Skip to content

Dalesicka prehrada - pilire Mystery Cache

Hidden : 09/18/2011
Difficulty:
5 out of 5
Terrain:
5 out of 5

Size: Size:   other (other)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


Potapěčská lokalita, kde se nachází zatopené pilíře bývalého mostu s jedním mostním obloukem a vodní náhon se zbytky vodního mlýna.

VAROVÁNÍ:
Tato cache je určena pouze pro zkušené potapěče s výcvikem z technického potápění. Je umístěna v hloubce přibližně 37 m. Jedná se o nejhlubší podvodní cache v ČR. Viditelnost je zde celoročně 0-2 m. Jedná se tudíž o náročný, pravděpodobně dekompresní ponor. Obtížnost resp. terén je proto vyšší, než u jiných potapěčských cachí. Odhaduji to na

          Difficulty: 5 out of 52 out of 5
          Terrain:   5 out of 52 out of 5

Nepřeceňujte proto svoje schopnosti. Doporučená konfigurace je twinset 2x12 se vzduchem + stage s EAN 50 na deko. V případě zájmu nás kontaktujte přes profil, rádi Vás při odlovu doprovodíme. Můžeme zajistit i plnění lahví vzduchem a nitroxem.


Vstup do vody je situován v kempu Wilsonka za závorou vpravo.Lokalita je vyvázána lajnou, která vede podél břehu. V místě vstupu se nachází približně v 10 m. V současnosti lajna spojuje 2 okrajové patky, 4 pilíře a 1 mostní oblouk nad náhonem do mlýna. U mostního oblouku je navázána odbočka do mlýnského náhonu. Celá atrakce je v hloubkách 33-35 m, záleží na stavu vody. Na zběžnou prohlídku je potřeba počítat alespon půl hodiny.

Lajny jsou označené cedulkami s popisem a šipkami.
Na lajně vedoucí podél břehu je místo nejlepšího výlezu označeno dvěma šipkami směřujícími k sobě.

Směrem proti proudu od šipek vede „Horní cesta“. Je delší a vede dlouhou dobu pres původní koryto, kde nic není a zbytecne chytáte dekošku. „Spodní cesta“ je příjemnejší. Obě tyto cesty vedou na levou horní stranu třetího pilíře. Z tohoto místa můžete pokračovat ke čtvrtému pilíři, ten tvoří mostní patka na pravém břehu. Lajna končí cca 2 m od pilíře na klacku.Pokud budete po lajně vedoucí rovnoběžně s břehem plavat směrem po proudu a dolů, připlavete za chvíli ke křoví, kde se lajna stáčí prudce zpět proti proudu. Vede po původní cestě. Pokud budete pokračovat, doplavete kolem patníku k mostnímu oblouku. Přes oblouk je vyvázaný „jump“, ten vás převede na druhou stranu přes oblouk a navazuje na lajnu vedoucí k první mostní patce na levém břehu. Dál pokračuje na první, druhý a třetí pilíř. Zde je spojena s „Horní a Spodní cestou“.

Pak je zajimavé plavat dál v bývalém náhonu, který lemují stromy, zbytky plotu a na konci základy mlýna. Ale je to ve viditelnosti 1-3 m ve 40 m hloubce přibližně 220 m.

O cachi:
Cache je tvořena plastovými tabulkami s připevněnými tužkami na zalogování.

Je umístěna po straně mostního oblouku. Nalezněte odbočku do náhonu. Lajna na prvních metrech po odbočce ihned klesá do náhonu. Mostní oblouk se nachází nalevo od lajny. Cache je upevněna ke zbytku vodící šnůry vedoucí pod obloukem. Pod oblouk vstup důrazně nedoporučujeme, hrozí zde nebezpečí uvolňování cihel.

Pokud k logu připojíte nějaké foto a profil ponoru, uděláte nám radost.

 Cache dosud odlovili:  hroch-cz      2012
  willyteam      2012
  Honha 6673      2012
  Dailynka      2012
  oczy      2012
  Cimburk      2014
  Geoševin      2019


Zdroje:
Strany potapěčské - zde naleznete i nejaktuálnější stav lokality
www.argusposeidon.cz

Zajímavé odkazy:
Nejhlouběji umístěná cache na světě: Rainbow Hydrothermal Vents
Podvodní cache v lomu Leštinka: Lom Lestinka
Podvodní cache v Horní Cerekvi (finálka bohužel na souši): Poklady pod hladinou
Jedna sympatická multina v Německu (finálka bohužel na souši): Horka - der Tauchcache
Potápěčská keš v Jablonci nad Nisou: Jablonecka podvodniAdditional Hints (No hints available.)