Skip to Content

This cache has been archived.

endoto: konec

More
<

Cesta za Mithril - Ruzovy kamen

A cache by endoto Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 04/20/2012
Difficulty:
2 out of 5
Terrain:
2.5 out of 5

Size: Size: small (small)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


Cesta za Mithril 

Růžový kámen/Rodonit

 

Mithril

 

 

 

Mithril je magický kov trpaslíků. Je popisován jako pevnější než ocel, lehký jako hliník, vysoce trvanlivý a hodnotný. Jméno mithril pochází ze sindarštiny - mith znamená šedivý a ril třpyt. Mithril je také nazýván pravé stříbro (či pravostříbro) pro svou vzhledovou podobnost s tímto kovem. Z prvků našeho světa je mu vlastnostmi nejblíže titan.

Nejznámější doly na mithril se nacházely i u Bílovce oblasti řeky Setiny, kde ho těžili trpaslíci až do doby, kdy jejich těžba byla ukončena Velkou trpasličí válkou. I v době těžby byl desetkrát dražší než zlato, a to je přitom lehčí.

Jednou jsem potkal starého trpaslíka a ten mi za kus chleba začal vyprávět velice podivný příběh.

Vyprávěl o velikém rodě trpaslíků,který se usídlil před mnoha lety v lesích mezi Opavou a Bílovcem. Vyprávěl o různých věcech,ale hlavně o podstatě jejich života.Přáním každého trpaslíka je najít MITHRIL!

Všechny generace trpaslíků po něm toužily. Dal se tepat jako měď a leštit jako sklo. Trpaslíci z něho uměli dělat kov lehký, a přece tvrdší než kalená ocel. Krásou se rovnal obyčejnému stříbru, avšak jeho krása nezacházela a nematněla.

Jedno naleziště bylo prý dávno i v oblasti řeky Setiny . Trpaslíci o tom neradi vyprávějí, ale jako byl mitril základem jejich bohatství, stal se i jejich zkázou. Dolovali příliš chamtivě a příliš hluboko, aniž by zabezpečili poddolované území  Den po té co Mitril našli se celý důl zhroutil a pohřbil stovky trpaslíků. Po té vypukla velká trpasličí válka. Z toho, co vynesli na povrch, zbylo velice málo a bylo uchováno na neznámém místě . Tehdy se začalo mluvit o pokladu Mithril.

Pokud chceš najít Poklad trpaslíků GC3HHRT,  musíš nejdříve nalézt  3 trpasličí kameny

E  18.00. GC3HHRPGC3HHR5,GC3HHRG

Modrý kámen/ Chryzokol

Léčebné využití:léčí potíže zažívacího traktu, vředy, problémy kostí, artritidu, svalové křeče, spáleniny, hojí infekce krku a mandlí, posiluje štítnou žlázu a metabolismus, potlačuje menstruační křeče, zbavuje plíce, játra, střeva a ledviny toxických látek.

Užití:láska, moudrost, klid, meditace, léčení

Vlastnosti:receptivní kámen, přiřazen planetě Venuši a elementu vody.

Je kamenem klidu, tiší emoce, poskytuje sílu rozvážnosti, pozvedává moudrost, přitahuje lásku a upevňuje vztahy, hojí bolesti srdce a na úrovni srdeční čakry zvyšuje schopnost milovat, má očistný vliv, vyhání veškeré negativní energie. Z čakry solar plexu odstraňuje negativní emoce (např. pocit viny), pomáhá při meditacích, zlepšuje komunikaci, ale také rozpozná, kdy je lepší mlčet. Přeměňuje destruktivní citové naprogramování v pravý opak.

Latinsky: CHRYSOCOLLA

Barvy:modrý, modrozelený až tyrkysový

Naleziště:Anglie, Izrael, Mexico, ČR, Austrálie, Namíbie, Kongo, USA

Technický popis:hydroxysilikát měďnatý, často prorůstá s jinými minerály, zejména s křemenem, opálem, tyrkysem a malachitem. Je skelného až zemitého lesku, průsvitný až téměř neprůsvitný, bez štěpnosti. Stupeň tvrdosti: 2-4.

Čerpáno z http://www.nefertitis.cz

 


Zelený kámen/Tyrkys 

Léčebné užití: snižuje horečky a bolesti hlavy, předchází migrénám, zlepšuje imunitní systém. Vhodný pro detoxikaci a proti zánětům. Reguluje kyselost v organizmu a působí pozitivně na žaludek. Posiluje zrak, potlačuje křeče, působí na dnu, harmonizuje meridiány

Užití: ochrana, láska, přátelství, odvaha, peníze, štěstí, léčení

Vlastnosti: náleží receptivní energii, planetám Venuše a Neptun, elementu země. Je to posvátný, ochranný léčivý kámen. Kámen štěstí, amulet cestovatelů. Vhodný pro meditace, zvyšuje intuici. Vyrovnává mužskou a ženskou energii, neutralizuje elektromagnetický smog, dodává sílu, uklidňuje řečníky před projevem na veřejnosti, podporuje kreativitu, brání sebepoškozování. Přináší vnitřní klid, působí proti depresi, strachu a stavech vyčerpání. Podporuje romantickou lásku. Majiteli přináší radost a bohatství.

Barvy: tyrkysový, zelený, modrý

Země původu:USA, Egypt, Mexiko, Peru

Technický popis: fosfát, sekundární minerál, voskového až matného lesku, obvykle neprůhledný, dobré štěpnosti. Patří k nejstarším drahým kamenům. Stupeň tvrdosti: 5-6.

Čerpáno z http://www.nefertitis.cz

 

Růžový kámen/Rodonit

Užití: klid, jistota, rovnováha, láska

Vlastnosti:projektivní kámen, přiřazen planetě Mars a elementu ohně.

Přináší citovou rovnováhu, navozuje pocit lásky, uzemňuje energii, odstraňuje následky šoku a paniky, pomáhá v případech závislosti na jiných osobách, sebepoškozování nebo následků zneužívání, hojí citová zranění z minulosti, dodává schopnost odpouštět, vytváří vědomí nezištné lásky sami k sobě, pomáhá odradit od pomsty, budovat důvěru, zůstat v klidu ve stresových situacích, vyvarovat se pochyb, přehmatů a zmatků, vyvažuje tělesnou a duševní energii, svému majiteli pomáhá dosáhnout nejvyššího možného potenciálu. Čistí a aktivuje činnost srdce a srdeční čakry.

Léčebné využití:léčí záněty kloubů, artritidu, imunitní systém, žaludeční nemoci, vředy, roztroušenou sklerózu, hojí rány, včetně štípnutí hmyzem, potlačuje křeče, zvyšuje plodnost.

Barvy:růžový starorůžový

Naleziště:Brazílie, Kanada, Švédsko, Rusko, Anglie, USA, Peru, Madagaskar

Technický popis:silikát manganu, často s žilkami černého oxidu manganu, název z řeckého „rhodon – růže“, průsvitný, skelného lesku, dokonalé štěpnosti. Stupeň tvrdosti: 6.

Čerpáno z http://www.nefertitis.cz

 

Souřadnice N49.49.XXX musíš najít v podzemí,tady je popis chodeb:

Až najdeš vstup do tajného podzemí jdi vlevo  rovně chodbou  100 metrů potom slez po žebříku dolů asi 50 metrů a dej se vpravo ,následuje rovná chodba ,která vede přímo pod tou první chodbou a je také  stejně dlouhá ,  na konci té chodby je díra tam musíš slanit 80 metrů a dostaneš se na začátek asi 100 metrové chodby jdi vlevo až na její  konec tady je obrovský zával ….

Dostaneš se do čtvercové místnosti 100x100 metrů v pravém dolním  rohu místnosti najdeš šachtu vedoucí kolmo dolů – je to asi 90 metrů sestupu po žebříku tam narazíš na vodorovnou chodbu vydej se 80 metrů do leva opět najdeš  na zával

Vydej se vlevo,  následuje 110  metrů dlouhá vodorovná chodba , na konci použij  lano uvaž ho za velký kámen a slań 80 metrů do další čtvercové místnosti 90x90 tady někde by to mělo být...

Additional Hints (Decrypt)

h cngl fgebzh

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa) 

Find...

498 Logged Visits

Found it 487     Didn't find it 1     Write note 2     Archive 1     Publish Listing 1     Needs Maintenance 4     Owner Maintenance 2     

View Logbook | View the Image Gallery of 28 images

**Warning! Spoilers may be included in the descriptions or links.

Current Time:
Last Updated:
Rendered From:Unknown
Coordinates are in the WGS84 datum

Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.