Skip to Content

<

Labska kralovna - Klissky skritek

A cache by Ústí n.L. + kiReGPS Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 5/15/2012
Difficulty:
2.5 out of 5
Terrain:
2 out of 5

Size: Size: small (small)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Pokračování dětské pohádkové keše Labská královna, tentokráte s podtitulem Putování krajinou Labské královny. Čeká tě šest multikeší, kde získáš šest klíčů k pohádkovému pokladu. Závěrečná bonusová keš obsahuje poslední sedmý klíč. A sedmička, jak známo, je nejen v pohádkách šťastné číslo.

Kdo získá všech sedm klíčů, je pasován na poutníka krajinou Labské královny a může získat moc krásný geocoin z limitované edice Labská královna.Putování krajinou Labské královny

aneb sedm klíčů k pohádkovému pokladuKlíšský skřítek


Na Klíši jednou žil a hospodařil vinař Florián se svojí ženou Bětkou. Žili vcelku spokojeně, až jednoho dne ráno najednou viděli, že po světnici byly rozházené buchty, co hospodyně večer napekla. A také pokličky, vařečky, hospodyně měla zacuchané vlasy a Florián roztrhaný slamník. Tak Bětka vzala láhev vína a s ní spěchala do Ústí k Teplické bráně, kde žila babka kořenářka. Povídala jí, že se v chalupě usadil asi zlobivý skřítek postelníček. Tak Bětka s Florianek udělali vše co babka poradila, ale trápení se skřítkem pokračovalo. Jednou u nich požádal o nocleh medvědář s medvídětem. Medvěda dali do chlívku po koze, když se v noci ozval strašný rámus, ale ráno najednou bylo vše na svém místě. Po roce však najednou ve světnici byla rozsypaná mouka a v ní malé stopy, které vedly do spíže. Bětka tam šla a co vidí - zase skřet. Hned na něj spustila a on se jen ptá, jestli zde je pořád ta velká hnědá kočka. Tu Bětce došlo, že si popletl medvěda s kočkou a spustila: „To víš, že je a má další čtyři velká koťata, a shání něco k snědku, jen počkej ty darebáku“. Na to skřet na nic nečekal a utíkal směrem na Střížovický vrch a už ho na Klíši nikdo nikdy neviděl.Jak najít keš?

Motivem pokračování pohádkové Labské královny je putování. Putování krajem, kde se příběhy o skřítcích, mlynářích, nočních lovcích a obrech udály. Putování za šesti klíči, ukrytými v keších a hledání posledního sedmého klíče. Všechny klíče sesbíráš do zvláštního pasu, který je k dispozici v Informačním středisku na dole uvedených souřadnicích.

Skřítek postelníček zmizel na Střížovickém vrchu. Utíkal rychle, ale prý tu někde při úprku schoval malý skřítkovský poklad. Nikdo z lidí nevěděl, kde by mohl poklad být. Až jednou jeden pocestný někde na kopci kus starého papíru našel. A nebyl to jen tak obyčejný papír. Byla to jakási prapodivná mapa. Maličkatá mapa. Podle nadpisu bylo hned jasné, že je to mapa skřítka, co se tak bál velké hnědé kočky.
Zkus se vydat na cestu podle mapy a souřadnic dole. Třeba opravdu něco najdeš a možná to bude i poklad s klíčem Putování Labské královny.


Start     Start - parkoviště
Zde začíná naše dobrodružství, tedy hlavně pokud přijedeme autem. Nic ze skřítkovské mapy tu není.

Úkol:
Vydej se směrem na Stage 1, jejíž souřadnice najdeš dole v listingu.


Stage 1     První zastavení (Stage 1)
Ještě pořád jsme mimo skřítkovskou mapu. Kudy se ale dát?

Úkol:
Na rohu zahrady (vně plotu) roste strom. Pokud je to:
a) třešeň, dej se cestou vpravo a zapiš si indícii A=1,
b) tůje, dej se cestou vlevo a zapiš si indícii A=0.


Stage 2     Druhé zastavení (Stage 2)
Hurá...! A jsme na skřítkově mapě. Je to ten první křížek vpravo dole.

Úkol:
Na plotě je červená cedulka Zlý pes. Pod ní druhá červená s číslem. Jako indícii E si zapiš první cifru čísla a pokračuj dál.


Stage 3     Třetí zastavení (Stage 3)
Kotel. Pekelný černý kotel, ve kterém se smažívají hříšníci. Tak to namaloval skřítek do mapy. Skutečnost je docela podobná.

Úkol:
Spočítej malé "komínky" na vrcholu kotle, které jsou ve skupince blízko u sebe. Počet zapiš jako indícii C. Pěšinka vede dál až k lesu. Všimni si krásných výhledů na Ústí a České středohoří.


Stage 4     Čtvrté zastavení (Stage 4)
Na skřítkově mapě je značka a nápis "strom".

Úkol:
Najdi strom a na něm štítek s indícií D.


Stage 5     Páté zastavení (Stage 5)
Skřítek si na mapě udělal křížek v místě, kde je na stromě namalovaná barevná značka.

Úkol:
Pokud je značka:
a) žlutomodrá, zapiš si indícii B=2,
b) žlutobílá, zapiš si indícii B=4,
c) bílomodrá, zapiš si indícii B=8.


Stage 6     Šesté zastavení (Stage 6)
Krásné osvěžující místo. Do cíle už ti zbývá jen kousek. Podaří se najít skřítkův poklad?

Úkol:
Nad pramínkem je letopočet a písmena M.N. Jako indícii F si zapiš poslední cifru letopočtu.


Finál     Finální skrýš...?
Tak uvidíme, jestli tu opravdu někde skřítek poklad zanechal. Na mapě je napsáno N 50° 40.ABC E 014° 00.DEF, tak vem všechny indície a zkus to...

Přímé odkazy na další keše série:


Vítovský poklad Dobří skřítci z Němčí Myslivec a pytlák Noční lovec Silný mlynář O obrovi


Podle platných pravidel jsou razítka i pas pouze jako nepovinná podmínka odlovu bonusového pokladu. Ale hra je hra...Number of visits - pocet návštev listingu(filtrovány opakované prístupy)
Státy, odkud byla stránka navštívena

Additional Hints (Decrypt)

fgntr 4: imnqh qbyr nfv 15 z bq prfgl
svany: qibwfgebz n cnerm

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa) 

Find...

358 Logged Visits

Found it 328     Didn't find it 1     Write note 17     Archive 1     Needs Archived 1     Unarchive 1     Temporarily Disable Listing 2     Enable Listing 2     Publish Listing 1     Needs Maintenance 1     Owner Maintenance 2     Update Coordinates 1     

View Logbook | View the Image Gallery of 23 images

**Warning! Spoilers may be included in the descriptions or links.

Current Time:
Last Updated:
Rendered From:Unknown
Coordinates are in the WGS84 datum

Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.