Skip to Content

This cache has been archived.

adrtru: Malý event, snad vyrízeno, adrchivujeme.

More
<

ROBOEVENT

A cache by adrtru a sopta Send Message to Owner Message this owner
Hidden : Saturday, 26 February 2011
Difficulty:
2 out of 5
Terrain:
1.5 out of 5

Size: Size: not chosen (not chosen)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Prijdte si s námi zahrát naši oblíbenou hru RoboRally. Úkolem hráce je projet svým robotkem všechna urcená stanovište. Kdo bude v cíli první?

ROBOEVENT
event pro hravé geokacery

Roborally Rozehraná hra Karty pro pohyb

Kdy? 26. února 2011 od 14 hodin

Kde? Hostinec Dvoracka v Trutnove

Doporucený vek hrácu: 12 - 99

K dispozici budou tri hry každá maximálne pro osm hrácu. Vítáni jsou všichni, i ti kterí hru neznají a doposud ji nehráli.

Popis hry jsem si vzhledem k mé zlomené ruce dovolila neupravený prevzít z jednoho internetového obchodu:

logo

Obsahem hry jsou závody mezi checkpointy v prostredí tovární haly. Vyjma snahy o rychlé projetí všech kontrolních stanovišt, a to prosím pekne v predem daném poradí, si mužete delat po ceste ješte ruzné naschvály. Proste se vetšina závodníku snaží zbrzdit a rozhodit svou konkurenci na startu ci jim jinak zkomplikovat život. A byla-li rec práve o startu, mužeme konecne vyrazit.

Na zacátku hry dostane každý ze závodníku devet karet pro pohyb, mezi kterými následne vybírá jemu vyhovující aktivity. Uvedené znamená volbu peti karet, jimiž následne preddefinuje postup po herním plánu v rámci jedné herní fáze. Nechybí tu posun o vymezený pocet ctverecku, otocka (tady až o 180 stupnu) ci couvání. Vtip spocívá ve skutecnosti, že pohyb je nutné naprogramovat dopredu, výše uvedené karty pohybu musíte tedy poskládat zpusobem, jak se následujících pet kol, onu jednu herní fázi, chcete hýbat. Program ale není možné v prubehu fáze zmenit, což pri povedomí, že souperum do karet nevidíte, prispívá k celkovému napetí.

Karty se odhalují soucasne. Príslušný posun po herní ploše pro to které kolo tedy probíhá najednou, za úcasti všech závodníku. Takže se muže snadno stát, že se tu necekane srazíte se souperem, nebot si vybral úplne jinou trasu, než jste puvodne predpokládali. Resumé muže být totální rozhození vašeho stroje, a jelikož jej nelze po dobu peti kol preprogramovat, mužete dále už jen bezmocne sledovat, jak putuje herním plánem se zcela jinými zámery, než byly ty vaše. A za úcasti pobavených tvárí konkurence.

Navíc, každý robot disponuje laserem nemilosrdne spalujícím všechny protivníky, co se pred nej neopatrne nachomýtnou. V prípade poškození vašeho stroje pak musíte pocítat s menším poctem karet na výber, pricemž tyto se po peti kolech a zkompletování pohybové fáze znovu losují. Pokud je poškození vetšího rázu, muže se vám dokonce zaseknout program, v nemž zustává nekterá pohybová karta vymezující tak vaše snažení. A komplikující další plánování. Adrenalin do hry pridává i casový limit, který tu na rozdelení karet pro pohyb je, takže s jeho nemilosrdným tikotem na pozadí se obcas dopustíte skutecne fatálních pochybení.

Zejména klícový výber strany vám muže, prekvapive, nadelat dost potíží. Chce to dobrou prostorovou orientaci pro akt otácení doleva ci doprava, obzvlášt, jste-li pritom na pohyblivém pásu. Odhlédneme-li nyní od vašich souperu, znepríjemnujících vám bytí, je tu totiž rada dalších vecí, se kterými se musíte vyporádat. Zdi, díry, lasery a predevším pak zmínené pohyblivé pásy, u nichž do posledního šroubku platí prísloví o dobrém sluhovi, ale špatném pánovi. Pásy vás sice dokážou výhodne prevézt prostorem, ale stací malá nepozornost a špatné pocítání a najednou jste úplne nekde jinde, než jste puvodne zamýšleli. Pokud se k tomu pridá zlomyslný protivník, který vás natlací nežádoucím smerem, mužete na konci pohybové fáze velice snadno stát na místech, která asi nelze ohodnotit príliš slušnými slovy.

V prubehu hraní se však mužete dostat také k hodne zajímavým vylepšením parametru, pokud s robutkem dorazíte na vyznacené místo na mape. Pak si z paklíku karet náhodne vyberte upgrade, garantující do konce hry kupr. silnejší laser, robotickou ruku s dosahem na sousední polícka (takže lehce dosáhnete na klícový checkpoint i pouhým priblížením se k tomuto bodu) nebo vítaný bonus pro programovací fázi.

Stopstav

Pocet nahlášených robotku se zacíná limine blížit k maximu.
Pokud chcete prijít, mužete (stojí to i za podívání a treba budou odpadlíci :).
A navíc presné pocty nahlášených nejsou úplne jasné :/

Additional Hints (No hints available.)Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.