VAKANTIE
Yes! Net zoals voor velen is de zomervakantie voor Team Geim één van de hoogtepunten van het jaar.
Wij mogen graag op vakantie gaan en proberen dit dan ook zo vaak mogelijk te doen. 'Zomers vaak naar een land of gebied waar we nog niet zijn geweest, in de winter gaan we vaak skiën in Serf aus.
In een ver verleden hebben we een groot gedeelte van Oost-Europa bezocht, Joegoslavië, Hongarije (nog met visum), Tsjecho-Slowakije en Polen. In dat laatste land zijn we naar de zoutgrotten in de buurt van Krakow geweest. Erg leuk.
Wat ook leuk is, dat je onverwachte ontmoetingen doet, een bekende van je waarvan je niet wist dat hij daar ook op vakantie ging of Caroline Tensen staat ineens naast je bij de skiverhuur maar het meest verbazingwekkendst was nog wel dat je er pas na het 2e (Poolse) biertje er achter komt dat die gezellige buurman waarmee je zit te drinken Wilfried Finkers is.
In Frankrijk komen we niet veel. Is nu eenmaal niet "ons" land. Neemt niet weg, dat we er toch een aantal malen op vakantie zijn geweest, Dordogne, La Plagne, Orléans en omgeving en de Ardèche. Dat laatste was in ons eerste cache jaar. Natuurlijk onder de Pont d'Arc door gekanood en de earth-cache ter plekke gedaan.
Eén van onze meest zuidelijkste vakanties was naar Turkije. In 3 week met een rugzak het land door. Geland in Antalya, langs de kust richting het westen omhoog tot aan Efese, toen naar Pamukkale en vervolgens met de nachtbus naar Cappadocië. Hier zijn we aan paar dagen gebleven. Via Ankara, Bursa en Istanboel weer naar huis.
Maar de landen die voor ons het hoogtepunt vormen zijn heel andere. Scandinavië, Duitsland en Groot Brittannië.
In Groot Brittannië hebben we tot nog toe altijd lekker weer gehad, afgelopen jaar zijn we met de boot van IJmuiden naar Newcastle gevaren om een rondje Schotland te doen, 3500 kilometer later waren we weer thuis.
In 2007 zijn we ook al eens in Groot Brittannië geweest, maar toen in het zuiden. Van Dover tot Lands-end.
Scandinavië mogen we graag naar toe gaan. We reizen meestal op de bonnefooi, bespreken alleen een boot en desnoods de eerste camping als we daar laat aankomen. Iets wat in het noorden tijdens het hoogseizoen prima lukt. In Italië hoef je dit niet te proberen gedurende juli/augustus. Alles vol.
2 Jaar geleden hebben we een rondreis gemaakt op IJsland met een 4x4 erg indrukwekkend en zeker de moeite waard, misschien ooit nog eens....?
Dit jaar hebben we Noorwegen in de planning, een land waar we alleen even aan geroken hebben tijdens één van onze vakanties in Zweden. Nu hopen dat het weer niet tegenvalt.....
Als er één land is waar we graag naar toe gaan is het Duitsland wel. Met name de Allgäu is erg mooi. Een glooiend landschap met veel meren en de Alpen met z'n witte toppen op de achtergrond.
Verder een heerlijke keuken, dito bier, prima wegen en campings.
Maar Duitsland heeft meer te bieden, ook het gebied onder Dresden, klein Zwitserland, is erg mooi. En verder heeft het met Winterberg een leuk skigebied op 3 uur rijden.
Wij wensen iedereen een prettige vakantie en de achterblijvers veel puzzelplezier.
Team Geim