Skip to content

This cache is temporarily unavailable.

Masierite: Because of snow, it will be dificult to find it.

More
<

JŪRAS PĒRLE

A cache by Masierite Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 07/24/2011
Difficulty:
4 out of 5
Terrain:
2 out of 5

Size: Size:   small (small)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

[ENG] Unfortunately this one is not available in English.
[LAT] Dotajās koordinātēs slēpnis neatrodas. Slēpnis ir small izmēra kastīte, kas satur viesu grāmatu, rakstāmo un nelielas lietas apmaiņai. Uzmanieties no skatītājiem meklējot slēpni! Slēpni lūdzu novietojiet atpakaļ tieši tur pat, kur to atradāt, un nevajag to vēl papildus nomaskēt.

Bildites.lv Bildites.lv

 

 

 

UZDEVUMS:

Uz vienas rokas pirkstiem laikam varētu saskaitīt tos, kuri neko nekad nav dzirdējuši par kādreiz slaveno restorānu Jūras Pērle - restorānu, kurš, ka balta kuģa korpuss paceļas pāri pludmalei. Jūras Pērle vēlāk kļuva par zīmīgu Jūrmalas vizītkarti un populāru atpūtas vietu.

1965.gada to laiku modernajā stilā tika uzbūvēts restorāns Jūras Pērle: pirmajā stāvā bija nakts bārs, otrajā – restorāns un trešajā – āra kafejnīca. Restorāna griesti, mirgojoša grīda, mēbeles un interjera aksesuāri bija izgatavoti pēc speciāla pasūtījuma. Interesanti ir tas, ka šī restorāna arhitekts Josifs Goldenbergs ir arī Rīgā esoša tirdzniecības centra „Bērnu pasaule” arhitekts.

Taču populāra un pat leģendāra visā PSRS Jūras Pērle kļuva tikai pēc četriem gadiem, kad tajā izveidojās Padomju Savienībā pirmā profesionāla varietē programma. Pat Maskavā varietē parādījās trīs gadus vēlāk nekā Latvijā! Jūras Pērle varietē darbojās ne tikai vasarā, bet visu gadu. Restorānā bieži tika rīkoti arī slēgtie vakari, jo te atpūtās partijas funkcionāri, augsta līmeņa kriminālās autoritātes un populārākie padomju mākslinieki.

Bija maz izredzēto, kuri varēja atpūsties restorāna, un vēl mazāk tādu, kuri varēja iekļūt Jūras Pērles greznajā naktsbārā - cilvēki stāvēja rindā trīs mēnešus, maksāja viesmīļiem kukuļus (daudzi tādā veidā atstāja savas mēneša algas) un jau sešos no rīta gaidīja rindā – kad restorānu atvēra, viņi skriešus metās iekšā. Normāli ienākt un paēst pusdienas cilvēki no ielas varēja vienīgi ziemas periodā. Uz varietē programmu atnākt daudziem bija praktiski nereāli.

Vēl viens zināms fakts - tieši šeit savu popularitāti ieguva dziedātāja Laima Vaikule. Viņa arī padarīja šo vietu īpaši slavenu ar savu varietē programmu. Laimas Vaikules uzstāšanos skatīties brauca pat Vija Artmane, Alla Pugačova, Valērijs Ļeontjevs u.c. slaveni mākslinieki. Jūras Pērlē savulaik strādājuši Latvijā populāri dziedātāji, piemēram,  grupa „Sīpoli” ar solistu Niku Matvejevu, ka arī pats Raimonds Pauls. Savu dziedātāja karjeru te sāka arī Boriss Moisejevs, kurš Jūras Pērlē uzstājās trio „Ekspresija” sastāvā (ar viņu kopā vēl dejoja 2 skaistas sievietes – čigāniete un lietuviete).


Laima Vaikule pēc dažiem gadiem nolēma veidot pati savu šovu programmu citā vietā un aizgāja no Jūras Pērles kopā ar vēl deviņiem cilvēkiem.

Lai dažādotu repertuāru un negarlaikotu pastāvīgos klientus, pāris reizes gadā varietē programma tika mainīta.

Varietē programma vienmēr sākās pusnaktī.

Tā sastāvēja no divām daļām. Katra daļa ilga 45 minūtes, pārtraukums - 15 minūtes. Tērpus šuva labākie Rīgas dizaineri. To laiku izpratē tērpi bija absolūti fantastiski: apspīlētas kleitas ar šokējošiem izgriezumiem, dažādiem spīgulīšiem un spalvām tērpu dizainā.

Dažādos laikos restorāna ēkā mistiski ir gājuši bojā trīs cilvēki. Deviņdesmitajos gados restorāna apsargs un restorāna garderobiste vestibilā tika nosisti ar cirvi. Dīvaina nāvē esot nomiris arī kāds krāvējs – cilvēks, būdams pilnīgi vesels, pēkšņi nokritis, pagrabā pieņemot atvesto cūku. Cilvēki meloja, ka tas, iespējams, noticis tāpēc, ka ēka esot uzcelta uz senču kapiem un, kad rakti restorānam pamati, kauli šķīduši uz visām pusēm.

Vēl viens interesants fakts - 1988.gadā Jūras Pērlē notika „leģendārais kautiņš”, kad tagadējam hokeja trenerim Oļegam Znarokam un viņa draugiem ar nažiem uzbruka četri bandīti, tajā skaitaā arī reketa karalis Ivans Haritonovs. Grautiņš izvērsās baiss, oficiantes tika žņaugtas ar telefona vadiem, ģērbtuvēs piekāva trīs skatuves māksliniekus un vēl vienu pēc tam. Šajā kautiņā Oļegs Znaroks ieguva savu rētu uz sejas. Pēc kautiņa Haritonovs un viņa sabiedrotie tika aizturēti, taču neviens no viņiem savu vainu neatzina. Ir zināms, ka par šo kautiņu Haritonovam tika piespriests 4,5 gadus ilgs cietumsods.

Viena no Jūras Pērles legendārākajām personām bija Zigmunds Ivaninoks, kurš restorānā sāka strādāt par oficianta mācekli - tīrīja putekļus, mazgāja traukus un stāvēja garderobē, bet beidza te strādāt kā augstas klases bārmenis, kurš bija ieguvis gan daudzu konkursu godalgas, gan PSRS apbalvojumu „Par izcilu darbu”. Zigmunds Ivaninoks bija pirmais bārmenis, kurš Jūras Pērlē ieviesa alkoholiskos kokteiļus. Jūras Pērle bija slavena arī ar savu ēdienkarti - tā tika izstrādāta īpašā kulinārijas sēdē, kurā piedalījās Latvijas labākie šefpavāri. Interesanti ir arī tas, ka Jūras Pērles oficiantiem notika nodarbības, kuras pasniedza teātra un baleta horeogrāfi – oficiantiem mācīja apkalpošanas manieres, artistiskumu un arī pareizu gaitu.

Jūras Pērle pirmo reizi zaudēja savu popularitāti 1991.gadā, kad sabruka Padomju Savienība, pēc kā Jūrmalā ievērojami samazinājās atpūtnieku skaits. Tajā paša gadā Jūras Pērle divreiz dega un ilgu laiku stāvēja izdemolēta. 2001.gadā ēku pilnībā nojauca. Jūrmalas dome no ugunsgrēka izpostītās Jūras Pērles pirmpirkuma tiesībām atteicas un piekrita, ka ēka tiek pārdota miljonāram Aleksandram Bašarinam par pusmiljonu ASV dolāru (306 500 latiem). 2005.gadā Jūrmalas Domē tika akceptēts projekts, kurā tika plānots investēt jaunajā Jūras Pērlē 30 miljonus dolāru.

Tika paredzēts uzbūvēt jaunu Jūras Pērli, kurā būtu pieczvaigžņu viesnīca ar lāses formas apjomu, perlamutra apdari un interesantu trīs apakšējo stāvu risinājumu, ko ietekmētu dažas blakus esošas unikālās priedes, kuras pēc ekspertu atzinuma ir 160-180 gadus veci koki ar tā saucamo „krokodilādas” mizu. Atsevišķi apakšējo stāvu apjomi, kur atrastos administrācija, SPA centrs, sporta komplekss un konferenču zāles, projektēti, respektējot īpašos kokus un vienlaikus ar vertikālu ritmu fasādē atgādinot priežu mežu. Ieejot vestibilā, caur stikla sienu būtu redzama jūra. Skats uz jūru, pateicoties ēkas pusloka formai, būtu arī iemītniekiem visos 186 numuriņos, kas būtu izvietoti septiņos arhitektoniski ar horizontālu akcentu un pārkari izbūvētos stāvos.

Diemžēl vismaz divu iemeslu dēļ, projekts netika īstenots. Viens ir tas, ka šis jaunais projekts, visticamāk, bija tikai virtuāls projekts, jo pēc projekta akceptēšanas Jūrmalas Dome vairāku gadu garumā nekas nenotika. Un otrs iemesls ir tas, ka vairākus gadus notiek tiesu darbi ar nu jau bijušo Jūras Pērles īpašnieku par tās nelikumīgu pārdošanu nākamajiem pircējiem. Tāpēc diemžēl arī šobrīd vieta, kurā atradās kādreiz slavenais restorāns Jūras Pērle, ir nesakopta un pamesta.
 

Savu risinājumu varat pārbaudīt šeit:

 

 

Check your solution

Fotologus lūdzu savam logam NEPIEVIENOT (sūtiet tos uz manu e-pastu). Paņemot un noliekot slēpni vietā, lūdzu pārliecinieties, ka Jūs nenovēro!!! Tāpat pārliecinieties, ka slēpni noliekat vietā precīzi tāpat un tur pat, kur to atradāt!!!

Additional Hints (Decrypt)

Hmqrihznz - evaqxbcnf, cveznvf. Fyrcavz-vasb prxrev

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa)Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.