Skip to content

<

Desna Sumava a Gabretina carovna zahradka

A cache by Pidalky & PaWcz Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 04/30/2011
Difficulty:
1.5 out of 5
Terrain:
3 out of 5

Size: Size:   regular (regular)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Podle povesti ma pani Gabreta v sumavskych hvozdech carovnou zahradu. Nikdo vsak nevi, kde ji hledat.
Muzete se po ni porozhlednout pod vrcholem hory Nad Pasekou ( 1 041 m).
Kdyz tam nenajdete carovnou zahradu, naleznete aspon zajimavy vyhled na Nove Hute a s nim i dalsi stopu k nalezeni pokladu Desne Sumavy.


Tady by mel byt vyskovy profil trasy...

TOTO JE JEDEN Z POKLADU DESNÉ SUMAVY

Dieser Schatz gehört zur Serie „Desna Sumava“ (Grauenvoller Böhmerwald)

Informationen in der deutschen Sprache sind am Ende des Listings zu finden.

 

GABRETINA CAROVNA ZAHRADKA

V Pasekách stával kdysi velký statek, ke kterému patrily všechny okolní pastviny a znacná cást lesa. V usedlosti hospodarili Antonín Fastner a jeho žena Mariana. Dobrota jim do vínku dána nebyla, zato lakota u nich mela dvere dokorán. Vecer co vecer pocítali, jakou hodnotu má jejich majetek, a kde by ješte mohli ušetrit, ci nejakého chudáka obrat, aby meli víc.

Na statku s nimi žila ješte Janicka. Když byla malým dítetem, prišla o oba rodice, a protože jejími jedinými príbuznými byli hospodári Fastnerovi, musela se uchýlit k nim. Jenže život na statku nebyl jednoduchý. Janka se stala deveckou. Za tetu a strýce odedrela veškerou robotu. Ráno vstávala ješte pred svítáním, aby nakrmila zvírata a vyhnala dobytek na pastvu. Dopoledne varila a prala, odpoledne uklízela, šila, tkala...zkrátka obstarávala vše, nac si hospodár a jeho žena vzpomneli. Pražádnou radost ze života nemela.

tady se mela zobrazit ilustrace

Jednou se Janka opet vydala s kravkami na pastvinu. Na chvilku si sedla do stínu košaté lípy, aby si odpocinula. V tom uslyšela líbezný zpev. Zvedla oci, aby se podívala odkud k ní písnicka prichází. Na nejnižší vetvi sedel malinký roztodivný ptácek a zpíval tu nejkrásnejší melodii, jakou kdy dívka slyšela. Ptácek však náhle mávl krídly a popoletel na kraj lesa. Janka následovala zpevácka jako zmámená kouzlem, ale on se opet vznesl do vzduchu a poodletel. Vedl ocarovanou dívenku do hloubi lesa.

Slunce už stálo vysoko na obloze, když došli na velmi zvláštní místo. Vypadalo to tam jako v prekrásné zahrade plné barevného kvítí, cizokrajných plodu a omamných vuní. Ve vetvích stromu sedelo tisíce ptácku, z kvetiny na kvetinu prelétávali pestrobarevní motýli a uprostred toho všeho jemne zurcela studánka. Janicka byla tou nádherou ohromená. Prozkoumáváním zahrady strávila dlouhé dny, snad i týdny, presne nevedela.

Jenže jak cas ubíhal, Jance se zastesklo po spolecnosti lidí, a tak se rozhodla vrátit domu. Ptácek, který ji sem privedl, jakoby vedel, co si preje, Vyvedl ji z lesa zpet na známou pastvinu. Svet venku se ale znacne zmenil, protože Janicka prožila v zahrade stovku let. Statek, ve kterém dríve bydlela, zel nyní prázdnotou a chátral. Janka se pohledem rozloucila se svým rodným krajem a vyrazila do sveta hledat si své štestí.

Jste na stope šumavským skrítkum? Uvnitr cache naleznete další šlápoty, které Vás dovedou o kus blíž k velkému pokladu.

Nemužete poklad najít? Mozná nekam uletel! Nevadí, horští skrítci zanechali poblíž cílových souradnic i další otisky svých tlapicek. Stací se porozhlédnout v okruhu 15 metru.

banner

PÁR DOBRÝCH RAD NA ZÁVER

* Na lov mužete vyrazit klidne vlakem. K železnicní stanici v Lipce to nikdy nebudete mít dále než dve hodinky pohodové chuze.
* Motorizovaní lovci si pro ustájení svých oru mohou vybírat hned z nekolika parkovišt. Kdo má k dispozici víc vozidel, udelá nejlépe, když jedno približovadlo zaparkuje ve Slatine (první poklad Desné Šumavy je odsud co by kamenem dohodil) a druhý kocár odstaví na Šindlove. Lovci s jediným povozem mohou rozbít základní tábor uprostred celé cesty, ve Svajglových Ladech.
* Horští skrítci rádi chodí mimo znacené trasy. To neznamená, že se k pokladum nelze dostat po cestách, jen je budete muset najít.
* Náruživí cyklisté musí pocítat s tím, že na radu míst budou muset dojít po svých, prípadne kolo vést.
* Chcete-li si dát dostavenícko se všemi obyvateli Desné Šumavy, nepotrebujete být vrcholový turista. Celá cesta od první cache až k výchozím souradnicím letterboxu merí o píd víc než 15 kilometru a nastoupáte behem ní zhruba 500 výškových metru.
* Putování Desnou Šumavou zvládnou i deti, zvlášt pokud si cestu rozdelíte do dvou dnu. Možností k prespání najdete v okolí dost.
* Možná Vás pri pohledu na mapu vydesí, že na trase Desné Šumavy chybí hostince. Bohužel je tomu tak.
* Pokud zatoužíte po obcerstvení, mužete se po ceste napojit cerstvou vodou u pramene Volynky, prípadne u studánky ve Švajglových Ladech.
* Poklady Desné Šumavy neleží na území národního parku. Zabloudit byste nemeli ani do žádné rezervace. Mejte však na pameti, že se pohybujete v chránené krajinné oblasti.
* Pokud nebudete mít lovení dost, mužete si cestu drobet zkomplikovat odlovem dalších pokladu v okolí.

Momentka ze Sumavy

Cache erinnert an die Sage, daß sich irgendwo im Böhmerwald ein zauberisches Paradiesgarten befinden soll. Die Koordinaten führen sie zun Berghang des Berges Nad Pasekou (1 041m).

Die Sage ist nur in der tschechischen Sprache verfügbar.

Sind sie auf der Spur des Schatzes mit dem Namen „Grauenvoller Böhmerwald“? Im Cacheinerren finden sie Spuren, die sie viel näher zur Behausung der Bergelfs, die diesen Schatz überwachen.

Sie können die Cache nicht finden?Das macht nichs, die Bergelfs hinterliessen in der Nähe der Finallkoordinate auch weitere Spuren ihrer Pfoten.Es reicht sich im Umkreis von 15 m umzuschauen.

Mehrere Tips zum Schluss

* Motorisierte Jäger können gleich mehrere Parkmöglichkeiten ausnutzen. Im Falle das man mehrere Autos gleichzeitig zur Verfügung hat, kann ein Auto in Slatina parken(waypoint PARK01), das zweite dann in Šindlov(waypoint PARK03). Die Jäger nur mit einem einzigem Wagen können den Basislager in Švajglova Lada(waypoint PARK02) etwa in der Mitte der ganzen Route aufbauen.
* Zum Cachen sie auch die Bahn benutzen. Bis zur Eisenbahnstation in Lipka ist es von allen Punkten der Serie nicht länger als 2 Stunden zur Fuß entfernt.
* Die Bergelfs gehen gerne außerhalb der markierten Wege. Das heisst aber nicht, daß es zu den Schätzen nicht möglich durch die Waldwege zu gelangen, man muß sie nur finden.
* Radfahrer müssen damit rechnen, daß sie and vielen Orten nur zu Fuß zum Schatz kommen, oder das Rad nur führen können.Es ist nicht notwendig ein Hochleistungswanderer zu sein, um die ganze Serie zu absolvieren. Die ganze Route ist etwas mehr als 15 km lang und dabei überwinden sie etwa 500 m über den Meeresspiegel.
* Es ist nicht notwendig ein Hochleistungswanderer zu sein, um die ganze Serie zu absolvieren. Die ganze Route ist etwas mehr als 15 km lang und dabei überwinden sie etwa 500 m über den Meeresspiegel.
*

Beim Ansehen der Karte können sie erschrocken sein, daß es an der Route des „Grauenvollen Böhmerwaldes“keine Gasthäuser zu sehen sind. Es ist leider so.

Falls sie Erfrischung aufsuchen möchten, können sie während der Wanderung mehere Brunnen(siehe waypoints) aufsuchen.

* Die Schätze des „Grauenvollen Böhmerwaldes“ liegen nicht auf dem Gebiet des Nationalparks. Beachten sie Bitte die Tatsache, daß sie sich auf dem Gebiet des Naturschutzgebietes befinden.
* Wir wünschen Euch ein angenehmes Cachererlebnis.

Additional Hints (Decrypt)

PF: I pnebiar mnuenqr arav mnqal qvi, xqlm pnebxenfal cgnprx ilfrqv xrf.
///
QR: Vz Mnhoretnegra avfgra qvr Mnhoreiötry.

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa)Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.