Skip to content

This cache has been archived.

Paradiser: Jeste jednou dekuji vsem kolegum z okruhu GGM a pratel za organizaci tohoto eventu, kapele Zizen a Jirovi66 za tu neskutecnou atmosferu a vsem ucastnikum za nezapomenutelny zazitek!
Az si zase budeme nekdy chtit prijit na buben(sic!), bude-li chut a vule, radi pro vas zase nejakou tu akci vymyslime! :-)

Za GGM wenny / wmh

More
<

Free Beer & Rock (In The Rock)

A cache by Paradiser, GGM + klub duchodcu Send Message to Owner Message this owner
Hidden : Saturday, 14 April 2012
Difficulty:
1 out of 5
Terrain:
1 out of 5

Size: Size:   not chosen (not chosen)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


Vítáme Vás, milí příznivci dobrého piva a kvalitní hudby!

Tak, tak, je to již dlouho, kdy slovutná MH klika pořádala zábavnou akci s kulturní vložkou a protože i nám se po čase zastesklo po kvalitním soundu a aranžmá kapely Žízeň s kamarádem Jírou66 v čele, usmysleli jsme se opět a hle - další event je zde!Přijměte tedy naše pozvání na pomyslný souboj Žízně s žízní, ba co víc – souboj dvou kultur (sic!) – kultura poctivého rocku vs. pivní kultura spodem kvašeného piva plzeňského typu!
A jelikož zlí jazykové o nás tvrdí, že nic jiného než profláklé Svijany neznáme, řekli jsme si onehdá dost! a uspořádali tak akci v dokonalém prostředí podzemní restaurace konkurenčního klášterského pivovaru.
Ano, v tajemném podzemí s geniem loci svého času nejrozsáhlejšího klášterního komplexu ve střední Evropě (který se však na rozdíl od toho podzemí nezachoval, neb husité si onehdá řekli dost!)
vzpomeneme na mravenčí práci mnichů cisterciáků (mimochodem geniálních vynálezců středověkého multilevel marketingu) - kteří se svíčkou a v kutně vykutáním těchto prostor nám o několik století později umožnili uspořádat tento netradiční geoevent.A protože kapela do poslední chvíle ladí nové kousky svého repertoáru k maximální preciznosti, ponechme tedy zatím večerní playlist kapely Žízeň v utajení a seznamte se naopak s večerním píplistem:

1/ Klášter kvasničák
2/ Klášter 11° tmavý
3/ Klášter 12° světlý
4/ Klášter 11° světlý
Zkrátka samé neodolatelné hity, které si navíc budeme točit sami!

Jak asi tak budou vypadat CWG?


A nyní se dostáváme k jádru pudla, aneb proč je v názvu eventu zmíněno ono adjektivum "free".
Pozor - následuje:

Manifest za zlepšení českého geocachingu:

"My, signatáři manisfestu, jsme již měli dost zlých nihilistických a cynických jazyků, tvrdících cosi o sestupné úrovni českého geocachingu (o Svijanech nemluvě), proto jsme se rozhodli to napravit.
A začali jsme tam, kde se začít má - tj. u sebe!
Pod vedením legendárního Dacháčka jsme vytvořili finanční sbírku za účelem zkvalitnění českého geocachingu - konkrétně transformací vybrané částky do (o)sudové náplně tohoto eventu.
Toto zkvalitnění pak v průběhu večera uvidite (respektive ucítíte) velmi zřetelně a velmi konkrétně!
Ano - po několika kouscích z výše uvedeného píplistu, které si navíc sami natočíte, jistě shledáte, že na tom ten český geocaching není až tak špatně! Po dalších pivních kombinacích (tzv. pivotrailu) uvidíte i na těch powertrailech cosi půvabného (pokud jste zarytý odpůrce), velikost keše mikro vám pak (zejména při močení)* nepřijde až zas tak malicherná a na okolní T5 keše si budete odbíhat jen tak v přestávce koncertu, zkrátka - svět a geocaching bude náhle pestřejší a veselejší!!!" **

signatáři manifestu - tzv. mecenášové píp (v chronologickém pořadí, s uvedenou částkou v Kč na tento bohulibý záměr)

nick signátáře & mecenáše přispěl částkou
PIVM 500,-
colonel74 222,-
majkeld 450,-
dachmh 2000,-
Ferda & washar 2000,-
potulný vypravěč (z exilu) 3000,-
surovecmh 300,-
Javar + Lexll 642,53
troolix 321,99
jonasvla 400,-
M+V 400,-
krutižlab 500,-
Judith86 + mafi5bj  499,-
pistafista 100,-
deniska9313 333,-
PJIY 279,-
jira66 1000,-
URNA 400,-
Bolka*59*Eirea 500,-
Vrabcanda 300,-
Leffi 300,-
Anaha 500,-
pajach 300,-
luchu 218,14,-
dr.vota 123,-
Samino 200,-
smrtakovec 666,-
JendaKata 111,-
Dakado a Mišula, KakosCZKaaka 222,-
biker V.+Jitule 500,-
URNA 2 1000,-
Istvan 333,-
Xichteria 200,-
Licantrop 222,-
JeDie 101,-
Mira_d 222,-
valas1974 200,-

* - neplatí (pochopitelně) pro něžnější polovičky
** - efekt tohoto jevu však zatím neumíme udržet trvale, zatím z četných experimentů předpokládáme trvání jevu maximálně do následujího rána


Praktické a důležité info:

1/ event se koná 14.4. (sobota) v prostorách pivovarské restaurace "Skála" od 18:00 do cca 2:00, ale nevyhodí nás ani později :-) vstup je samozřejmě zdarma.
2/ celý rozlehlý prostor restaurace je vyhrazen pouze pro tento geoevent
3/ event je nekuřácký - kuřáci si rádi dají rauchpauzu před hospodou, aby zjistili kde co pípá, neboť
4/ v celé podzemní restauraci opravdu není GSM signál (ta masa pískovce nad hlavou je prostě znát)
5/ kapela "Žízeň" začne hrát cca od 20:00, takže máte-li něco na srdci, řekněte si to do těch osmi
6/ na eventu je možno za 10 Kč získat eventové CWG (zajišťuje Milanoxx), zájem o CWG napište prosím do will attend logu
7/ na doprovodný event "Exkurze do pivovaru Klášter" se přihlašujte v samostatném listingu!
8/ ubytování pro přespolní můžeme zajistit buď v nedalekém penzionu Kristýnka (vhodnější pro rodinky) nebo v prostoru rekreačního areálu Naveta v Bukovině (dotazy směřujte na dachmh). Abyste nebyli zcela mimo, cestu do Navety si můžete virtuálně nastudovat ZDE
9/ pokud je vám výše uvedený "Manifest" blízký a chtěli byste se také podílet na režii tohoto eventu, pošlete libovolnou částku nad 100 Kč na účet: 670100-2202752621/6210 (do zprávy pro příjemce napište svůj nick+manifest) Náš nehynoucí vděk, dobrý pocit ze zlepšení českého geocachingu ani uvedení v seznamu mecenášů píp vás nemine!!!
10/ jelikož ani kapela nehraje zadarmo, můžete v průběhu večera přispět libovolnou částkou na kapelu, tzv. "do klobouku"
11/ máte-li zájem o guláš (s cibulí) za 95 Kč napište do will attend logu počet porcí. Že vám to příjde na guláš s knedlíkem drahý, to tam naopak nepište, anžto už to víme taky :-)
12/ až dojde "pivo zdarma", resp. pivní zásoby za prostředky mecenášů píp, přestaneme si pivo točit sami a bude nám ho normálně točit pingl
13/ své dotazy ohledně eventu směřujte nejlépe na Dacháčka (dachmh), je to koneckonců prezident a předseda k tomu, takže všemu rozumí nejlíp!
14/ vzhledem k rozhlehlosti podzemí zatím neplánujeme žádný stop stav
15/ a sledujte listing, může se ještě operativně měnit!


A nyní pravidelné, opět zcela zbytečné, historické okénko, na kterém z nepochopitelných důvodů část uskupení GGM stále trvá:

V písemnostech profesora Kubíka lze nalézt i několik kuriozit. Jednou z nich je i krátká nedopsaná studie nazvaná „Post exilové fragmenty významné pro faktografii tzv. Potulného vypravěče“.
Protože však seriózních pramenů, které by posloužily jako základ obhajitelné vědecké práce bylo příliš málo, zůstala právě z tohoto důvodu studie nedokončená.
I tak však obsahuje několik zajímavých pasáží, např. tato citace (str. 6): „Po odchodu PV nelze nepřipustit jisté málo patrné náznaky drobného rozpadu původního společenstva., které však bylo zavčas doplněno novými přínosnými členy, jak z jihu, tak i od severu.“
Jak v pamětech (jejichž celý rozsah se však nezachoval) glosuje samotný PV: „Osudové zbylých bratří pak byly prarozmanité. Rytíř jež zoval se Nordic, zmizel zcela beze stopy, jeho původní kumpán pak se synem úspěšně doma pivo vařili. Pajdavý výrostek odtáhl kamsi ku Jaroměři a Surový hoch pak v Jungbunzlau usedlým měšťanům svými kousky pěkně zatápěl. Snad jen rodina, jež svého času na Kobyle rajtovala, ještě občas zemní skrýše hledati vyrážela. A Bonifác zvaný Kudlajs? Ten nepěkně se proslavil, když pod záminkou sbírky finanční snad pro Národní kapličku částky takto od poctivých občanů vybrané rozhazoval v nedalekém nepořádku…“

Profesor Kubík dále uvádí ještě jednu zajímavost – dnes již nevíme přesně proč, ale v nedalekém Klášteře, v proslulé podzemní nálevně (mimo jiné poslední to místo, kde byl spatřen naživu panský kočí a metař Pankrác, když vypil legendárních 28 piv) se konala sešlost výše uvedených osobností a jejich přátel - dle dostupných pramenů zde byl zveřejněn dnes již neznámý Manifest pochybného významu. Tehdy byl do exilu osloven PV, zda by pro tuto příležitost nesepsal pozvání.

Signatáři manifestu aneb legendární mecenášové píp, zde při vášnivé debatě, čí pokrývka hlavy bude sloužit k výběru peněz na kapelu - tzv. "do klobouku"


K tomu nakonec nedošlo, strohý text pozvánky pak zřejmě z důvodu časové tísně sepsal někdo jiný, však zachovaly se dva seškrtané pokusy od PV, jež však nebyly nikdy do Čech poslány:
Nyní oba pokusy citujeme v původním znění, včetně poznámek (str. 22-24):

"V jisté podzemní noře se konal jeden event. Nebyla to žádná ošklivá, špinavá, vlhká díra, plná konečků žížal a páchnoucí slizem, ani vyschlá, holá písčitá jáma, kde by se nedalo na nic sednout a ničeho se najíst: byl to hradišťský event, a to znamená komfort.
- pěkná blbost, vhodná maximálně pro anglické filology

„Non in commotione...“, povzdechl si opět bratr Vilém při pohledu zpět do dáli, na hořící klášter a i s jeho slavnou knihovnou a poté pohlédl na mě, novice Adsona z Mělníku.
Obličej měl stejně jako já zamazaný od čadící louče a potem slepeným jemným pískovcovým prachem, který se na nás celou tu krušnou cestu tajnou chodbou sypal.
Po drahné době vylezli jsme u malého statku, zboží to patřící ku našemu klášteru, ale dostatečně daleko od zběsilého davu, který zabíjel a zapaloval vše, co mu v klášteře přišlo do cesty.
Matně si vybavuji slova toho bídného husitského velitele Krušiny, jež pronesl ke svému orebitskému vojsku před vniknutím do dormitáře, kde jsem se zrovna v ony osudné okamžiky nacházel:
„Bratři, bojovníci, nebudemež přece platiti ničeho, co můžeme si sami vypáliti!“, a s těmito slovy začalo pálení a rabování v našem slovutném svatostánku.
Dále již pamatuji si pouze zmatek, křik, dusivý kouř a pak už jen pevnou ruku bratra Viléma, který mě odtáhl ku skrytým veřejím a k tajné chodbě, jež z kláštera byla před lety v pískovci vybudována, čímž dozajista holý krk mi zachránil.
Po opuštění podzemí bratr Vilém pronesl: „Zde, v osadě Pachouni, dnes na výročí svatého Zikmunda, 30. dubna léta páně 1420, se naše cesty bratře rozdělují. Já nyní zkusím se v této nelehké době dostati zpět do vlasti a ty se opatruj, jak nejlépe dovedeš a buď sbohem!“

Již nikdy jsem ho nespatřil. Mě podařilo se po velikých peripetiích dostati se k bratřím do Plzně, a posléze po obnovení konventu přes Plasy do Zlaté Koruny, kde nyní, již jako vetchý stařec, sepisuji tyto řádky.
Však začasto vzpomínám na onen neblahý Klášter hradištský a na jeho rozlehlé podzemí, jež nám tenkráte s bratrem Vilémem život zachránilo…
- taky pěkná blbost, vhodná maximálně pro italské semiology

Jak nakonec finální text pozvání vypadal, vidíte v úvodním textu nad čarou.


Additional Hints (Decrypt)

Xnmqlz molgrpalz xyvxahgvz an gragb uvag hzer i Tebhaqfcrnxh wrqra xerprx!

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa)Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.