Skip to Content

This cache has been archived.

koulou: Arcivace. Ješte naposledy dekuji za hojnou úcast a teším se na podzím...

More
<

Real Time Machine - Hradisko (522 m n. m.)

A cache by koulou Send Message to Owner Message this owner
Hidden : Sunday, March 25, 2012
Difficulty:
2.5 out of 5
Terrain:
2.5 out of 5

Size: Size: not chosen (not chosen)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


Zdravím všechny kacery-turisty z Moravy a Slezska. Pomalu ale zcela jiste se nám opět prodlužují dny a svetla pro naše hunty přibývá. Sluníčko zase začíná hřát a pri logování do logbooku nás už tolik nezebou ruce. Ano, je to opet tady - doba, kdy vyrazíme do terénu a odlovíme to, co jsme přes zimu naluštili. Doba, kdy se vetšina našich oblíbených krabicek stane opět přístupnými a my se budeme těšit z toho, že roztál sníh a zemská osa se zase naklonila prízniveji ke Slunci.

Jak již napovídá název eventu, tak budeme cestovat v case. Sám jsem na takový event nenarazil a prišlo mi to jako zajímavý nápad, a tak jsem na konci října 2011 uspořádal naše první cestování v čase na kopci Dlouhá ve Veřovických vrších. Listing s fotkami z akce je k nakouknutí třeba ZDE. Ruzných "jednickových eventu" už bylo nespocet, tak proc také neudelat skutecný stroj casu, kdy budeme spolecne cestovat v čase o hodinu napřed? Tento event se tedy koná u príležitosti posunu hodinových rucicek na stredoevropský letní cas.

Já to sice nepamatuju, ale budou mezi náma urcite i tací, co pamatují doby, kdy byl cas po celý rok pouze jeden. Hlavním duvodem zmeny casu je prý úspora elektrické energie a také vetší vecerní aktivita lidí. U nás byl letní cas poprvé použit již v roce 1916, kdy byl zaveden v rámci Rakousko-Uherska. Letní cas byl však nepopulární a byl zrušen. Znovu byl u nás zaveden až za 2. svetové války v Protektorátu Cechy a Morava. V letech 1940-1942 fungoval letní cas dokonce nepretržite po celý rok. V letech 1943-1949 pak pouze v letních mesících. Svetovým unikátem je však prelom let 1946/1947, kdy byl u nás zaveden dokonce zimní cas - rucicky hodinek se tehdy posouvaly dokonce o hodinu zpet oproti standardnímu casu, proto vždy opravuju lidi, kterí si mylne myslí, že i nyní máme jakýsi "zimní cas". Každorocní letní cas byl pak v Ceskoslovensku zaveden až v roce 1979. Letní cas platil od posledního breznového víkendu do posledního záríjového víkendu. Ke zmene pak došlo až v roce 1996, kdy se letní cas ješte o jeden mesíc prodloužil a nyní koncí vždy až o poslední ríjnovém víkendu.

Nekterí z nás mohou být pro, jiní zase proti zavádení letního casu. Já osobne prechod na letní cas rád nemám. Celý tento proces mi prijde zbytecne umelý a prenastavování všech hodin, které se neprenastaví automaticky me casto dohání k šílenství. Ale na druhou stranu, kdyby tu nebyl letní cas, tak se nekonal tento event. Tak aspon nejaké plus...

Kdy: V noci ze soboty na nedeli. Konkrétne v nedeli 25. března 2012 ve 2:00 SEC (CET) neboli ve 3:00 SELC (CEST).

Kde: Náš sraz probehne na vrocholu Hradisko poblíž zbytků hradeb, které vidíte na obrázku výše, v nadmorské výšce 522 m n. m.

Proc zde? Ano, event jsme si mohli udelat treba v Rožnove na námestí, ale to by byla prece nuda. Nemyslíte? Nocní výlety na kopce jsou stále oblíbenejší a pokud bude pekné pocasí, mohli bychom si opéct třeba i nějaký ten buřt. Dlouho jsem uvažoval, kde event udělat. Hradisko mi přišlo jako skvělý kompromis mezi městským eventem a nějakou hard-core noční turou. A není to jen tak obyčejný kopec. Pro náš event je jako dělaný! Ruiny prastarého hradiště, které se na tomto kopci nacházelo umocní atmosféru našeho cestování v čase.

CWG budou. Ackoliv sám své vlastní CWG nemám, tak pro velký zájem nechávám pálit speciální eventové drevené kolecko i pro tento event. Podle zájmu pouvažuju, kolik nechat vyrobit. K dispozici budou za standardních 15 Kc/ks. Pište proto, prosím, své objednávky, o kolik kusu CWG máte zájem, kdyby o CWG zájem nebyl, tak jejich pálení zruším.

Event se koná za každého pocasí. Já tam budu i kdyby snežilo. Co se týče trasy, tak to nechám na vás. Sám nemám rád nějaké lajnování a přikazování trasy, avšak kdo bude mít zájem, tak může vyrazit ve skupině se mnou. V 1:00 SEC (CET) si dáme sraz na waypointu parkoviště, odkud vyrazíme pohodovým tempem nejlepší cestou po naučné stezce společně nahoru. Kacerum, kterí to zde príliš neznají rozhodně doporuciji využít této možnosti!

Vybavení: Bude noc, bude tma a pravdepodobne ještě nebude nejtepleji, takže podle situace zvažte vhodné oblecení a obuv. Mezi povinnou výbavu pak patrí urcite nejaká svítidla. Nejlépe asi celovka. Plne nabitou navigaci s náležitými mapovými podklady snad ani není treba zminovat. Celá akce je samozrejme na vlastní zodpovednost a každý si rucí sám za sebe!

Program: V daný okamžik se spolecne symobolicky posuneme v case a nastavíme si své hodinky o hodinu napřed (budu mít u sebe cas rízený podle atomových hodin), takže hodinky na ruku urcite všichni s sebou. K dispozici bude samozřejmě také logbook a proběhne prodej CWG. Neřidičům pak doporučuji vzít si také nějaké to pivko či slivovičku, ať se nám lépe diskutuje, popřípadě něco na zub. Původně jsem uvažoval, že na kopec vytáhnu bečku s výčepem, ale to by asi po zkušenosti z předchozích rožnovských akcí nemuselo dopadnou vůbec dobře!!! To, jak moc casu nahore strávíme bude záviset jen na nás! P.S. tady ten maník, kterého vidíte výše na fotce z Travného jsem já, takže pokud budete chtít logovat, hledejte me.

Kdo ví, kdo všechno se tu ukáže... Nechci nikoho nutit, ale tak snad pro Rožnováky a okolní je to témer povinnost a treba se opět předvede i gorolská sekce ci nejací moji ostravští kumpání, že...? Na všechny se moc teším. Zdraví, František A.K.A koulou

Additional Hints (Decrypt)

Uyrqrwgr Hxhyryr zrmv uenqonzv...

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa) 

Find...

96 Logged Visits

Write note 12     Archive 1     Will Attend 38     Attended 41     Temporarily Disable Listing 1     Publish Listing 1     Announcement 2     

View Logbook | View the Image Gallery of 10 images

**Warning! Spoilers may be included in the descriptions or links.

Current Time:
Last Updated:
Rendered From:Unknown
Coordinates are in the WGS84 datum

Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.