Skip to content

Valasske keskobrani 2013 - geomaraton Event Cache

This cache has been archived.

VKteam: Děkujeme všem za účast a někdy příště na viděnou...

More
Hidden : Friday, 07 June 2013
Difficulty:
4.5 out of 5
Terrain:
5 out of 5

Size: Size:   not chosen (not chosen)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Vážené kačerky a kačeři! Po roce máte opět příležitost prověřit své kešerské schopnosti, sílu, důvtip, odvahu, odolnost a vytrvalost. Zveme vás k účasti na šestém ročníku geomaratonu, pro který jsme vám přichystali extra porci keší v krásné krajině Valašska.

Sbalte si potřebné geonádobíčko, dostatek silných baterek a nabitých baterií, přibalte bojovnost, odhodlání, dobrou náladu, týmového ducha a smysl pro fair-play a přijeďte na víkend 7.- 9. června nikoliv už na Troják do Hostýnských vrchů, ale do rekreační oblasti u přehrady Bystřička. Ale nemusíte mít obavy, o rekreaci určitě nepůjde, vaším cílem bude změřit síly s ostatními týmy z Čech, Moravy a možná i Slovenska na šesté Valašské keškobraní.

Po čtyřech ročnících, kdy nám útočiště poskytoval areál Na Trojáku, jsme se rozhodli „změnit lokál“ a přesunout se více na východ. Hlavním důvodem je snaha zmenšit dojezdovou vzdálenost k soutěžním keším, které letos budou úplně mimo Hostýnské vrchy. Stejně jako v posledních letech ale zůstávají zachovány dvě soutěžní kategorie („adrenalin force“ a „týmy s dětmi“) a také časy startu jednotlivých kategorií. To znamená, že hlavní skupinu do terénu vypustíme přesně o půlnoci z pátku na sobotu a týmy s dětmi v sobotu v 9 hodin ráno...

Do „dětské“ kategorie se mohou přihlásit týmy, ve kterých bude minimálně jedno dítě ve věku do 15 let. Tuto skutečnost uveďte v přihlašovacím logu! Opět zde bude aplikováno odstupňované bodování podle věku dítěte.

A pokud se najdou takoví, kteří nechtějí závodit, nevadí! V nádherném okolí přehrady můžete prožít pohodový víkend se spoustou keší a v sobotu se zúčastnit afterpárty Valašské keškobraní 2013 – open event spojené s vyhlášením výsledků závodu.

Časový harmonogram geomaratonu Valašské keškobraní

Pátek 7. června
- 16 – 23 hodin registrace do závodu pro obě soutěžní kategorie, ubytování, večeře, odpočinek před startem
- 23.30 hodin: hlavní kategorie - předstartovní příprava, instrukce a vysvětlení pravidel

Sobota 8. června
- 0.00 – 18 hodin: Valašské keškobraní 2013 – geomaraton pro hlavní kategorii.
- 8 – 8,30 hodin registrace do závodu pro dětskou kategorii
- 8.30 hodin: předstartovní příprava, instrukce a vysvětlení pravidel pro dětskou kategorii
- 9 – 18 hodin: Valašské keškobraní 2013 – geomaraton pro dětskou kategorii.
- 18 – 21 hodin: večeře, volný program, možnost kešování v okolí.
- po 21 hodině: Valašské keškobraní 2013 - open event - vyhlášení výsledků geozávodu – oslava těch nejlepších, potlesk pro všechny, kdo přežili, afterpárty...

Přihlášení do závodu
POZOR! Stejně jako vloni, máme i letos eventy dva. Tento je určen výhradně pro účastníky geomaratonu, ostatní – nezávodící návštěvníci se přihlašují a logují jen na open event - ZDE!.

Do závodu přihlašuje jednotlivé týmy JEN jejich kapitán (nebo jím pověřená ososba), a to logem Will attend a zkopírovaným a doplněným následujícím textem:
Název týmu:
Kategorie: adrenalin force/tým s dětmi
Státní příslušnost týmu: ČR/SR
Počet členů v týmu:
Nick kapitána:
E-mail kapitána:

Účast v geomaratonu a tím i na tomto eventu už si samozřejmě budou jednotliví členové závodních týmů logovat sami logem Attended.

Do závodu bude připuštěno maximálně 50 týmů, po 3 – 5 lidech, které uhradí startovné ve výši 390,- Kč/tým.

Podmínky účasti v geozávodě
- správná a úplná registrace týmu Will attend logem – vybráno bude podle pořadí registrace prvních padesát týmů, případně náhradnící podle pořadí registrace.
- v požadovaném termínu splnění podmínek, které budou kapitánům přihlášených týmů zaslány na e-mail uvedený v přihlášovacím logu.

Stručná pravidla závodu
- účast v závodě je dobrovolná a všichni účastníci ho absolvují na vlastní nebezpečí. Osoby mladší 15 let ho absolvují společně se svým zákonným zástupcem nebo s jeho písemným svolením.
- do závodu může nastoupit maximálně 50 včas registrovaných 3 – 5 členných týmů.
- účastníci závodu jsou povinni dodržovat obecná pravidla geocachingu, zásady slušného chování a platné zákony ČR. Zvláštní důraz klademe na dodržování pravidel silničního provozu, především pak na respektování zákazu vjezdu VŠECH MOTOROVÝCH VOZIDEL (tedy i čtyřkolek) do lesa a to i tam, kde není umístěna zákazová dopravní značka. Mezi jednotlivými závodními kešemi se budou pohybovat kontrolní hlídky, které budou sledovat dodržování těchto pravidel. Na základě jejich hlášení je pořadatel oprávněn provinivší se tým ze závodu bez náhrady vyloučit.
- za každou nalezenou keš obdrží tým body. Každá keš je bodově ohodnocena podle obtížnosti hledání, náročnosti terénu, případně dalších kritérií. Ke každé keši náleží také prémie za FTF log.
- závod bude probíhat v sobotu 8. června 2013, start hlavní kategorie je stanoven na 0.00 hodin, dětská kategorie startuje v 9 hodin. V cíli musí být všechny týmy v 18 hodin. Za každou započatou minutu zpoždění bude týmu udělena penalizace. V případě zpoždění nad 30 minut budet tým diskvalifikován. Rozhodující pro posuzování zpoždění je čas na pořadatelské časomíře.
- celkový bodový zisk bude dán součtem bodů z nalezených keší a získaných FTF prémií. U dětské kategorie bude tento součet ještě vynásoben koeficientem dle věku nemladšího člena v týmu.
pro uznání nalezení keše, prípadně FTF logu, je potřeba v cíli doložit: fotografii týmu, na níž může chybět vždy maximálne jeden člen týmu - libero. Fotky musí být v elektronické podobě (ve formátu JPG/JPEG na kartách SD, MMC, CF, xD, MemoryStick). Na fotkách budou jasně identifikovatelní jednotliví členové týmu. Dále musí být na fotce viditelná část keše (krabička nebo víčko) s kódem keše (VK-XXX), v prípade FTF nálezu i „FTF coin“, který bude uložen v keši.
- pořadatel nepřipouští spory o dodržovaní pravidel. Pořadatelský tým svrchovaně rozhoduje o diskvalifikaci či penalizaci týmu. Proti tomuto rozhodnuti není možné odvolání.

S podrobnými pravidly budou soutěžící týmy seznámeny v průběhu registrace nebo těsně před závodem. Pravidla mohou být pořadatelem upravována až do startu závodu.

Eventové CWG
Připravujeme pro vás speciální eventové CWGčko. Soutěžní týmy ho dostanou zdarma v počtu odpovídajícím počtu členů v každém týmu. CWG bude určeno jen pro tento event a nelze si přiobjednávat více kusů!

Ubytování a stravování
Ubytování a stravování je řešeno stejným způsobem jako při prvním ročníku keškobraní v roce 2008, bližší informace najdete a objednávat si vše můžete ale JEN v listingu open eventu - ZDE!.

Výsledky letošního i všech předchozích ročníků Valašského keškobraní najdete ZDE.

Additional Hints (Decrypt)

xbyn fr zbubh ubqvg n zbman v arwnxn gn ybq

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa)