezená, takže jsou vítáni všichni kdo chtejí oslavit tuto událost, když nás bude moc, tak se vyfotíme panoramaticky a poskládáme to. :)
Co s sebou? Dobrou naladu. Dobre piti na pripitek (dle vlastniho vyberu) a nebo alespon sklenicku, po nedávné radostné události v naší georodine mi ješte zustalo celkem hodne slivovicky, takže tohle bude skvelá príležitost jak ji dopít. Dále neco dobrého k jídlu. Radeji nepocítejte s ohnem, i když na vrcholu ohnište je, ale když bude sucho, tak nemá smysl pokoušet štestí. Nezapomente pribalit i nejaké ty deky na uvelebení se na vrcholu a na piknik, pokud si ovšem donesete neco k tomu jídlu.
Co budeme delat? Sejdeme se na parkingu a spolecne vyrazíme k vrcholu (pokud nezvolíte vlastní cestu), kdo ješte nemá, tak odloví cestou nejakou tu kešku. Na vrcholu se usadíme, pokecáme, najíme, pripijeme a až se nám bude zdát, že jsme kompletní tak porídíme spolecnou fotografii, která je nutná pro uznání tohoto eventu do celosvetového projektu.
Co když bude pršet? Kacer není kokino, takže se nerozpustí. ;)

Podobnost s novorocním výstupem na Kosír je ciste náhodná, kde jinde na Hané taky oslavit toto kulaté výrocí než na naší hanácké velehore, stejne jako jsme zde oslavili príchod nového roku. V techto jarních dnech bude na Kosíri jiste krásne, takže to nebude promarnené odpoledne. Prístupové cesty jsou docela dobré, takže i když to neuvádím v atributech, tak si myslím, že to zvládnou i kaceri s kocárky, kdyžtak nás tu bude dost abychom pomohli. Já ješte náš nový geokocárek nechám doma, ale na nový rok ho to urcite nemine. :)

A nezapomente na slíbenou slivovici, tedy vy na sklenicky a já na ni, protože bych ji nerad sušil doma, a ridicu at je co nejméne. :)

Výchozí souradnice jsou od vrcholu mírne posunuty (kdo bude potrebovat, muže pro vrchol použít waypoint), aby nebyly na mape v kolizi s Honzíkovou keškou.

Sledujte listing, protože napr. CWG jsou v plánu, ale zatím nezajišteny, tak snad se zadarí.


PS:

Jak jsem již výše naznacil, tak si dovolím využít tuto skvelou príležitost i k oslave narození našich dvou georobotku Janicky a Filípka, kterí se meli narodit až nekdy kolem tohoto eventu (proto jej publikuji až nyní, kdy se situace zmenila). Byli ale tak nedockaví, že se narodili o mesíc a pul dríve, ale vše dopadlo na výbornou a pekne rostou.

Na Kosíri se na vás teší novopecený geotatka marram.cz


update 25/04/2010

CWG vyrobena a nachystana, mam jich 100ks, tak snad bude dost pro každého. Ti kdo napsali svuj zájem v logu budou mít požadované množství odloženo bokem. Na pokrytí nákladu na výrobu prosím 10Kc za kus. Za výrobu dekuji firme CACHEROV.EU.

CWG


Po eventu 02/05/2010

Skupinové foto:

skupinovka

Na fotografii jsem napocítal 166 kaceru nebo jejich doprovodu (z toho 19 georobotku) a 5 geopsu.

FULL SIZE (pouze oriznuto, moc detailni to sice neni, ale co taky cekat od takoveho megaplakatu, ani 10MPx nestacilo :))
ORIGINAL - DSC03192.JPG

Plachta s udaji o eventu a logbookem v jednom:

plachta

Logbook:

logbook - levylogbook - pravy


 

 

Additional Hints (No hints available.)