Skip to content

<

...mulier amicta sole, et luna sub pedibus eius...

A cache by GeoDarco Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 08/07/2012
Difficulty:
4 out of 5
Terrain:
2 out of 5

Size: Size:   micro (micro)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Related Web Page

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

mulier amicta sole, et luna sub pedibus eiusa
Pojemnik jest wielkości mikro, zawiera dziennik i ołówek.

mulier amicta sole, et luna sub pedibus eiusa
Jednym z bardziej interesujących miejsc w Strzyżowie jest kościół parafialny a w nim cudowny obraz Matki Boskiej Strzyżowskiej. Cudów za wiele się przy nim nie zdarzyło (m. in. dlatego obraz nie jest koronowany), ale warto go zobaczyć i zwrócić uwagę na kilka interesujących szczegółów. To co się pierwsze rzuca w oczy to jego wielkość. Maria została przedstawiona w naturalnych rozmiarach ( wielkość obrazu to 237 x 104 cm). Maryja stoi prosto, u jej nóg jest księżyc a pod nimi smok. Na ładnej - namalowanej w kanonie ikonicznym - twarzy odbija się spokój ale i uwaga. Drugim bardzo charakterystycznym elementem jest kolorysta i tonacja obrazu. Kolory żółte, pomarańczowe, czerwone a także złote, czerwone, w barwie kości słoniowej i czerń tworzą harmonijną całość. Trzecim elementem, który przykuwa uwagę to tło z miniaturowymi obrazkami. Są to obrazowe przedstawienie Marii lub jej cech, niektóre zawierają podpisy. Z dalszej odległości nie jest łatwo je rozpoznać lecz klika jest bardzo wyraźnych jak na przykład wieża z kości słoniowej, czy miasto złote. Ostatnim elementem zwracającym uwagę jest wieniec z 12 gwiazd, napis nad nimi i Duch Święty przedstawiony w postaci gołębicy.
Przyjaciółka
Pod współrzędnymi początkowymi znajduje się zagadka:
Wokół gwiazd jest napisany cytat z pisma świętego w języku łacińskim.
Znajdź z jakiej księgi, jakigo rozdziału i wiersza on pochodzi i zapisz go formie biblijnej (np. J 3:14 były zapisany jako X A:B).
Postaw liczby A i B do następującego wzoru a otrzymasz współrzędne finału.
N 49° 52.02(A+1) E 021° 47.13(B+1)
Niestety obraz jest dostępny stosunkowo rzadko - głównie w czasie nabożeństw. Jednak dzięki zdjęciom i innym zasobom internetowym zagadkę można rozwiązac online.
Nazwa tej skrytki nie jest fragmentem napisanym na obrazie. Oba te cytaty są jednak powiązane w swej istocie.

Nieco inne przedstawienie tego samego tematu.
"Mulier amicta sole" Salvador Dali 1967

free counters

Additional Hints (No hints available.)Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.