Skip to content

Jednou za 4 roky aneb pivni Olympiada Event Cache

This cache has been archived.

Geopivo: Pardon, nejak jsme pozapomneli... Tak dekujem vsem za ucast a snad zas za 4 roky! :)

More
Hidden : Wednesday, 29 February 2012
Difficulty:
1 out of 5
Terrain:
1.5 out of 5

Size: Size:   not chosen (not chosen)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


Jednou za 4 roky aneb pivní Olympiáda

29. února 2012, den navíc, den kdy se olympiáda uskuteční jen a pouze tady u nás, s námi, s Vámi, den kdy nám bude dopřáno 24 hodin navíc v tomto roce. Jako přestupný rok, tak i olympiáda je jen jednou za čtyři roky. No a jmenuje se Pivní, protože ji přádá Geopivo. :)) Ano, ta banda bláznů se stejnou myšlenkou, se stejnou vášní ke keším, geocachingu a všemu k tomu patřící... proč event? Všichni chtejí bod, tak proč ne i v Brně. :)) Navíc, proč se nepobavit společně...

Olympiáda je velmi zvláštní záležitostí, je to čas, kdy všechny sváry jdou stranou, každý spor zůstává zapomenut a všichni se věnují společné myšlence...

Něco málo o Olympiádě jako takové...

Novořecké olympijské hry

15. listopadu 1859 se v Athénách 20 000 diváků stalo svědky sportovních klání 300 soutěžících na prvních novořeckých olympijských hrách. Hlavní zásluhu na jejich uspořádání měl hrdina osvobozovacích bojů, Evangelos Zappas, který jejich organizaci věnoval nejen značné úsilí, ale i celý svůj majetek. Myšlenka uspořádat novořecké olympijské hry se zrodila v Pyrgu. Bylo to krátce po osvobození Řecka z turecké nadvlády, kdy se místní městská rada rozhodla pro obnovení her přímo v Olympii. Měly se konat každé čtyři roky 25. března, tj. na Den řecké nezávislosti. Nepříznivé podmínky v Olympii (bažinaté území plné komáru představovalo velkou hrozbu malárie) vedly k tomu, že se nakonec hry konaly až v listopadu a v Aténách. Hry se pak konaly ještě v letech 1870, 75 a 87.

Olympijská myšlenka

Zformuloval ji Pierre de Coubertin ve svém díle Antický ideál tělesné krásy a duchovní dokonalosti (kalokagathía), posvátný mír (ekecheiría), slavnostní obřady při zahájení antických OH ožívají v nové formě při dnešních OH obohaceny o požadavek rovnoprávnosti všech sportovců bez rasové, politické a náboženské diskriminace, o požadavek demokracie a internacionalismu. Dnešní olympijská myšlenka je v podstatě vyjádřena v základním článku olympijské charty.

Zdroj: wikipedia.org

- - - NYNÍ K EVENTU SAMOTNÉMU - - -

Program

18:00  

večer bude zahájen slavnostní přísahou:

“Jménem všech kačerů slibuji, že vystoupím na olympijských hrách jako čestný lovec, poslušen pravidel, která Groundspeak řídí, za keše bez špíny a podvodů, v rytířském duchu pro slávu všech a čest moji a našich keší.”

18:10   zapálení olympijského ohně
18:15 - 22:00   volné disciplíny... (kriglistika, pojídání jídla, orientační chůze)
Tento bod programu bude dále upřesněn nejpozději 14 dní před vypuknutím akce, neb bude závislý na počtu přihlášených osob.
22:00   slavnostní ukončení her, uhašení ohně


Kdy a kde a v kolik?

29.2.2012 v 18:00 hodin
Restaurace Mikulášek
N49° 12.742' E016° 37.935'

Co s sebou?

1) dobrou náladu
2) žízeň
3) CWG, TB, GC
4) 50Kč na vstupné
(v ceně je již zahrnuto eventové CWG a další nutné výdaje spojená s pořádáním her)
5) Další finance na vlastní útratu.
Na cepu je Starobrno 10°, 11°, Plzen 12° a samozrejme Kofola. K dispozici bude nabídka hotových jídel, pravdepodobne klasika - kurecí rízek, veprový rízek, smažený sýr, gulášek.

Pár ruzných informací na záver?

- Parkování: v prilehlých ulicích, ovšem doporucujeme využít služeb MHD
- Niceho se nebojte, jde preci o to se bavit!
- Pri vstupu a uhrazení vstupného dostane každý svoji jmenovku, která bude zároven sloužit jako úctenka. Ve vlastním zájmu ji neztratte.
- Hospoda bude zavrena jen pro nás a v dobe konání eventu se zde nekourí. Kuráci mají možnost kourit venku.

Tématické oblečení vítáno!

Na všechny se těší tým organizátorů z Geopiva!

Additional Hints (No hints available.)